Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲
haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > İnternet

DiziBOX, Dizipub, DiziLAB ve Dizimag, mahkeme kararıyla kapatıldı!

Dizi ve film sitelerine büyük operasyon başladı!

Onur Güner - 30.12.2016 19:39
Onur Güner - 30.12.2016 19:38
Özellikle internet kullanıcılarının vaz geçemediği yabancı dizi ve film izleme siteleri, gerçekten hayatımızda büyük yer kaplıyorlar. Her nasıl ki annemiz televizyonda bir dizinin yeni bölümünü merakla bekliyorsa biz de izlediğimiz yabancı dizilerin yeni bölümlerini bu sitelerde sabırsızlıkla bekliyoruz. Ancak bu sitelerden o kadar çok var ki artık bu sektörde internet ciddi anlamda çöplüğe dönmüş durumda. Binlerce dizi ve film izleme sitelerinden sıyrılan ve kalitesi ile herkesin beğenisini kazanan bazı siteler de var tabii. Kaliteli çevirmenlerle çalışan siteler, dizilerin yeni bölümlerini en iyi şekilde yayınlıyor ve bizi mahrum bırakmıyorlar. İşte bu sitelerden en popüler 4'ü birkaç saat önce mahkeme kararıyla aniden kapatıldı. Dizipub, DiziLAB, DiziBOX ve Dizimag'a erişim tamamen kesildi. BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK
BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK
Bu saydığım sitelerden birisine girmeye çalıştığınızda ise ekrana, ''Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme/savcılık kararıyla erişimi engellenmiştir.'' uyarısı geliyor. Hatırlarsanız Dizimag'ın sahibi hem vergi kaçırma hem de telif haklarını çiğnemek suçundan tutuklanarak hapse gönderilmişti. Ancak aynı yönetim kadrosu ile site tekrar aktif edilmiş, uzun süredir hizmet veriyordu. Bu sitelerin sahibine herhangi bir yasal işlem başlatıldı mı yoksa sadece siteler mi kapatıldı henüz açıklama yok. Ayrıca söylentilere göre yasal olmayan dizi ve film sitelerine erişim yaşağı operasyonu devam edecekmiş. Bakalım hangi siteler kapatılacak bekleyip göreceğiz.
bunları kaçırma
yorumlar (113)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 2
ozan86, 02.01.2017 11:48 (0)
Bu para babaları çalışanlarına hem 1400 TL asgari ücret verirler hem de yüksek fiyatlarla dizilerinin kendi platformlarında izlenmesini isterler. E o zaman ver 5000 TL maaş ben de hem digiturk hem de d smart alayım.
MK Okuru, 30.12.2016 19:45 (0)
şimdi walking death yakın takip nette hiçbir terde yok.Netflix de de yok.Nasul izleyecek insanlar.Resmi kanalını mu bulacaklar.Çok garip bir hal aldı bu iş.
Seviye: 1
RemaG7, 06.01.2017 23:07 (0)
Arkadaşlarının birçoğunun fikrine katılıyorum katılmadıklarımada saygı duyuyorum öncelikle.Benim şahsi fikrim bu tarz sitelerin yasaklanması yerine yasallaştırılması gerekmektedir ve bunun için öncelikle vergilendirilmesi gerekir ki bu tarzda sitelerde günümüzde mevcuttur.Yada belirli bir para karşılığında satın alınıp izlenebilir siteler olmalıdır.Bilginin iyisiyle kötüsüyle hertürlü ulaşılabilinir olduğu bu teknoloji çağında bu tarz kısıtlamalar elbette yanlıştır.Şöyle bir örnek vermek istiyorum arkadaşlarında dediği gibi the walking dead dizisi.Ben bu diziyi kendi kanalında ve saatinde izledim diyelim fakat burada kayıtlı olmuyor sadece kanal yayınlarsa izleyebiliyorsunuz.Peki ya ben başka bir arkadaşıma yada ileride çocuklarıma izlettirmek istediğimde veya koleksiyon yapmak istediğimde ne olacak.Evet bluray olarak dnr ve benzeri marketlerde kısıtlıda olsa bulunması gerekli ama bulunmama durumuda çok yüksek her diziyi bulamazsınız çünkü.Yurtdışından getirtmek istesek e yeni yeni vergilendirme geliyor elektronik alışverişlerde.Doğal olarak burada bir engelleme söz konusu oluyor.
Seviye: 1
RemaG7, 06.01.2017 23:15 (0)
Ha şunuda belirtmekte fayda var Türkiye deki resmi kanalda izlediğiniz dizilerin birçoğuda kesiliyor yani her sahneysi görmüyorsunuz.sevişme ve kan sahneleri, hakaretler yada sigara alkol bunlar özellikle ama spartacus ( ki diziyi zaten güzel yapan savaş sahneleri )gibi efektlerin bol olduğu kan lı bir dizideki dizinin çoğu böyle zaten 45 dklık dizi tv de size oluyor 15dk tamam sevişme sahnelerini kes ama okadar çok sahne kesiliyorki inanamazsınız.Bunlarıda geçtim geçen gün kemal sunalın bir filmi çıktı bırakın küfürleri komik olan hitapları bile ki onun meşhur lafıdır eşşoleşek bir çok sahne kesilmiş ve hiçbir zevk alamadım.Bu kadar kesinti ve yasak olmamamsı gerektiğini düşünmekteyim.
MK Okuru, 06.01.2017 18:46 (0)
dizi sitelerini kapatacağına tv kanallarıni kapatsinlar hiçbiri bi işe yaramıyor evlilik programı boş boş şeyler veriyorlar
MK Okuru, 06.01.2017 18:45 (0)
dizi sitelerini kapatacağına tv kanallarıni kapatsinlar hiçbiri bi işe yaramıyor evlilik programı boş boş şeyler veriyorlar

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.