Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > The Elder Scrolls V: Skyrim

Daedric Armor ile düşmanlarınıza meydan okuyun! (Rehber - Video)

Ölümcül zırhlara kimse hayır demez!

Hakan Kurt - 22.11.2011 12:12
Hakan Kurt - 22.11.2011 12:00
The Elder Scrolls V : Skyrim’deki belki de en güçlü ve dayanıklı zırh Daedric Armor’dur.
Bu muazzam ekipmanı, normal şartlarda neredeyse tüm görevleri bitirmemiz durumunda elde edebiliyoruz. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Ancak, oyunseverler daha kısa bir yolunu bulmuşa benziyor. Hangi ırk veya hangi seviyeye sahip olursak olalım, bu zırhı edinmek için tek ihtiyacımız, 2 saatlik bir süre ve birkaç bin kadar altın.
 
Aşağıdaki adımları sırasıyla izlemeniz durumunda, bu müthiş zırhları kullanabiliyor olacaksınız.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Windhelm’deki demirciye(blacksmith) giderek, stoklarındaki bütün demir külçelerini(iron ingot) ve deri şeritlerini(leather strip) satın alıyoruz. Tüm stokları bitince, 48 saat bekliyoruz, böylelikle demircinin stokları yenileniyor ve tekrar stokları bitirene kadar satın alıyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Yeterli miktarda külçeye sahip olduktan sonra, demir ocağında bu külçeleri kullanarak
demir hançer oluşturuyoruz. Bunu yapmamızın nedeni, yeterli seviyede “Smithing” özelliği kazanmak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-“Smithing” özelliğimizin seviyesi 100 olana dek, demir hançer oluşturmaya devam ediyoruz.
Bu seviyeye ulaşmak için yaklaşık 500-600 adet demir hançer oluşturmamız gerekiyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Bu esnada, karakterimizin ana seviyesi artacağından, kazanacağımız seviye puanlarımızla(perk), “Smithing” adı altındaki beceri ağacında sırasıyla, Steel Smithing, Dwarven Smithing, Orcish Smithing, Daedric Smithing özelliklerini seçerek ilerliyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Daedric zırha sahip olmak için, Daedra kalbi(Daedra heart) temin etmemiz gerekiyor. Bunuda,
Winterhold’da bulunan sihir okulunda Enthir adlı elften satın alabiliyoruz. Yalnız bir seferde iki adet satın alabileceğimizden, yine 48 saat bekleyerek, Enthir’in stoklarının yenilenmesini beklememiz gerekiyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-“Deadra kalbini de stokladıktan sonra, abanoz(ebony) madeni bulmamız gerekiyor. Bunun için de Gloombound madeninde küçük bir görevi tamamlayarak, abanoz madeninin bulunduğu yere gidiyoruz. Burada kazma(pickaxe) yardımı ile çok miktarda abanoz stokluyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-Stokladığımız abanozları, demircide bulunan fırında(smelter) işleyerek külçeye çeviriyoruz. Bu abanoz külçelerini de yine herhangi bir demir ocağında kullanarak, tam takım Daedric zırhımıza kavuşuyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (72)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 27.01.2016 16:47 (0)
Gençler daedra kalbi için Mehrunes Dagon un makamındaki dremoralari kesebilirsiniz. Ayrıca yeni stok için 48 saat beklemeye gerek yok. Önce daedra kalelerini satıcıdan alın, daha sonra oyunu kaydedin, ondan sonra da satıcıyı öldürün. Sonra da öldürmeden önceki saveyi açın stokları yenilenmiş olacak.
MK Okuru, 20.01.2016 12:19 (0)
aslında bide dragonborn dlc görevinidde yapıp kara kitaptan tacir dremoradanda satın alınabilir tabi biraz para kazancaksınız ondan sonra hem tılsımlı onlar :D
MK Okuru, 02.10.2015 17:51 (0)
Oyundaki en iyi zırh Daedra değil, Ejderpulu zırhtır. Ejderpulu zırh hafif zırh sınıfına girerken Daedra zırh ağır zırh sınıfına giriyor. Böyle olmasına rağmen Ejderpulu zırhın armor daha yüksek ve daha fazla hasar engelliyor. Ayrıca hafif oldğu için koşrken kuvvet harcamıyor sinsilikte de birebir.
MK Okuru, 07.02.2015 10:40 (0)
ethnir bende de deadra hearth satmıyordu ama bülbül görevinde ethnir ile birlikte çalışıyorsun ve sana çalıntı mallarını bana gtirip satabilirsin diyor. bundan sonra her 48 saatte bir 2 deadra hearth alabiliyoruz. yardım isteyenler facebooktan ulaşabilir Enes Adsız
MK Okuru, 07.02.2015 10:37 (0)
hiçte 500 600 demire olmuyor. en az 3000 demir kullandım ben. 20000 den fazla da altın harcadım
MK Okuru, 16.05.2014 21:39 (0)
MK Okuru, 01.02.2014 20:05 (0)
deadra heart Companionsların merkezinde var 1 tane. Ayrıca
600 tane hançer yapıcağınıza o kadar demirle transmution
kullanın altına çevirin mücevher yapın.Mücevherleri satmadan
öncede tılsımlarsanız hem tılsımınız gelişir hemde para
kazanırsınız.
MK Okuru, 29.01.2014 18:12 (0)
Bune kardeşim çok karışık 500 600 demir hançer yapacak para
nerde ben zaten bi görev yaptım bütün eşyalar gitti para 0 en
iyisi hileyle 1 saniyede sonra alın size zırh ama yardım
ettiğiniz için yinede teşekkür ederim
MK Okuru, 03.01.2013 23:22 (0)
Ben o elfin yanına gidiyorum ama deadra heart diye bişey
satmıyo. Nası çözebiliriz?

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.