Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > AMD

AMD'nin Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.2 sürümü yayımlandı

AMD saldırıya geçti

Furkan Sakoğlu - 21.12.2016 08:55
Furkan Sakoğlu - 21.12.2016 08:55
Son yıllarda sürücü konusunda inanılmaz bir atılım yapan ve Crimson Edition sürücüler ile oyuncuların beklentilerini karşılamayı başaran AMD tarafın, Crimson ReLive ile sürücü başarısı bir kat daha arttırdı. Nvidia karşısında sürücü optimizasyonları konusunda daima geri kalan AMD, durumu tersine çevirme yolunda hızla ilerliyor.

Bugün yayımlanan 16.12.2 sürücü numaralı güncelleme ile birlikte, Battlefield 1 üzerinde CrossFire kullanan oyuncuların FPS düşüşleri engellenirken, Radeon ReLive kullanırken FPS hedeflemesi de yapabiliyoruz. Ayrıca yeni güncelleme Pencereli Tam Ekran mod'unda destekli monitörlerde AMD FreeSync kullanmamıza izin veriyor. Yeni güncellemeyi şuradan otomatik olarak indirebilirsiniz.
yorumlar (14)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 22.12.2016 04:07 (0)
kaydettiğim oyun videolarında kaydetme sayacınıda video yu izlerken görüyorum bunu çektiğim videoda göstermeme seçeneği varmı katman sekmesinde herşey kapalı birde videoları mp4 olarak çekiyor bunu avi olarak deyiştirme seçeneği yok Batman Arkham Knight - csgo video kaydı yapıyor fakat dirt 3 de video kaydı y
MK Okuru, 21.12.2016 12:48 (-1)
MK Okuru, 22.12.2016 14:07 (0)
Seviye: 3
Maxpayne53, 21.12.2016 13:15 (0)
Doğrusunu söylemek gerekirse, eskiden amd kullandığım zamanlar yeni sürücü çıkaracağı vakti iple çekerdim. Çünkü bir çok oyunda sıkıntılar oluyordu. Eski sürücüleri tek tek denemekten gına gelirdi. Zaten çoğu da işe yaramazdı. Yeniyi beklemekten başka çaremiz yoktu. Yeni sürücülerin gelmesi baya bir zaman alırdı.

Sırf bu yüzden Nvidia ekran kartı alıp rahat edeyim dedim ama arkadaş Nvidia'da neredeyse her hafta artık sürücü çıkartıyor. Ve çıkarttığı sürücülerin boyutu da sürekli artıyor. Üstüne katlaya katlaya devam ediyor sanırım sürücü güncellemeleri. Devamlı 300mb indirmek adamı sinir eder yahu. Birde yeni yükleme yapınca belli bir takım Nvidia denetim masasında ayarlarım sıfırlanıyor. Tekrar ayarlamam lazım. Şu sistemi kökünden bir kereliğine değiştirin ve her oyun için 300mb yerine sadece oyuna özel 2-3mb bilemedin 10-20mb'lık güncellemeler çıkartın yahu. Tamam devamlı güncel kalması güzel ama sürekli katlanarak sürücü indirmek bir noktadan sonra adamı bezdiriyor. Nvidia'nın sunucularından mıdır nedir, 16mb(1.6mb indirme hızı) internet hızım ile topu topu 100-300kb arasında değişen bir hızla indirme gerçekleştiriyor güncelleme inmek bilmiyor. Buna bir çözüm yolu getirmeleri lazım. Sadece Nvidia'ya lafım dğeil bu. Amd'nin de aşağı kalır yanı yok bu konuda.
MK Okuru, 21.12.2016 17:29 (0)
Umarım pazarda rekabeti abartıp öne geçecem derken firmalar fiyatları uçurmaz sonuçta en yüksek alım orta sınıf kullanıcıda
MK Okuru, 21.12.2016 12:33 (-1)
"Nvidia karşısında sürücü optimizasyonları konusunda daima geri kalan AMD" Bu cümle Radeon Teknoloji Ekibinin kurulması ve Radeon Software'in ilk sürümünün yayınlanması ile son buldu. Bilgilerinizi güncelleyin ve Nvidia Fanboyu olmaktan kurtulun.

-----------------------------------------

Çevremde genelde AMD fanboy'u olmakla itham edilen bendeniz, yoruma şaşırdı :)

Furkan

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.