Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
röportaj

Merlin'in Kazanı > Röportaj > Aion üstüne söyleşi

Aion üstüne söyleşi - Röportaj

Lani Blazier merak edilenleri yanıtladı

Merlin'in Kazanı - 03.06.2010 12:31
Merlin'in Kazanı - 02.10.2009
Uzun zamandır yapım aşamasında olan ve geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen NCsoft’un yeni oyunu Aion hakkında, prodüktörlerinden Lani Blazier merak edilenleri yanıtladı.

1. Web sitenizde söylediğinize göre oyunculardan biri bir şey yaptığında, bu durum serverın tamamına etki edip, tüm serverlarda farklılığa neden olabiliyor. Bunu nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Lani Blazier: Aion birden fazla oyuncuyla oynanan bir yapım olduğu için kullanıcıların kontrolünü dengelemek durumundayız. Başka bir deyişle Aion’da kendi hikayenin yazarı olabilirsin, fakat diğer oyuncuların da hikayelerini yaşamalarına aynı eşitlikte izin vermelisin. Bundan dolayı bazı sınırlamalar koymak durumundayız. Yinede Aion’da bireysel güç mümkün kılınıyor, özellikle Abyss bölgesinde. Kişinin hikayede olan etkisi gücünün artmasıyla oluyor.

2. Aion’da grafikler için Crytek Engine kullanıyorsunuz. Peki log gibi problemleri nasıl çözümlüyorsunuz?

Lani Blazier: Grafikler nasıl olursa olsun İnternet’te oynanan oyunlarda log her zaman problem olabilir. Crytek Engine çok gelişmiş bir grafik motoru ve oynanılan bilgisayarın cinsi ne olursa olsun, yük olmadan kendini o bilgisayara adapte edebiliyor. Log problemi, oyuncunun bilgiyi göndermesi, fakat serverda gitmesi gereken yere bilgiyi ulaştıramamasından kaynaklanır. Aion alınan bilgileri, oyuncu ve server arasında sürekli ulaşımı sağlayacak şekilde dizayn edildi. Diğer İnternet oyunları gibi log her zaman ortaya çıkabilir, ama biz kullanıcılarımızın Aion’da en iyi şekilde tecrübe edinmeleri için elimizden geleni yapıyor ve dosyaları sürekli yeniliyoruz.

3. Web sitenizde oyunun tarihi hakkında yeteri kadar bilgi var, ama yine de okuyucularımıza biraz bu konuda bilgi verir misiniz?

Lani Blazier: Aion, Atreia’yı yaratan tanrının adı ve bir zamanlar barış içinde yaşanan bir dünya. Yüzyıllar önce kötü ruhlu Balaur ile yapılan büyük Milenyum Savaşı’nda Atreia paramparça edildi. Bu durum dünyayı ikiye ayırdı. Parçaların her biri elmanın yarısı gibi. Zamanla her iki parça da değişime uğradı. Dünyanın bir tarafı Elyos, açık renkli ve canlı; diğer tarafı ise karanlık ve gölgeli olan Asmodians. Her iki tarafta dünyanın parçalanmasından dolayı bir birlerini suçladı.
yorumlar
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 29.01.2011 13:15 (0)
peki pin kodumu unuttuğumda ne yapıcam onu da yazarsanız çok memnun olurum
MK Okuru, 20.10.2009 00:49 (0)
MK Okuru, 16.10.2009 13:11 (0)
MK Okuru, 15.10.2009 09:59 (0)
14.10.2009 16:02:44

Şu saaten sonra WoW'a başlamak akıl karı bir iş değil.Yeni karakter kasma derdindeki 1-2 insan hariç hiç kimsenin seninle oturup instancelara gireceğini sanmıyorum.Tek şansın yeni expansionu bekleyip worgen/goblin kasıcılarla kasmak olabilir ki ortam biraz canlanır, ama bu kez de emin ol burning crusade ve lich king contentleri seni sıkıntıdan öldürme aşamasına getirecektir.
MK Okuru, 15.10.2009 01:20 (0)
Grinding bilen arkadaşlar önce cümle okumasını, türkçe öğrenin. siz wowda grinding var diyorsunuz ben çok fazla quest var diyorum. Evet bazı questlerde mob kestirme olayı var ancak bunları dışlasak bile sizin sizin lotr daki toplam questen fazladır sayısı eminim. Ve yine pve içeriğinin çok olduğunu söylüyorum Şu anda hiç bir oyunun bu konuda WoW geçtiğini sanmıyorum.
MK Okuru, 14.10.2009 16:02 (0)
2-3 euro olsa eyvallah da 10?? çok fazla.şahsen world of warcraft a başlamayı düşünüyodum ama aion u gördükten sonra alırsam aion u alacağım.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.