Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Facebook

Facebook'ta pedofili skandalı

Facebook, içerik denetimi konusunda sıkıntılı bir durumda

Hürcan Köse - 08.03.2017 16:42
Hürcan Köse - 08.03.2017 17:42
Son zamanlarda hem ahlaki duruşu, hem de kurumsal sayfalara karşı kısmen zorlu ücretli yaptırımı sebebiyle birçok kişi tarafından negatif yorumlara maruz bırakılan Facebook, BBC News'ün yaptığı bir araştırma sonucu kötü şöhretini bir kademe daha yukarı çıkardı.

Facebook'un giriş sayfasındaki yazılara bile dikkat ederseniz, yasalara aykırı her türlü içeriğin koşulsuz şartsız siteden kaldırılacağı ve gerekirse de otoritelere bildirileceği gibi madeller vardır. Ancak Facebook'un bu yasalara aykırı, rahatsız içerikleri engelleyebilmek konusunda da geç kalıyor olması hatta bazen bu içerikleri kaldırmıyor oluşu ciddi problemler yaratmaya başladı. Bu kez konumuz öyle havadan-sudan bir sebep değil. Dünyanın en büyük problemlerinden birisi olan pedofili.Facebook'ta her gün milyonlarca, belki de milyarlarca resim ve video paylaşılıyor. Bunlardan kaçı pornografi, kaçı katliam, kaçı pedofili içeriğine sahip bilinmez ancak zaten bunu bilmek de bizim değil, Facebook'un görevi. BBC'nin yaptığı habere göre Facebook'ta geçen sene ortaya çıkan ve hemen raporlanan bir görselin birkaç gün önce tekrar ortaya çıktığı ve gruplarda dolaştırıldığı söyleniyor. Cinsel ilişkiye zorlanan bir çocuğun sakıncalı görüntülerini barındıran görsel ve video günlerce grupta/sayfada kalmış hatta insanlar link bile istemiş. Üstelik BBC bunu Facebook'a bildirdiğinde, Facebook habercileri polise şikayet etmiş.Gerekli uygulamaları geç de olsa yapan Facebook'un "yapılan araştırmalar sonucu illegal içerikteki tüm görsellerin ve gönderilerin bahsi geçen sayfalardan kaldırıldığını bildiriyoruz" demesinin ardından görsellerin hala bazı sayfalarda bulunuyor olması insanları çileden çıkardı. Yalnızca BBC'nin değil, geleneksel medyanın ve halkın da tepkisini büyük oranda çeken olay Facebook'un içerik denetimi konusunda ne kadar zayıflamış olduğunu gösteriyor.

Olay hakkında Facebook'tan resmi bir açıklama bekleniyor. Görseller ve haberin kaynağı.
yorumlar (4)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 1
kots, 09.03.2017 09:01 (0)
MK Okuru, 08.03.2017 22:29 (0)
yav küfürlü konuşasım var ama yayınlamazsınız neyse bunlar ai ya vermiş sistemi tanırsa kaldırıyor canı istemezse tepki yok en sinir olduğum insanlardan birisi mark adam gibi live chat sistemi bile yok adamlarda milyarlarca dolar omuzlamayı biliyor ve facebookta görüntüyü bırak pedo gruplar dolu
MK Okuru, 08.03.2017 21:59 (0)
sistemi yönetenler ahlaklımıda içeriklerinde dikkat edecekler,en fazla göz boyamaya çalışırlar bizim millet ne kadar saf,daha doğrusu dünya aptal
MK Okuru, 08.03.2017 18:10 (0)
5 gün önce bir gönderiyi şikayet ettim (içerik aşırı şiddet içerikli)
facebooktan gelen mesaj;
" Facebook kurallarına aykırı değil bu yüzden kaldırmıyoruz "

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.