Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲
haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > FIFA 17

FIFA’dan E-Spor vizesi

Turnuvaya 32 takım katılacak

Merlin'in Kazanı - 12.01.2017 14:36
Merlin'in Kazanı - 12.01.2017 14:36

FIFA17’nin ilk resmi Türkiye Şampiyonası’nı Gamecell ve EA Sports birlikte düzenleyerek turnuva heyecanına bir yenisini daha ekliyor. Dünya futbolunun patronu FIFA’nın Türkiye’de ilk resmi E-spor turnuvalarını düzenleme hakkını verdiği entegre oyun platformu Gamecell’in ev sahipliğinde düzenlenecek FIFA 17 Turnuvası’nın finali 3 Şubat 2017’de Gaming İstanbul Fuarı (GİST) ana sahnede gerçekleştirilecek.

PlayStation ve Xbox üzerinden online elemelerle başlayacak turnuvada rakiplerini yenerek finale gelen takımlar, Twitch’den (www.twitch.com) canlı yayınlanacak karşılaşma ile şampiyonluğa ulaşmaya çalışacak. Her iki platform için de ayrı ayrı birincilerin belli olacağı turnuvada 32 katılımcı yer alacak. Finalistlerin belirleneceği elemelerin hem Xbox hem de PlayStation ayakları 15 Ocak’ta başlayacak, 29 Ocak’ta tamamlanacak.

Türkiye’ye yayılacak

GIST 2017’de gerçekleştirilecek büyük final sonrasında turnuva, Türkiye geneline yayılacak. Türkiye genelinde yapılacak elemelerden sonra Xbox ve PlayStation için belirlenecek 16’şar takım, EA Sports ve Gamecell işbirliği ile hazırlanacak resmi Gamecell FIFA 17 Türkiye Şampiyonası’nda mücadele etme hakkına sahip olacak. Turnuvaya başvurular için https://goo.gl/forms/WUoLtfUHEi0YCfbi1 adresindeki formu doldurmak yeterli olacak.

Öte yandan Gamecell FIFA 17 Turnuvası’nın finalinin gerçekleştirileceği Gaming İstanbul 2017’de ilk kez düzenlenecek olan Gamecell Hivefest’te birbirinden farklı turnuvaların da şampiyonları belli olacak. 3 Şubat günü ana sahnede gerçekleştirilecek League of Legends finallerinden önce FIFA17’de finale kalan 4 takım şampiyonluk için Xbox ve PlayStation4 platformlarında karşı karşıya gelecek. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Basın Bülteni
yorumlar (1)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 12.01.2017 17:01 (0)
Bunun gibi turnuvalar iyi güzelde,ülke genelinde internet alt yapısı iyileşmediği sürece e-spor yaygınlaşamaz.Düşünün internet ile ilgili şikayette bulunuyorsunuz sözde teknik destek veren kişi paket kaybı nedir bilmiyor.Sadece alt yapıda yetmez alanında bilgili,uzman kadrolarda olmalı.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.