Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.

Ülkemizde son aylarda döviz kurunun inanılmaz seviyelere yükselmiş olması ile tamamen döviz kuruna bağlı olan teknoloji sektöründeki ürünlerin fiyatı da bir kaç yıl önceye kıyasla iki katına yükselmiş durumda. Bundan 3-4 yıl önce 1.500 TL civarına orta-üst seviye bir sistem kurabilirken, bugün 1.500 TL'ye ancak orta seviye bir ekran kartı alabiliyoruz. Fiyatlar bu kadar yüksek seviyelere yükselmişken biz de yeni bir ekran kartı almayı düşünen okurlarımız için 1.000 TL altında alabilecekleri en iyi ekran kartlarından oluşan küçük bir galeri hazırladık.

Not: Ekran kartlarının gücünü belirlemek için GTA V içerisinde alınan Ortalama ve minimum FPS değerlerini baz aldık. Ancak bu değerler işlemci, ram, anakart gibi diğer bileşenlere ve sürücü farklarına da bağımlı olduğu için, satın aldığınızda alacağınız FPS değeri farklı olabilir. Test aşamasında tüm ayarlar, ekran kartının izin verdiği ölçüde maksimum değerlere alınmıştır.


İşte 1.000 TL altındaki fiyat performans konusunda en iddialı ekran kartları:

MSI RX470 4GB GDDR5 256Bit - 991 TL
GTA V FPS - Ortalama: 63.6 FPS - Minimum: 42 FPS


yorumlar (36)
MK Okuru
 
 
 

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.