Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare, sanal gerçekçilik ile oynanabilecek

Activision'dan, Battlefield 1'e sağlam hamle

Onur Güner - 23.08.2016 19:11
Onur Güner - 23.08.2016 19:10
Call of Duty serisinin yeni üyesi Infinite Warfare, bildiğiniz üzere uzayın derinliklerinde geçecek ve bizlere uzay deneyimi yaşatacak. Ancak oyunun ilk tanıtım videosu yayınlandığı zaman Youtube'da en çok 'beğenilmeyen' videolar listesine girmişti. Özellikle Battlefield'ın yeni oyunu birinci dünya savaşını anlatacak iken, herkes bu sene Call of Duty: Infinite Warfare'den vazgeçmişti. Uzun süredir sessizliğini koruyan yapımcı şirket Activision ise, yaptığı açıklama ile adeta herkesi şaşırttı. Yapılan açıklamaya göre, oyuncular isterlerse CoD serisinin yeni oyununu VR (sanal gerçekçilik) gözlüğü ile oynayabilecekler. Oyun resmi olarak VR desteklemeyecek ancak vorpX adlı uygulama sayesinde oynanabilecek. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

İlk olarak oyunun sanal VR deneyimini ise Call of Duty XP 2016 etkinliğinde yaşayacağız. Henüz oyun hangi sanal gerçekçilik gözlüklerini destekliyor bilinmiyor ancak şirkete göre bu deneyimi yaşamak biraz zor. Zira oyunu sanal gerçekçilik ile oynamak istiyorsak kesinlikle çok iyi yeni nesil bir bilgisayar sistemine sahip olmamız gerekiyor. Eğer sağlam bir sistemimiz ve sanal gerçekçilik ekipmanlarımız var ise, oyunu vorpX adlı programda lisanslaştıracak ve rahatlıkla oynayabileceğiz. Söylenenlere göre Activision'un yaptığı bu hamle, Battlefield 1 ile olan yarışındaki bütün dengeleri değiştirecek.
Özellikle GamesCom 2016 fuarında deyim yerindeyse Battlefield 1 için görsel şölen sunan EA, bakalım rakip firmanın bu atağına nasıl cevap verecek?Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Unutmadan; oyun 4 Kasım 2016 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek.
yorumlar (16)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 24.08.2016 13:05 (0)
hacı o vuruş hissiyatı vr da gelmez ben diyeyimhem hadi geldi bence kimse oynamaz bombası falan kaarışık gelir klavye fare candır gerisi heyecendır :)
MK Okuru, 24.08.2016 08:07 (0)
Sanal gerçekçilik bile kurtaramaz codu hele uzay teması olduktan sonra ne yapsalar boş rip cod battlefield 1 forever
MK Okuru, 24.08.2016 04:17 (0)
Seviye: 1
ROMANTİKOTAKU, 24.08.2016 03:42 (0)
Oyun zaten iyi bir sistem istiyor. Bir de üstüne sanal gerçeklik geldi mi özellikle "gözlük" fiyatlarından dolayı hayallere devam. Lakin;
Akıllı telefonlara yüklenen trinus vr programı ile şu 10-100tl arası kartonundan tutun plastiğine kadar olan sanal gerçeklik gözlükleri, bilgisayardaki oyunların telefona usb( aktarım daha hızlı olsun diye.) aracığı ile aktarılması sonucu bence başlangıç ve bilgi sahibi olmak için gayet güzel bir vr deneyimi sunuyor.(Özellikle 799 dolar ile 100 tl arasındaki fiyat farkı göz önüne alındığında görüntüden feragat edebiliriz).
İşte bu bağlamda aynı durum bu oyun için de yapılabilir olur ise rakibi battlefield 1' e göre hala benim için geride kalan bu oyun diğer tarafta vr destekli oyunlar arasında en üst sıraya gelir. Bu da firmanın dediği gibi bana göre işi asıl bu yönden değiştirir.
MK Okuru, 23.08.2016 23:07 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.