Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > RetrOyun

Eski olup hala gideri olan oyunlar

Geçmişten gelen "Grafiklere bak!" etkisi...

Mehmet Atilla Turan - 17.04.2017 17:23
Mehmet Atilla Turan - 14.04.2017 22:03
Geçmişten günümüze, video oyunlarının değişimi, piyasada bulunan isimlerin satışının çoğalmasına ve yapımcıların daha iyi yönlerde ilerlemesini sağlamıştır. Başlarda basit iki boyutlu ve grafikler üzerinde fazla uğraşılmayan oyunlar, bir dönemden sonra göz kamaştıracak derecede olan devam oyunları ile oyuncuları kendinde tutmayı başardı. Bu durum daha çok günümüzdeki yapımlarda gerçekleşirken, hiç eski oyunlarda da oldu mu diye düşünüyor insan. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Elbette, teknolojinin yetmezliği ve kısıtlı bütçeler hem grafikleri şahane hem de hikayesi harika bir oyun çıkarmayı neredeyse imkansız kılıyordu. Fakat bazı yapımcılar bu durumu engel olarak görmedi ve oyuncu kitlesini sevindirmek için elinden geleni yaptı- ve çoğu denemede ise başarılı oldu.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bu haftaki listemizde eski ve tozlu, fakat grafiksel açıdan hâlen dikkatimizi çeken harika ve popüler yapımlardan bahsedeceğiz. Yıllar sonra oynasanız bile hala gözünüze hoş gelecek yapımlar. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz yapımlar varsa, yorumlara yazmaktan çekinmeyin.


yorumlar (19)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 18.04.2017 20:04 (0)
O zamanlar doğru kalite anlayışına sahip insanların olduğu zamanlardı.Şimdi ise ''Grafiği güzel olan oyun çok iyi oyundur'' saçma mantığı hüküm sürmekte maalesef.
MK Okuru, 19.04.2017 04:07 (0)
Gittikçe dünya çıkmaza gidiyor gibi kıyamet yakın mı acaba :S ?
MK Okuru, 17.04.2017 23:19 (0)
ne güzel günlerdi ya sırf oyunlar değil tüm hayat öyleydi:):)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.