Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Battlefield 5

Battlefield 1 Duyuruldu! İLK VİDEO ve TÜM DETAYLAR!

1.Dünya Savaşı'na gidiyoruz!

Ersin Kılıç - 06.05.2016 22:58
Ersin Kılıç - 06.05.2016 22:58
Evet, sonunda beklenen an geldi ve geçtiğimiz günler dahil olmak üzere bugün tonla yeni dedikodu ve sızıntıları ile karşılaştığımız yeni Battlefield oyunu duyuruldu. Duyuru ile birlikte oyun hakkındaki ilk detaylar ve video yayınlandı.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Londra'daki canlı yayının başlaması ile birlikte oyunun yapımcıları ne kadar heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Duyurudan önce yapılan açıklamalarda bile oyunun yıkım dinamiklerine işaret edildi. Battlefield tarihine de değinilen bu anlarda hikaye odaklı oyunların o dönem oldukça önemli olduğu ama Battlefield 1942 ile sınırları zorlamak istediklerini dile getirdiler.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

İlk oyunun bahsinin geçmesinin hemen ardından serinin Battlefield Vietnam gibi birçok oyununa değinildi. Buradaki ana odak noktası ise yapım ekibinin her oyunda farklı dönem ve dinamiklere değindiği oldu. Tabi serinin geçmişine değinilen bu kısımda Visceral imzasını taşıyan Hardline dahil olmak üzere birçok oyuna ufak ufak değinildiğini gördük.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Serinin geçmişine ve ekip hakkında verilen bilgilerden sonra sıra tabi ki beklenen ana geldi ve yeni Battlefield'ın duyurusu yapıldı. Tamamen oyun içi grafik motoru ile çekildiği söylenen açıklamalardan sonra Battlefield 1 "Seven Nation Army" parçası eşliğinde duyuruldu!Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


Oyunun ismi tahmin edildiği gibi 1.Dünya Savaşı'ndan geliyor. İlk olarak Xbox One üzerinden EA Access aracılığı ile yayınlanacak olan oyunun ilk tanıtım videosunda eski silahların yanı sıra dörtnala giden atlar, doyurucu bir savaş alanı ve dedikodularda da ortaya çıkan zeplinler dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra yapımcıların açıklamaları ve izlediğimiz video oyunun oldukça şiddetli geçeceği yönünde. Zira videoda kafa patlatmalar da dahil olmak üzere oldukça farklı sahnelere şahit olduk.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Oyunda takım oyununun oldukça önemli olduğu belirtiliyor. Oyunu kazanmak için kesinlikle takımın bir parçası olmamı zgerektiğine dikkat çekilmiş. Umarız bu açıdan en azından Bad Company 2 ayarında bir denge ile karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra oyunda hafif tanklar, ağır tanklar, uçaklar, gemiler kullanabileceğimiz ve az önce de söylediğim gibi at sürebileğimiz doğrulandı.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Oyunun geçeceği bölgeler tam olarak açıklanmasa da İtalya kıyıları ve Arabistan çöllerinin oyunda yer alacağını belirtildi. Tabi multiplayer haritaları da hikaye bölümü ile birlikte bu bölgelerden esinlenecektir. Oyunun multiplayer modu alıştığımız gibi 64 kişiye kadar destek sunacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Etkinlik alanında oyunun parçalanma efektleri üzerine "oyundaki herşeyi parçalayabilecek miyiz?" sorusu soruldu ve yapım ekibi "Evet" cevabını verdi. Hemen sonrasında oyundaki partikül efektlerinin oldukça önemli olduğu ve bu konuda beklenen dinamikliğin oyunculara sunulacağı belirtildi.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Battlefield 1, 21 Ekim'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını yapacak ve oyun Türkçe altyazılı olacak!Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (246)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 2
ozan86, 11.05.2016 17:51 (0)
Oyundaki her şeyin parçalanabilir olması benim ilgimi çekti. Ne kadar bunu başarmışlar merak ediyorum. Yani ayak izi, kurşun attığınız hedefte kurşun efektinin tam olarak görünmesi, kurşun giren bölümün yırtılması, ceset yerdeyken bu etkinin görünmesi gibi. Yanında bomba patlayan hedefin uzvunun kopması. Psikopat birisi değilim yanlış anlaşılmasın fakat en azından savaş oyunlarında bunlar olmalı.
MK Okuru, 10.05.2016 16:09 (0)
Battlefield kurtar bizi Çöp Of Duty lağımından al beni karın olayım senin. Seni seviyorum battledield ve EA Dice ekibi sizleri seviyorum.
Seviye: 0
hasaneryilmaz0, 16.05.2016 12:15 (0)
ya arkadaşlar tek ben mi merak ediyorum. yorumlara felan baktım da kimse yazmamış. şimdi bu oyun 1. dünya savaşını anlatmıyoru mu ? o zaman OSMANLI İmparatorluğu oyunda var mı ? yok yoksa koskaca OSMANLInın yerini dolduracak ne koymuşlar
Seviye: 1
Hickey, 11.05.2016 17:30 (0)
Dünya savaşından sonra ortaçağ yada Fransız ihtilali temasında yaparlarsa daha çok satarlar. Gelecek temasından uzak dursun böyle tarz oyunlar.
MK Okuru, 09.05.2016 13:58 (0)
counter strike'ta terorist ekibine katılınca harbi terorist mi oluyorsunuz? ya da çatışmada türk oyuncu öldürünce zorunuza mı gidiyor?
gelmiş burada türkleri öldüreceksek oyunu oynamam diyorsunuz.
oyun bu oyun!!!!!
ha bu arada osmanlı padişahları türkmüydü ki üst kimlik türk olsun?neyin yüceltmesi

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.