Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Battlefield 1

Battlefield 1 sunucuları saldırı sonucu çöktü

Daha ilk günden olmaz ki ama

Onur Güner - 01.09.2016 12:58
Onur Güner - 01.09.2016 12:57
Battlefield 1 açık beta testine katılan oyuncular, dün gece garip bir olayla karşılaştılar. Zira her ne kadar denemelerine rağmen Battlefield 1 sunucularına bağlanamıyorlar idi. Ayrıca sunucularda olan oyuncular ise bağlantı kopma problemi yaşıyordu. Bir anda EA forumlarına akın eden oyuncular, bu konu hakkında konular açtı ve açılan konulara yorum yazdı. EA tarafından herhangi bir açıklama gelmez iken, ünlü bilgisayar korsanı (hacker) PoodleCorp adlı grup, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve EA sunucularına saldırı gerçekleştirdiklerini, Battlefield 1 sunucularını kendilerinin kapattıklarını söyledi. Hal böyle olunca EA'ya karşı tepkiler çığ gibi büyüdü ve EA'dan yetkili birisi, forumda açılan bir konuya açıklama yazmak zorunda kaldı. Yorum olarak yazılan açıklamada ise, ''Sunucuların tekrar güvenliği için çalışıyoruz. Sabrınız için teşekkürler.'' denildi. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Yani bir bakıma şirket bu saldırıları doğrulamış oldu ancak hala daha önleyebilmiş değil. Dünya genelince açık betaya katılan oyuncuların yarısı hala sunuculara bağlanamıyorlar. Oyunu satın alan bazı oyuncuların kafasında korku oluştu bile. Oyuncuların kafasında, daha açık betada bile bu kadar ciddi saldırılar yiyen ve cevap veremeyen EA, acaba oyunun tam sürümünde de bu sorunları bizlere yaşatır mı düşüncesi var. Bakalım şirket bütün bu yaşanan olumsuzluklara nasıl cevap verecek bekleyip göreceğiz.

yorumlar (29)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 02.09.2016 16:47 (0)
Seviye: 0
SkyWar, 05.09.2016 00:08 (0)
Oyunun şuanlık sıkıcı olmasının nedeni tek bir harita bulunması ve betada olmasından dolayı bugların olması tabi oyun çıktığında çok güzel bir oyun ve uzun soluklu bir oyun olabilir
MK Okuru, 02.09.2016 15:58 (0)
Dun gece baya bir oynadim sorun yoktu. Beta olan bir oyunda bug olmasi normal ama titanfall2 prealpha buna bin basar. Neredeyse oyunun son haliydi.klasik bf yine sacbas yolduracak.
MK Okuru, 01.09.2016 16:11 (0)
Nerdeyse 10 saattir oyunuyorum. Biraz baydı gibi. Para verip almam ben.

Oyuna giremeyen var ise full server'da kuyruğa girsin. O şekilde hata vermiyor. :)
MK Okuru, 01.09.2016 13:41 (0)
MK Okuru, 01.09.2016 14:46 (0)
Bu hackerların kafasını anlamıyorum. Niye saldırıyorsunuz manyak mısınız? Elinize ne geçti. Ego tatmini mi yapıyorsunuz? Nasıl da çökerttim ha diye eğleniyor musunuz? Zekanızı, yeteneğinizi doğru, düzgün işlere harcasanız zaten adam olurdunuz.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.