Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
röportaj

Merlin'in Kazanı > Röportaj > eSpor

Dark Passage ile tanıdığımız Xerxe'nin başarı sırları - Röportaj

Avrupa'nın yükselen ormancısı Xerxe ile röportaj yaptık

Ege Erkek - 13.02.2017 14:24
Ege Erkek - 13.02.2017 14:23
Haziran 2016’dan Ağustos 2016 tarihine kadar Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage ekibinde yer almış ve kendisiyle beraber başarılı performanslarından bolca söz ettiren Xerxe, Merlin’in Kazanı’nın röportaj teklifi kabul etti. Aralık 2016’dan beri Avrupa LCS ligi takımlarından Unicorns of Love’da ormancı rolünde oynayan başarılı oyuncunun kariyerindeki ilk ve şu an için tek olan Dark Passage ile kazandığı “2016 Yaz Mevsimi Türkiye Şampiyonluk Ligi” Kupası.

Geleceği oldukça parlak gözüken ve Avrupa LCS bölgesinin en iyi ormancıları arasında gösterilen Xerxe, ona sorduğumuz on beş adet soruyu cevapladı.MK: Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkürler Xerxe. League of Legends ile nasıl tanıştın, bu oyuna seni çeken faktörleri bizlerle paylaşır mısın?

Xerxe: Merhaba, asıl ben teşekkür ederim. League of Legends'ı 2011 yılında oynamaya başladım. Oyunu yüklememin asıl sebebi, o aralar oynayacak bir şey arıyor olmamdı ve LoL de gözüme güzel gelmişti. Şampiyonların kendilerine özel yeteneklere ve görüntülere sahip olması ve takım bazlı oynanış fikri beni gerçekten heyecanlandırmıştı. Daha sonra, büyük oranda rekabetçi olduğumu gördüm ve bu da en iyisi olabilmek için daha fazla oynamama sebep oldu.

MK: Seni yeni tanıyanlar için League of Legends kariyerine adım atmadan önce hangi aşamalardan geçtin, kendinin bu noktaya geleceğine inanıyor muydun ve nasıl bir oyuncu kişiliğine sahipsin, biraz bahseder misin?

Xerxe: 13 yaşındayken bu kadar ileri gideceğimi hiç beklemiyordum ve sadece eğlencesine oynuyordum ancak tek başıma dereceli oynayarak şampiyonluğa kadar geldim. Bir süre sonra, çoğunu kazandığım Romanya'daki LAN maçlarında yarışmaya başladım. 2015'te Dreamhack Cluj'ı kazanarak Kore'ye kadar gidip ülkemi temsil etme şansını yakaladım. Altıncı olsak bile bu oldukça ilginç bir tecrübeydi ve birçok şeyi öğrenmemi sağladı. Profesyonel kariyerim Türkiye'de, Dark Passage'da oynarken başladı. Supermassive'e karşı 3-0'lık pürüzsüz bir galibiyet kazanarak herkesi ters köşeye yatırdık. Profesyonel oyunculuk konusundaki en fazla tecrübemi orada edindim.Düşüncesiz bir oyuncuydum ve işler ters gidince hemen sinirleniyordum, ama zamanla duygularımı kontrol etmeyi ve soğuk kanlılığımı korumayı öğrendim.

MK: Dark Passage’da oynarken bizlere seçim ekranlarında gösterdiğin Diana’dan farklı olarak “imza” şampiyonum dediğin şampiyonlar hangileri ve neden?

Xerxe: Haha, Diana'yı rekabetçi olarak hiç oynamadım, kız arkadaşım için orada tutuyordum. Şampiyon havuzum oldukça büyük olduğu için imza şampiyonlarım yok, ancak, kişisel favorim her zaman Hecarim olmuştur. Çıktığı anda hem görüntüsü hem de genel oynanışına aşık olmuştum.

MK: Son günlerde bahsettiğin Ivern ve Warwick karakterleri hakkında konuşalım. Sence zayıflatılmaları mı gerekir yoksa bu şekilde metayı biraz olsun dengeliyorlar mı? Nedenleriyle bizlere anlatır mısın?

Xerxe: Bana göre, her şampiyon doğru kişi tarafından oynandığı takdirde gereğinden güçlü (overpowered) görünebilir. Ancak, Warwick'in şu anda gayet iyi bir durumda olduğunu düşünüyorum. Maç başı ve ortasında gayet iyi iş yapıyor ancak maç sonuna doğru düşüşe uğraması onu dengeli bir konuma getiriyor.

Ivern, EU LCS'de en fazla oynadığım şampiyon ve son yamada da çoktan bazı zayıflatmalar ile karşılaştı, ama hala güvenilir bir seçim olduğunu düşünüyorum.

MK: Ormancı metası ilerideki yamalarda ne olur, destekteki gibi farklı değişimler yaşanır mı? Aslında bir orta koridor karakteri olan Malzahar’ın bir destek karakterine dönüşmesi gibi orman karakterleri de ileride başka rollere bürünür mü?

Xerxe: Yamalar, metayı değiştirmek ve daha ferah, daha ilginç bir oynanış sunmak için gereklidir. Bir noktada, ormancı şampiyonların da koridorlarda oynanabileceğini veya tam tersinin olacağını gerçekten düşünüyorum. Örneğin, Rumble, bir üst koridor şampiyonu olarak görülüyor ancak bazı maçlarda ormanda da gayet iyi iş yapıyor.

yorumlar (7)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 14.02.2017 10:37 (0)
lol de lol lol de lol bebeler lol kasıyo :D fallout varken bu saçma sapan oyunları oynayanlarada acıyorum trollicem hepsini ucuzcu ruhsuz beleşçi çakma oyuncular sizi
MK Okuru, 13.02.2017 21:40 (0)
Adam dünya şampiyonu falan olsa bile herhahlde artık başında Dark passageden LCS giden yabancı oyuncu XERXE dünya şampiyonu oldu yazacaksınız,bitmiş gitmiş hala dp de dp sanki dp adamı bu noktaya getirmiş gibi

______________________________________

Röportajında belirttiği üzere daha önce bir takımda oynadı ancak DP ile yıldızı parlayıp LCS'e giden bir oyuncudan söz ediyorsunuz. Burada denmek istenilen DP onu buralara getirdi değil, DP takımına katılarak kendini gösterme şansı buldu ve başardı da.

Ege ERKEK.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.