Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Dishonored 2

Dishonored 2 - Ön İnceleme - Ön İnceleme

Karnaca'nın karanlık dünyasına girişimize çok az kaldı

Hürcan Köse - 24.10.2016 13:54
Hürcan Köse - 21.10.2016 14:09
Dishonored hayatımıza gireli tam dört yıl oldu. Koskoca dört yıl. Nasıl geçtiği hakkında hiçbir fikrim yok ve Dishonored hala o kadar yeni bir oyunmuş gibi geliyor ki, bu garip hissiyatı nasıl açıklasam bilemiyorum. Daha dün gece tekrar bir giriş yapıp oynayayım dedim ve sonrasında istemeden hiç aralıksız üç saat boyunca oynamış olduğumu fark ettim. Çıktığı sene diğer büyük oyunların arasından tıpkı ana karakteri Corvo gibi sessiz ama ölümcül bir şekilde sıyrıldı ve gönlümüzdeki yerini aldı. Dishonored 2'nin çıkışına çok az bir süre kala, hem seriyi tekrar hatırlayalım, hem de ikinci oyun çıkmadan önce bilgilerimizi bir tazeleyelim. Şu aşağıdaki şarkıyı da açarsanız.. heh.. harikasınız.


Dishonored aslen hikaye odaklı bir oyun olsa da, oyun mekaniklerinin sunduğu inanılmaz özgürlük Dishonored'ı defalarca, farklı yollarla bitirmenize olanak sağlıyordu. Abartıyor muyum bilmiyorum ancak herhalde benim oyunda geçirdiğim toplam süre yüz saatin üzerindedir. Kaç görevi kaç farklı şekilde bitirdim gerçekten hatırlamıyorum. Dishonored 2 de böyle bir özgürlük ile biz oyuncuların karşısına çıkacak. Üstelik bu kez tek değil, iki farklı karakter ile oynama seçeneğimiz olacağı için sahip olacağımız yetenekler ve bu yeteneklerin doğuracağı farklı olay gelişimleri yüzlerce farklı potansiyele sahip. Çok heyecanlıyım, çok!

Dishonored 2 aslında oynanış mekanikleri veya dünyası bakımından ilk oyundan çok da büyük farklara sahip olmayacak. Zaten olması da gerekmiyor ve olmasını da istemiyoruz, değil mi? Dishonored 2 de tıpkı ilk oyundaki gibi Dunwall'da başlayıp Karnaca'da devam edecek ve bir bakıma ilk oyunun devamını konu alacak. İlk oyunun başında kraliçe Jessamine Kaldwin, ana karakterimiz Corvo Attano ve kraliçenin kızı Emily Kaldwin'in önünde bir suikastçi birliği tarafından öldürülmüş, cinayeti de üzerimize yıkılmıştı. Zaten oyunun ismi de bir bakıma buradan geliyordu. Üzerimize yıkılmış bu suçtan arınmalı ve aynı zamanda hem Emily, hem de kraliçe Jessamine için adaleti sağlamalıydık.Oyunun bitiminde, oyun boyunca yaptığımız seçimlere ve kullandığımız yöntemlere göre bir sonla karşılaşıyorduk. İkinci oyunda Emily Kaldwin annesinin yerini alıyor ve kraliçe koltuğuna oturuyor. Corvo hala yanında, ve her ikisi de hala adalet istiyor. Dishnoroed 2, bu iki karakterin başrol oynadığı hikayenin ikinci perdesini konu alacak.

Emily artık kraliçe olduğundan dolayı geçen 15 sene boyunca her an bir suikaste kurban gidebileceği fikrine sahip olduğu için hem kendi imkanlarıyla hem de babası Corvo'nun yardımlarıyla savaşmayı ve kendini savunmayı öğreniyor. Sonuçta annesi gözleri önünde katledildi ve Emily bunu hiçbir zaman unutamadı.Bu kez oyunun büyük bir kısmı Serkonos'ta bulunan Karnaca'da geçecek demiştim. Güneşli bir şehir olarak karşımıza çıkan Karnaca her iki karakter tarafından da farklı bir şekilde biz oyunculara aktarılacak. Emily hem kraliçeliğin, hem de babası Corvo'dan farklı ve belki de daha güçlü yeteneklere sahip oluşunun verdiği özgüvenle yeni mekanları biz oyunculara daha canlı bir şekilde aktaracak. Corvo ise tam tersine daha yaşlı ancak daha karizmatik bir şekilde karşımıza çıkacak ve Emily'nin hayatını da sırtlanırken Karnaca'yı bizlere daha karanlık yönleri ile gösterecek.
yorumlar (35)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 29.10.2016 14:25 (0)
şu outsider mark dövmesini çok yaptırmak istiyorum ama ileride iş hayatımda sıkıntı çıkar mı bilmiyorum
MK Okuru, 25.10.2016 12:58 (-1)
Ve oyun 200 TL bu oyuna bu kadar para fazla torrentten indirip bedava oynarım. Aslına bakacak olursak oyunlara para vermek bile saçmalık. Oyuna para vermek enayilik değilde ne peki?
MK Okuru, 25.10.2016 09:16 (0)
MK Okuru, 25.10.2016 12:18 (0)
İlk oyunla herhangi bir bağlantısı var mı? İlk oyundaki sona göre mi oyun hikayesi başlayacak yani ilk oyundaki save isteyecek mi?


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.