Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > İnternet

BTK, yeni Türk hacker ordusu kuruyor

Beyaz şapkalı hacker olmaya hazır mısınız?

Onur Güner - 25.12.2016 13:59
Onur Güner - 25.12.2016 13:58
Az önce yaptığım yerli arama motoru haberinde de bahsetmiştim. Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılının ülkemiz adına bilişim yılı olacağını söylemişti. Bununla ilgili ciddi adımlar ardı ardına atılıyor. Şimdi de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, (BTK) yaptığı bir açıklama ile beyaz şapkalı hacker Türk gençlerinden oluşan bir Türk hacker ordusu kuracağını açıkladı. Bildiğiniz gibi deyim yerindeyse savaşlar artık siber dünyada yaşanıyor ve maalesef ülkemiz bu konuda biraz zayıf. İşte bundan dolayı atılan bu adım, hack konusunda yetenekli Türk gençlerden oluşan bir ordu kurulmasını amaçlıyor. BTK tarafından söylenene göre, hack ordusu için seçilen gençlere ise tam 6 bin TL ile 10 bin TL arasında maaş verilecek.Herkesin başvuru yapabileceği Türk hack ordusu için bir hayli zor bazı sınavlardan geçmek zorundasınız. Titizlikle seçilecek kişiler, kesinlikle bilişim dünyasına tam anlamıyla hakim, çok iyi derecede yazılım dillerini bilen ve hem siber saldırı hem de siber güvenlik konusunda yetenekli kişiler olacak. Siz de bu özelliklerde kendinize güveniyorsanız eğer usom@btk.gov.tr  adresinden başvuru yapabilirsiniz. Sizce bu Türk hack ordusu, siber alemde bizi en iyi şekilde savunabilir mi?
yorumlar (51)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 26.02.2017 12:20 (0)
Ordu kurmaktan bahsediliyor ancak Devlet eliyle bireylerin eğitilip yetiştirilmesinden söz eden yok.
MK Okuru, 01.01.2017 00:52 (0)
kiralama falan denilseydi belki bu ihtiyacımız olan hackerları ortaya çıkartırlardı ama bunun gibi yöntemle ihtiyacımız olan hackerların çıkması pek mümkün değil türkiyede süper önemli hackerlarımız sonuçta var onlar eli armut toplamıyor sonuçta yeri geldiğinde kendilerini hissettiriyorlar sanalda
Seviye: 3
Grandmasterman, 28.12.2016 10:55 (0)
Evet arkadaşlar, 10dk içinde ilk kim facebooku erişime kapatırsa bu ay sonu ikramiye alacak! Başlayın!
MK Okuru, 28.12.2016 09:42 (0)
beyaz şapkalı hacker projesini 2015de odtü'de katıldığım bir konferansda öğrendim zaten. güzel proje önce ciddi bir eğitim veriyorlar sonra sınavlara girip sızma testine tabii tutuluyorsun. tek sıkıntı diploma şartı bütün sınavlardan geçince diplomana göre sertifika alıp seni işe yerleştiriyorlar...
Seviye: 1
Ghost86, 25.12.2016 18:35 (+4)
Beyaz şapkalı hacker değil, ak şapkalı hacker. Malum artık basın yayından gerçek haberleri öğrenmek mümkün değil, çoğu haberin varlığına internet sayesinde ulaşabiliyoruz (Bknz: pizzagate olayı, Bknz: Işid`in 2 Türk askerini yakarak infaz etmesi) Haliyle gizlenmeye çalışılan bu tip haberleri konuşan, insanların duymasını, bilinçlenmesini isteyen, yayan insanlar var, vicdanlı, doğruları savunan insanlar. Bu insanlar, basın yayının ve sorumluların 3 maymunu oynamaya çalışmasındaki en büyük engel. Parayla tutulmuş trollerle bu insanları susturmak pek mümkün olmuyor. Haliyle hackerlar ile bizzat konuşan, düşünen, sorgulayan ve doğruları hâlâ savunabilen insanlara "bizzat" ulaşabilmek için daha profesyonel yöntemlere ihtiyaç var. Yoksa siz bunun da milletin güvenliği(?!) için gerek duyulan bir ihtiyaç olduğuna mı inanıyorsunuz hala? Arkadaşlar, yok öyle bir dünya :)
MK Okuru, 27.12.2016 15:15 (-1)
ya bırakın sosyal medyayı kontrol altına alacaklar kendilerine AK tetikçiler arıyorlar. durmak yok baskıya devam Türkiye !!
Seviye: 2
ozan86, 27.12.2016 11:07 (0)
Devlet=Hükümet mantığıyla yaklaşan zihniyetten kurtulamadıkça bu çalışmaların hiç bir faydası olmayacak. Devlet yapacağı her çalışmada tarafsız olmalı.

Ülkemizde TV'de yorumcular çıkıyor hedef gösteriyor. Savcılar bu programları izliyor soruşturma açıyor. Böyle bir düzende bu hackerlar bize ne gibi katkı sağlayacak ?

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.