Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Battlefield 1

EA, Battlefield 1'in son güncellemesinde downgrade olduğunu kabul etti

Ancak bu downgrade isteyerek olmamış

Onur Güner - 21.11.2016 22:16
Onur Güner - 21.11.2016 22:15
Bundan tam 1 ay önce yani 21 Ekim 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren EA ve DICE firmalarının göz bebekleri Battlefield 1, bildiğiniz gibi her ne kadar konusu ve 1. Dünya Savaşı atmosferi beğenilse de göze çarpan ve bizi etkilemeyi başaran diğer unsur grafikleri idi. Oyunla ilgili yeni güncellemeler yayımlayan EA bu sefer bir hata yaptı. Zira oyunun yayımlanan en son güncellemesi bildiğiniz gibi normalde oyunu Playstation 4 Pro konsoluna optimize etmek amacıyla yayımlanmıştı. Ancak hatırlarsanız yaptığımız bir haberde paylaşılan bazı videolara göre oyunda downgrade olduğunun iddia edildiğini söylemiştik. Oyuncuların iddiasına göre EA ve DICE'nin optimize çalışmaları sonuçsuz kalmış aksine oyunun grafik ayarlarını kötü yapmıştı. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Sonunda şirketten bu olayla ilgili bir açıklama geldi. Oyunun geliştirici firması DICE'de yapımcı olarak görev alan David Sirland, resmi Twitter hesabından yaptığı soru-cevap etkinliğinde kendisine bu konuyla alakalı bir soru soruldu ve David ise böyle bir durumun olduğunu doğruladı. Zira ünlü yapımcıya göre oyunun render sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmamış ancak bazı özel durumlard oyunun verilerinin işlenme hızına yönelik bir çalışma yapılmış. Söylenene göre şirket oyunun harita detaylarında yaptığı bir hatadan dolayı oyuncular bunu downgrade zannetmişler. Ayrıca söylenene göre gelecek güncelleme ile beraber bazı ekran kartı kullanıcılarının yaşadığı ekran kararma hataları gibi grafiksel hatalar tamamen düzeltilecek. Bakalım gelecek güncelleme ne zaman yayımlanacak bekleyip göreceğiz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Battlefield 1 downgrade haberimize ise buradan ulaşabilirsiniz.

yorumlar (6)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 22.11.2016 08:37 (0)
Ulan şu ps4 zamszingosu yüzünden olan pc kullanıcılarına oluyor..
Seviye: 2
bortozol, 22.11.2016 17:22 (0)
normal . battlefield in frostbite a gectigi günden beri süregelen bir durumdur bu .

patch atarlar . iki bug düzelir , yerine dört tane gelir . sonra kabullenme safası falan . sonraki patch de dört bugdan üçünü düzeltirler yeni 4 tane daha cıkar falan . alıştık artık .

oynanışı bozan bir durum olmadıgı sürece sıkıntı yok .
Seviye: 5
warehouseman, 22.11.2016 17:15 (0)
Özrü kabahatinden büyük.
Ne la bu pc oyuncularının bu konsollar yüzünden çektiği,oyun dünyasının kanserli hücreleri.
MK Okuru, 22.11.2016 07:55 (0)
Bi PS4 Pro için güncelleme yüzünden diyorsunuz bi ekran kartları. PS4'te mi PC'de mi bu durum karar verebildiniz mi?

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.