Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > No Man's Sky

Destiny yapımcılarından Steve Cotton, Hello Games'e ateş püskürdü

Aslında haklı gibi

Onur Güner - 30.08.2016 16:35
Onur Güner - 30.08.2016 16:35
Özellikle ilk çıktığından beri bir türlü başı sorunlardan kurtulmayan No Man's Sky için şimdi de başı Destiny oyunu ile dertte. Zira oyuncular ilk olarak No Man's Sky'ı oynadığında, Destiny ile olan benzerliklerini fark etmişlerdi. Özellikle iki oyunun da en büyük ortak yanları olarak kullanıcı arayüzleri gösteriliyordu. Destiny oyununun yapım ekibinin içerisinde bulunan Steve Cotton'a bir röportaj sırasında bu konu soruldu. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Steve Cotton ise, ''No Man's Sky oyunu tamamen bir fiyasko. Kullanıcı arayüzlerini bile bizden kopyaladıkları aşikar. Ayrıca biz, Destiny içerisinde yer alan bütün gezegenleri elle tasarladık, büyük sabırla dizayn ettik. No Man's Sky'ın iddiaa ettiği sonsuz evreni bilgisayarlar ile kolayca oluşturmadık. Sanırım bu yüzden oyuncularımız Destiny'den kolay sıkılmadı, oyunu bırakmadı. Bize göre en önemli olan sınırsız evren yaratmak değil, bu evrenin içerisine oyuncuları eğlendirecek içerikler koymaktır. Bilgisayar ile tasarlanmış detayı olmayan gezegenler hiçbir zaman akılda kalmaz.'' ifadelerine yer verdi. Bazı oyun uzmanlarına göre ise Steve Cotton son derece haklı. Bakalım bu açıklamalardan sonra Destiny oyun yapımcısı Bungie ile No Man's Sky oyun yapımcısı Hello Games arasındaki gelişmeler hangi yönde olacak bekleyip göreceğiz.

yorumlar (10)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 31.08.2016 01:36 (0)
Yahu bu kadar gezegen olacağını duyduğunuzda anlamadınız mı bunun bir gezi oyunu olduğunu? Mekiğini al o gezegenden bu gezegene dolaş dur. 10 bilmem kaç gezegenin hepsine ne aktivite koyacaklardı sanki? Mümkün mü bu. Buglu olması tek dezavantajı bence.
MK Okuru, 31.08.2016 00:42 (0)
emek vericeksin hocam önce,sonra isticeksin.destiniy yapım aşamasında 500 milyon dolar harcanmasına rağmen fiyasko denilebilecek bi çıkış yapmıştı(destiny de çok pohpohlanmıştı) zamanla pabucun pahalı olduğu anlaşılınca oyunda geliştirmeler zamanla yapıldı.hello daha fps ayarını yapamadı.
MK Okuru, 30.08.2016 20:20 (0)
Destiny bu zamana kadar oynadım en dev oyunlardan biri. Gerçekten atmosferi ve içeriği kendine bağlıyor. Adam sonuna kadar haklı.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.