Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Apple

Apple, yeni iPhone yerine tamir edilen iPhone veriyormuş

Şirketin başı yine belada

Onur Güner - 10.12.2016 14:27
Onur Güner - 10.12.2016 14:26
İlk olarak 2011 yılında Danimarka'da David Lysgaard adlı iPhone 4 kullanıcısı, cihazının bozulması üzerine Apple'nin teknik servisine vermiş ve yerine ''yeni'' iPhone 4 cihazı almış. Ancak kısa süre sonra bu yeni diye aldığı cihazda da bazı problemler tespit eden David, hemen firmayı mahkemeye vermiş ve şirketin aslında yeni cihazlar yerine servis gelen bozuk cihazları tamir edip ''yeni'' adı altında verdiğini kanıtlamış. Her ne kadar Apple olaya itiraz etmiş olsa da mahkeme, David'i haklı bulmuş ve Apple'ye bir hayli yüklü tazminat cezası vermiş. Yani kısacası sizin iPhone cihazınız bozuluyor ve teknik servise yollayıp yeni bir cihaz alıyorsunuz ama o cihazın da aslında yeni olmadığını ve başkasının bozulan cihazı olduğunu öğreniyorsunuz ve mahkemeye veriyorsunuz. İşte bundan dolayı ağzı yanan şirket ise ufak bir hata olduğunu ve tekrarlanmayacağını söylemiş ancak şimdi şirketin başı bu sefer Amerika'daki açılmış dava ile dertte.Çünkü Amerika'da bulunan iPhone kullanıcıları toplu olarak firmayı aynı sebepten tekrar mahkemeye verdiler. Yapılan şikayette ise Danimarka'da görülen davanın kayıtları da neden olarak gösterilmiş. Eğer bu davayı da kaybederse şirket, iPhone 7 cihazları için yine bir hayli yüklü tazminat ödemek zorunda kalacak. Ancak söylenene göre şirketi asıl korkutan şey, bu durumun diğer ülkelere de sıçraması. Düşünsenize her ülkeden size davalar açılıyor ve hepsini kaybediyorsunuz. Söylenene göre bundan korkan Apple, hâlâ daha Amerika'da devam eden davaya deyim yerindeyse avukat ordusu kurarak katılacakmış. Yani şirket bir şekilde bu davadan yırtmak istiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu dava nasıl sonuçlanacak veya diğer ülkelere sıçrayaracak mı bekleyip göreceğiz.
yorumlar (13)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 4
System32, 11.12.2016 12:17 (0)
Samsung servisinde teknisyenlik yapıyorum ve bu zaten bilinen bişey Apple bunu hep yapıyor. Size verilen cihazlar sıfır değil yurt dışında sıfırlanarak arızası giderilen cihazlar ama tabi Samsung'a göre müşteri memnuniyetini yukarıda tutuyor.
MK Okuru, 12.12.2016 12:57 (0)
Apple zaten bunu en basından söyledi arkadaslar Yeni cihazı kım bulmusta Apple verecek elbet düzeltilmis ve tamir edilmis cihaz verecekler Ama bir gerçek var Apple hiç bir müsterisini mağdur durumda bırakmaz ;)
MK Okuru, 12.12.2016 01:59 (0)
Zaten swap yapılan cihazlar yani size kutusuz olarak değişimi yapılan cihazlar fabrikada sıfırlanarak arızaları giderilmiş kozmetik problemleri giderilmiş şekilde verilen cihazlar. Bu zaten bilinen birşey. Çoğu müşteri bunları kutulu cihazlarla aynı zannediyor :)
Seviye: 1
Ghost86, 11.12.2016 15:11 (0)
Avukat ordusunu yığmanın mantığı ne? Yasalar ve cezalar belliyse, deliller yeterliyse bir avukat yerine binlerce avukat ne yapacak? S.çmış, sıvıyor resmen. Milleti kazıklayıp dünyanın parasını sövüşlüyorlar, iş hizmete gelince de aynı özveriyi ara ki bulasın. Batsalar da kurtulsak, milleti gösteriş delisine çevirdiler.
MK Okuru, 10.12.2016 20:02 (0)
zaten garantı bolumunde yazıyor neresı yalan soyluyor. Ya yenı ya da yenıye en yakın sekılde olan cıhazlar sıze verılcektır dıye. yalan haberler bunlar..
MK Okuru, 10.12.2016 17:32 (0)
Appleı bilmem de swap olayı bilinen bir sey. Apple swap cihazı kutuya koyup sıfır diye veriyorsa is değişir.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.