Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Crash Time III

Crash Time III - İnceleme

Azılı suçluların peşinde son sürat!

Hasan Uğur Nayır - 03.06.2010 12:31
Hasan Uğur Nayır - 18.12.2009
Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei (Alarm for Cobra 11 - The Motorway Police), Almanların uzun soluklu dizilerinden biri. Ülkemizde de Kobra Takibi adıyla yayınlanan dizi, 1996’da başladı ve 15. sezona kadar geldi. Dizinin başından beri başrolde de Erdoğan Atalay oynuyor. Yanındaki partneri birçok kere değişti, ben bile hatırlamıyorum kaç kere değiştiğini. Böylesi adrenalin ve hız dolu olan, uzun süredir de devam eden bir dizinin oyununun yapılması da kaçınılmazdı. Alarm für Cobra 11’in oyunu Crash Time, üçüncüsüyle raflardaki yerini aldı.

Hız ve büyük kovalamaca

Serinin adı aslında gene diziyle aynı, ancak Amerika'da ve İngiltere ile diğer Avrupa ülkelerinde Crash Time ismiyle biliniyor. Crash Time 3'e giriş yaptığımızda kendimize bir profil oluşturuyoruz. Bundan sonra karşımıza Career, Single Race, Split Screen, ayarlar ve istatistikleri gösteren başlıklar çıkıyor. Kariyere girdiğimizde polis merkezine gitmemiz gerekiyor. Bu sırada oyunla ilgili bilgiler veriliyor, kısaca eğitim kısmı. İsterseniz F’ye basarak gerekli detayların anlatıldığı menüye de ulaşabilirsiniz.

Kobra ekibini yönettiğimiz Crash Time 3’te, aynı dizideki gibi suçluların peşine düşüp, bol bol hız yapıyoruz. Patrol yani devriyeye çıkabilir veya Cases’ta ise olaylara müdahale edebilirsiniz. Patrol’de en başta şehir ve otobanın ilk kısımları açık. Görevleri yaptıkça kilitli olan yerler ve araçlar açılıyor. İster devriye, ister vuku bulan hadiseler olsun her daim hız ve kazalar ön planda. Genelde görevler belli bir zamanda bir yere gitmek, araç takibi, kovalamaca oluyor. İsterseniz görevleri reddedip, kafanıza göre şehirde tur atabilirsiniz. Böyle zamanlarda yan görev misali gereğinden fazla hızlı giden araçlar karşınıza çıkabiliyor, bir anda kendinizi kovalamaca içinde bulabilirsiniz. Kovaladığımız araçları ise sirenleri yakıp kenara çekmek, eğer durmazsa çarpmak, olmadı önüne geçip yolunu kesmek gerekebiliyor. Bu atraksiyonların geçerli olması için dört saniye beklemeniz gerek. Yapımda 70’ten fazla görev var. Seride bir ilk olarak gece görevleri yer alıyor.

"Yapımda 40'tan fazla araç bulunuyor."

Crash Time 3, araç bakımından tatminkar. 40’tan fazla çeşit var ki, polis arabalarından, itfaiyeye kadar… Altımızda bu kadar araç varken, hız en yükseğe tırmanmışken, hız yapabileceğimiz yollar lazım. 32 km karelik bir alanda, 200 kilometreden daha fazla şehir sokakları ve otoban bulunuyor. Gece veya gündüz yollarda direksiyon sallayabilirsiniz.

Gazı kesme!

Yapımın asıl durak noktası hız ve kazalar diye belirtmiştim. Etraftaki araçlara çarpabilir, çevredeki bir kısım nesneleri yıkabilirsiniz. Kaza yaptığınızda da bu durum Replay ediliyor. Kazalar kütük gibi değil, fizik efektleri devreye giriyor. Özellikle altımızdaki aracın hasar alması, orasının burasının dağılması güzel. Crash Time arcade türünde. Aracınız havada takla atıp, yolda balerin gibi dönse bile, yine dört tekerlek üstüne düştüğünüzde son gazla devam ediyorsunuz. Bazen tekerleğiniz de çıkabilir, ama kendi kendine tamir oluyor. Çarptığınız bir araç parçalanıp, patlayabilirken; sizin arabanızın ise sadece ön kısmının dağılması gibi ilginç enstantaneler yaşabilirsiniz.

Grafikler açısından oyun kendi çapında yeter. Kobra ekibinin kullandığı araçlar veya kovaladığınız hedefler biraz daha detaylı duruyor. Amma velakin bazı çevre kaplamaları, trafikteki diğer arabalar basit kalabiliyor. Blur etkisi göze hoş gözükse de, efektler pek iyi sayılmaz. Çarptığınız bir araç patladığında oluşan alevler yapay duruyor. Sesler ise ne iyi ne kötü. Müzikler ise hız dolu bir oyun için gümbür gümbür. Kariyer dışında Single Race’te yarışlara katılabilir veya dört kişiye kadar Split Screen oynayabilirsiniz. Kısaca Crash Time 3, hızı ve temposuyla kendini bir süre oynatmayı başarıyor.
68
62
Okur Puanı: (14Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Synetic - Steam
Çoklu Oyuncu:Var Türü: Yarış

Dolu dolu hızlı temposu, kazalar, hasar efektleri
Bazı grafiksel hatalar yaşanabiliyor


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.