Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Twitter

Donald Trump, Twitter'i küçük şirket diye teknoloji toplantısına çağırmadı

Düşene bir de sen vur Donald Trump

Onur Güner - 15.12.2016 17:29
Onur Güner - 15.12.2016 17:28
Bildiğiniz gibi dün Amerika'da beyaz sarayda teknoloji toplantısı gerçekleştirilmiş ve tanıdık büyük şirketler bu toplantıya katılmışlardı. Ancak Twitter'ın katılmaması ise akıllarda bazı soru işaretleri doğurmuştu. Çünkü bildiğiniz gibi Amerika'nın yeni başbakanı ve beyaz sarayın yeni ev sahibi Donald Trump, Twitter'ı oldukça etkin kullanıyor ki geçmiş yıllarda yapılan bütün teknoloji toplantılarına Twitter da katılıyordu. Bütün bu soru işaretlerini ise dünyaca ünlü haber ajansı Reuters, servis ettiği bir haberle giderdi. Zira ajansın servis ettiği habere göre Twitter, sırf büyük şirket değil diye toplantıya davet edilmemiş. Evet, yanlış duymadınız. Söylenene göre Donald Trump'ın sözcüsü, firmanın küçük olmasından dolayı toplantıya davet edilmediğini ve bunda yanlış anlaşılacak bir şeyin olmadığını söylemiş. Reuters'e göre sosyal medya devinin büyüklerin sınıfında olmamasının sebebi hisselerinin değerlerinden kaynaklıymış.Facebook ve Amazon gibi ünlü sitelerden küçük olan Twitter'ın hisse değerleri 13, 85 milyar dolar. Ancak toplantıya katılan şirketlerden en küçüğü olan Tesla'nın bütün hisselerinin toplamı ise 31.92 milyar dolar değerinde. Yani bu karşılaşmaya göre Twitter'ın neden çağrılmadığını anlayabiliyoruz. Ama Donald Trump'ın çok aktif olarak kullandığı ve seçmenleri ile bol bol etkileşime geçtiği Twitter'a bu şekilde üvey evlat muamelesi yapması benim gibi size de ilginç gelebilir. Ancak çıkan söylentilere göre Twitter, Donald'ın seçim kampanyasını desteklememiş ve bundan dolayı da böyle bir ambargo uygulanmış. Bakalım sosyal medya devinden ilerleyen günlerde bir açıklama gelecek mi bekleyip göreceğiz.
yorumlar (28)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 3
komikaze, 15.12.2016 22:18 (0)
Yorumlar bomba yalnız babanız mı Donald amca :))Onların başına daha çok bela olacak bu katakulleci..Dünya zaten dolandırıcılara ve sahtekarlara kaldı.Yakında hepsinin takkesi düşecek çünkü savaş dünyayı kemirecek.1 çiçek için ağlayan 1 kişi sadece ağlarsa o zaman bahçeleri rüyamızda görürüz anlayan anladı..Hatta taş bile kalmayacak elini altına koyacak çünkü çok geç olacak.
Seviye: 2
Talisca, 15.12.2016 23:52 (0)
Anket yanıltır Trump bayıltır...Tokatla beni reiss asdasdasdsdasd

tam amerikan hanzosu. bunun seçilmesi iyi oldu. Gitsin siyahlarla latin amerikalılarla uğraşsın. Hanzo ama çalışıyo demeye başlarlar 2 yıl sonra. Zaten trumpda başlar Ey siyahlar ey gringolar ey bilmem ne. tam ideal öküz. Türk olsa burda da kazanırdı. Tabi bi farkı var. Kandırıldım diye gezmezdi. okadarda mal değil herif.Okadar gerizekalısı ne yazıkki her ülkeye nasip olmuyo.
Seviye: 0
kinetictypography, 17.12.2016 15:24 (0)
Seviye: 0
kinetictypography, 17.12.2016 15:24 (0)
MK Okuru, 16.12.2016 17:16 (0)
MK Okuru, 16.12.2016 13:53 (0)
Haberi yapandan tutun yorum yapanlara kadar görüyorum ki herkesin bilgisi yüzeysel ve magazinsel. Hatta haberi yapanın küçük bir araştırma yapmadan bunu servis etmesi (madem siyasi içerikli haber yapılıyor) beni epey şaşırttı. Her ne ise. Olayın özünde Crooked Hillary emojisinin intikamı yatmaktadır

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.