Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Netflix

Artık Netflix yapımlarının da hikayesini ve sonunu biz belirleyeceğiz

İsteyen istediği sonu kendi yazacak

Onur Güner - 06.03.2017 16:46
Onur Güner - 06.03.2017 17:46
Başlıktan dolayı biraz şaşırmış olabilirsiniz ancak ünlü dijital platform Netflix'in bu konuda büyük bir proje geliştirdiği doğru. Her ne kadar biz oyuncular Life is Strange, GTA 5 gibi gidişatını ve sonunu değiştirebildiğimiz oyunlara alışık olsak da bu durum artık Netflix sayesinde dizi ve filmlerde de uygulanacak. Şirketin aldığı karara göre artık üretilecek yeni içeriklerin hikaye gidişatını ve sonunu seyirciler belirleyecek ve belirledikleri gibi isterlerse tekrar tekrar izleyebilecekler. Yani bir süper kahraman dizisindeki ana karakterimizin kararlarını biz verebileceğiz ve ana karakter de bu kararlarımızı uygulayacak. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Mesela diyelim ki uçurumdaki arabanın içinde sıkışan küçük kızı mı yoksa uçurumda bir dala tutunarak duran kızı mı kurtacağına biz karar vereceğiz. İstersek izlediğimiz bölümde arabadaki kızı ve tekrar o bölümü izlediğimizde de dala tutunan kızı kurtarabileceğiz. Şirketin resmi yaptığı açıklamaya göre Kendi Maceranı Kendin Seç adı verdikleri bu proje yıl sonunda resmi olarak tanıtılacak ve 2018 yılı içerisinde üretilecek Netflix içeriklerinin çoğunun bu proje ile üretileceği söylendi. Ayrıca söylenene göre şirketin böylesi farklı bir projeyi yapımlarına dahil etmesinin tek sebebi ise izleyicilerinin aldığı seyir keyfini daha da arttırmak istemesiymiş. Sizce oyunlarda başarılı olan bu uygulama dizi ve filmlerde de başarılı olabilecek mi?

yorumlar (6)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 06.03.2017 20:04 (0)
The Last of Us'ı çıktığından beri 8 kere bitirdim ama ben daha sonunu değiştirmeyi başaramadım, helal olsun merlinin kazanı
MK Okuru, 06.03.2017 22:35 (0)
Abi yemin ederim aylardır böyle bir şey düşünüyordum hatta nasıl yaparım diye düşünüyordum ulan Netflix aklıma mı girdin lan
MK Okuru, 06.03.2017 20:41 (0)
The Last of Us'un sonunu ne zamandan beri değiştirebiliyoruz merlin? Oyunun tek sonu var?

Açıklama bekliyorum.

---

Sonunu değil ancak hikayenin gelişmesinde bazı seçimler yapabiliyoruz.

-Onur
MK Okuru, 06.03.2017 18:13 (0)
Bu sistem cizgi romanlarda vardi nadirende olsa , Diziler icinde aklima gelmisti ama, hikaye icin bir hakaret olur bu. bir kerede yapilsin ve bitirilsin.
MK Okuru, 06.03.2017 16:52 (0)
Kimse kimsenin hikayesine karışamaz. Bu şekil yazar, bu şekil yazar.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.