Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Galeri

En İyi Distopik Oyunlar

Listede neler var?

Ersin Kılıç - 18.02.2017 12:29
Ersin Kılıç - 16.02.2017 14:39
Kıyamet sonrası senaryoya sahip olan ya da tamamen hayal gücünün bir eseri olarak ortaya çıkan Distopik oyunlar hem hikaye hem de atmosfer olarak oldukça dikkat çekiyor. Playstation 4'e özel olarak geliştirilen Horizon: Zero Dawn'da bu oyunlardan birisi olacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Günümüzden oldukça ileri bir zamanda geçen oyunun kıyamet sonrası temaya sahip olup olmadığını ise şimdilik tabi ki bilmiyoruz. Bu listeyi oluştururken tam olarak kıyamet sonrası ve distopik oyunları belirlemekte oldukça zor. Çünkü kıyamet sonrası olup aynı zamanda distopik öğeler barındıran Fallout gibi birçok örnekte mevcut. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bu listede ise çok daha spesifik bir şekilde Distopik dünyalara sahip olan ve aklımıza kazınan oyunları listeliyoruz. Sizin aklınıza gelen ya da listede olmasını düşündüğünüz oyunları da yorum olarak ekleyebilirsiniz.

10 - Wolfestein: The New Order
Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Sovyetler Birliği'nin bayrağı çekmediğini ve Adolf Hitler liderliğindeki Nazilerin savaşı kazandığını hayal edin. İşte bu odak noktası ile gelişen bir hikayeye sahip olan Wolfestein serisinin son halkası hem oynanış hem de distopik havası ile listemize girmeyi başarıyor.


yorumlar (14)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 19.02.2017 10:26 (0)
İyi güzel de ona Distopik değil Post Apokaliptik deniyor. Distopya bambaşka bir kavram.
MK Okuru, 21.02.2017 07:17 (0)
MK Okuru, 19.02.2017 12:28 (0)
Seviye: 2
Arcade Fire, 19.02.2017 10:44 (0)
Şu galeri ve site genel tasarımını yenileyip daha kullanışlı hale getirmenin zamanı geçti bile bence. Mesela en büyük sorunlardan biri, beklenen bir oyunun incelemesini yazıyorsunuz, sonra bir kaç haber makale yazılınca o inceleme aşağıda kayboluyor ama baktığım yabancı sitelerde böyle oyunların incelemeleri bir süre en üstte tutuluyor.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.