Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Dragon Quest Builders

Dragon Quest Builders - İnceleme - İnceleme

Ünlü RPG serisinde Minecraft esintileri

Hürcan Köse - 25.10.2016 16:46
Hürcan Köse - 25.10.2016 12:30
Belki de oyun dünyasının en eski RPG serilerinden birisi olan Dragon Quest'in adını uzun zamandır şöyle gerçekten popüler bir biçimde duyamaz olmuştuk. Elbette Dragon Quest Heroes tarzı oyunlarla geçtiğimiz senelerde tekrar karşımıza çıktı ancak çok büyük bir etki yarattığı söylenemez. Square Enix'in mobil platformdaki atağı ile de aslında kendine has bir oyuncu kitlesi kazanan Dragon Quest, bu kez alışık olduğumuz tarzından çok daha farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor.

www.twitch.tv üzerinde  adlı kanaldan canlı video izleyin

Minecraft ile başlayan 'block-em up', yani bloklardan oluşan bir dünyada bloklarla bir şeyler üretmenin ana fikir olduğu oyunlar silsilesi uzun zamandır birçok yeni örnek ile oyun kütüphanelerimize giriş yapıyordu ancak hiçbiri Minecraft kadar başarılı olamıyor, sarmıyordu. Dragon Quest Builders bu kanıyı sonunda, en azından benim için değiştirebildi.Tıpkı Minecraft gibi 'block-em up' tarzı bir oynanışa sahip olan Dragon Quest Builders'ta serinin kendine has espiritüel havasını ve rol yapma öğelerini de rahat bir şekilde yakalayabiliyoruz. Zaten oyuna başladığınızda anlatıcı direkt olarak sizinle tatlı bir şekilde dalga geçiyor ve "iki dakika kahraman dedik diye hemen havaya girme" gibi şeyler söylüyor. Yüzümüzde hoş bir tebessüm oluşturduktan sonra anlatıcımız oyunun hikayesini ve bu garip evrende ne yapmakta olduğumuzu biz oyunculara anlatıyor.

Dragon Quest Builders'ta dünya kötü bir büyücü yüzünden artık yok olmaya yüz tutmuştur ve insanlar da bu büyücünün büyüsü yüzünden 'inşa etmek' fiilini ve ne anlama geldiğini unutmuştur. Yani insanlar artık hiçbir şey yaratamıyor, inşa edemiyor ve bu nedenle de birçok ihtiyacını karşılayamıyordu. Ana karakterimiz görünüşe göre Tanrıça tarafından hayata geri getiriliyor ve kendisine bahşedilen 'inşa etme' yeteneği sayesinde tekrar bir medeniyet kurmaya çalışıyor. Siz medeniyetinizi geliştirdikçe hikaye de aynı derecede ilerliyor ve karşınıza farklı bölümler çıkarıyor.Dragon Quest Builders'ın en güzel yanı, serinin koyu bir hayranı olmanızı gerektirmemesi. Seriyi sevin veya sevmeyin, Minecraft tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız veya akşamları bir-iki saat kafa dinlemek, bir şeyler yaratmak ve kendinize has huzurlu bir dünyaya sahip olmak istiyorsanız Dragon Quest Builders tam size göre. Mesela ben oldum olası Akira Toriyama çizimlerinden nefret etmişimdir. Katiyen sevemem. Bundan dolayı Dragon Ball'a da hiç aşina olamadım hatta. Dragon Quest de bu yüzden hiç ilgimi çekmez. Bilmiyorsanız söyleyeyim, Dragon Quest evreni de Toriyama çizim tarzını kullanır. Ama buna rağmen DQB beni başarılı bir şekilde kendisine bağlamayı başardı. Nasıl oldu ben de bilmiyorum. Akşamları eve dönüyor, bir monitörden dizi açıyor, diğer monitörden de DQB oynuyor ve çayımı içip mutlu oluyorum.
80
98
Okur Puanı: (4Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Square Enix - Square Enix
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Macera, Role Playing Game

Seriye canlılık katan yeni oyun yapısı.
Uzun ve sıkmayan hikaye.
Farklı binlerce eşya ve yapı tarifi
Zayıf savaş sistemi.
Tarihi geçmiş ve durduk yere değişen müzikler.
Artık yaşını gösteren Toriyama çizimleri
yorumlar (2)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 2
Rangris01, 26.10.2016 17:41 (0)
İnceleme Çok Güzel olmuş eline sağlık. En yakın zamanda oynaymı dülünyorum bu oyunu :)
MK Okuru, 25.10.2016 21:22 (0)
Ps3 de japonca.oynuyorum ama hiçbişe anlamadım :)
Ps4 de çok pahalı.o fiyata 2 oyun alınır

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.