Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > Dota 2

Dota 2'de final heyecanı başladı

Büyük finalin tarihi belli oldu

Ersin Kılıç - 27.01.2017 14:12
Ersin Kılıç - 27.01.2017 14:11
Dünya genelinde büyük bir ilgi gören popüler MOBA oyunu Defence of the Ancients, kısaca DOTA 2, Türkiye'de de beğeniyle takip edilen bir eSpor haline geldi. Geçtiğimiz Aralık ayında başlayan ve 200’den fazla takımın mücadele ettiği Elektronik Spor Ligi Türkiye Şampiyonası’nın final karşılaşmasıyla Red Bull Son Şampiyon 2017’nin ilk finalisti de belli oldu.

Turnuvada yarışmaya hak kazanacak ikinci finalist ise 28 - 29 Ocak'ta düzenlenecek online Açık Elemeler’in galibi olacak. Açık elemelerin de ardından sıra büyük turnuvaya, yani 5 Şubat'ta Zorlu PSM'de gerçekleştirilecek Red Bull Son Şampiyon'a gelecek.  ESL Şampiyonu ve Açık Elemeler’in şampiyonu karşı karşıya gelerek, Türkiye’nin en iyi Dota 2 takımı olmak için mücadele edecek.Bu mücadeleyi yerinde izlemek isteyen eSpor tutkunları, RedBull.com üzerinden form doldurarak, katılımın ücretsiz ve sınırlı olduğu bu önemli etkinlikte yer alma şansını elde edecek. 5 Şubat 2017 tarihinde saat 14:00’te başlayacak Red Bull Son Şampiyon mücadelesi, RedBull.com’dan da canlı yayınlanacak.

Türkiye’de 4 milyon kişinin oynadığı Dota 2’nin ülkemizde ilk kez düzenlenen turnuva adımları 2015 yılında Red Bull Son Şampiyon ile atılmıştı. Bu offline şampiyonada yüzlerce oyunsever, hem finalde hem de ekranları başında buluştu. 2015 yılındaki turnuva, WeMakeTheFuture ekibinin zaferiyle sonlanmıştı.

Basın Bülteni
yorumlar (1)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 27.01.2017 17:00 (0)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.