Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare'ın inceleme puanları geldi

Puanlar oldukça şaşırtıcı

Onur Güner - 04.11.2016 18:35
Onur Güner - 04.11.2016 18:35
Bu sene rakibi Battlefield 1 karşısında oldukça şansı kötü giden Call of Duty: Infinite Warfare ilk fragman videosu Youtube'da yayımlandıktan sonra en çok 'disslike' alarak tarihe geçmişti. Kuşkusuz ki oyuncuların artık modern savaş ve uzaydan tamamen bunalması ve Activision şirketinin de adeta inadına uzay ve modern savaş oyunu çıkarması buna en büyük nedendi. Daha bugün çıkışını gerçekleştiren oyun bizleri aslında fazla beklenti içerisinde bırakmamıştı.Yani herhangi bir sürpriz yapmayacağı belliydi ki en büyük sürpriz oyunun inceleme puanlarından geldi. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Zira birçok editör tarafından incelenen oyun oldukça yüksek puanlama aldı. Hemen hemen Battlefield 1 kadar yüksek puan almış ve hatta bazı editörler Call of Duty: Infinite Warfare hakkında çok olumlu yorumlar bile yapmışlar. Bundan anlıyoruz ki oyuncular aslında modern savaş ve bilim kurgu türünden sıkılmamış aksine neredeyse özlemişler bile. Oyuncular ilk tanıtım videosunu izlediğinde hemen oyunun çok kötü olacağı düşüncesine kapılmış ve oyuna karşı önyargı beslemişlerdi. Activision her ne kadar bu önyargıları ortadan kaldırmak için oyunu oldukça güzel tanıtsa da maalesef başaramamış ve tıpkı Albert Einstein'in de dediği gibi, ''Önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur.'' sözüyle uyuşan bir durum ortaya çıkmıştı. Ancak hem oyuncular hem de editörlerden gelen yorumlar tam tersini söylüyorlar. Yani Activision, daha oyun çıkmadan aylar önce oluşan önyargıyı sonunda kırabildi. Bakalım bu durum Battlefield 1'i etkileyecek mi bekleyip göreceğiz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Gamesbeat | 93/100
-GameInformer | 9/10
-AusGamers | 7,5/10
-Post Arcade | 8/10
-GamesRadar+ | 4/5
-Telegraph | 5/5
-High-Def Digest | 4,5/5
-Polygon | 8,5/10
-Gamespot | 8/10
-God is Geek | 9/10
-Attack of the Fanboy | 8/10
yorumlar (42)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 1
omer724, 09.11.2016 17:36 (0)
sizin anlamadığınız birşey var oyunun geneline bakılır siz uzaya çıktı cod mw gibi ayağımız yere basmıyor oyun çok kötü diyorsunuz tek taraflı bakıyorsunuz ne bekliyorsun cod mw 4 mü
MK Okuru, 05.11.2016 18:30 (0)
5 üzerinden 5 puan nedir yahu ?bu kadar da satilmislik olmaz.utanmanizda mi yok. Yanu bu oyunda hic kusur yok demek !!!
MK Okuru, 09.11.2016 23:45 (0)
Oyun güzel amma, çok hızlı ve durup dinlenmeden savaş içinde olamak bıktırıyor,yoruyor resmen..Battlefield 1 ile savaş taktikleri olarak kıyaslanamaz..Oyun uzayda geçtiği için inançsız olarak savaşıyor insan,oysa battlefield gerçekten yaşanmış bir savaşı yaşatıyor..
MK Okuru, 08.11.2016 21:11 (0)
ah be activision şu inceleme sitelerine bayıldığın parayı adam gibi bir senariste bayılsan on numara senaryo çıkarır sana.
Seviye: 4
babayaro, 05.11.2016 10:20 (0)
Haberi yapan arkadaş bağıra bağıra 'Bizde incelememizde 90 'ı dayayacağız' diyor resmen ..
Bir defa bunun önyargıyla pek bir alakası yok. Bu durum senelerdir yaşanmış ve artık belli bir birikime gelmiş(isyan ettirecek kadar) tecrübelerin oyuncular nezdinde bir yansıması. Yani alıntı cümlelerle neden olmayan bir durumu bu denli güçlü bir şekilde desteklemeye çalışıyorsunuz ? Bizde vereceğiz bu puanları sonra tepki göstermeyin demeye çalışmanız düşüncesinden başka birşey gelmiyor aklıma.

Eğer Call of Duty serisi ilk defa gelecek temalı bir oyun çıkartıyor olsaydı ve yıllardan beri gelen herşeyi gıdım gıdım değiştirerek her sene önümüze sunmuyor olsalardı o zaman gösterilen tepkiler ön yargı olurdu. Fakat artık görünen köy kılavuz istemez misali apaçık ortada olan birşeyde suçu oyunculara yıkmak hafif tabirle saygısızlık.. eleştirmeniz gereken oyuncular değil, bu son dönemlerini rezil şekilde yaşamış oyun serisine bu puanları vererek oyuncuların aklıyla dalga geçen sitelerdir.


"Ancak hem oyuncular hem de editörlerden gelen yorumlar tam tersini söylüyorlar."

Oyunun meta ortalaması 81, oyuncu meta ortalaması 3.2 O zaman nasıl oluyorda hem oyuncular hemde editörlerden gelen yorumlar aynı olabiliyor ?
MK Okuru, 04.11.2016 18:39 (0)
9 Puan veren varmış. bu oyuna 200 300 lira para verenlere acıyorum
MK Okuru, 08.11.2016 06:12 (0)
Merlinin Ekibinin bu oyuna BF1 den daha fazla puan verdigi gun bu siteye son giris gunum olur cok buyuk yemin ediyorum. BF hata yapinca surekli bir birseyden kirmalar cunku oyun iddiali geliyor. CoD ise tam bir acindirma politakasi amanda aman bizi sasirti diye hemen yukseltme. Tam 1 zugurt yaklasim

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.