Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sizinkiler

Merlin'in Kazanı > Sizinkiler > Garou: The Mark of the Wolves

Garou: Mark of the Wolves (İnceleme) - Sizinkiler

SNK'nın en sağlam yapımlarından birisi geri döndü

Ömer Ünal (Arcade Fire) - 10.12.2016 08:29
Ömer Ünal (Arcade Fire) - 09.12.2016 10:33
Suç şebekesi lideri Geese Howard'ın ölümünden 10 yıl sonra Southtown'da barış hakimdir ancak Kain adlı bir adam fakirlik içinde geçen çocukluğunun intikamını Geese'ten almak ve Southtown'ın yeni efendisi olmak ister. Bu amaçla Terry Bogard'ın büyüttüğü Geese Howard'ın oğlu olan Rock Howard'a ulaşıp kendi safına çekmek için daha önce Geese Howard'ın düzenlediği dövüş turnuvasını King of Fighters: Maximum Mayhem adı ile tekrar düzenler. Rock Howard'ın turnuvaya katılma amacı ise annesi hakkında daha çok bilgiye ulaşmaktır.SNK'nın 1999 yılında çıkardığı ve şimdi çıkışının 25. yılını dolduran Fatal Fury isimli dövüş oyunu serisinin son oyununun hikayesi bu şekilde başlıyor. Terry Bogard dışında tamamiyle yeni bir karakter listesine sahip olan Garou çıkışı ile birlikte dövüş oyunu severler tarafından çok beğenilen bir oyun oldu. Daha önce de birçok konsolda oyun severlele buluşan oyun en son PS4 ve PS Vita için çıktı.King Of Fighters serisindeki gibi dört tür vuruş şekline (güçsüz/güçlü yumruk ve güçsüz/güçlü tekme) sahip olan Garou çok derin bir oynanış içeriğine sahip. Oyundaki en büyük yeniliklerden biri raunda başlamadan önce enerji barımızın başına, ortasına ya da sonuna konumlandırarak kullanabildiğimiz  T.O.P (Tactical Offense Position) sistemi, bu özellik ile karakterimiz normalde kullanamadığı yeni bir özel harekete kavuşuyor, vuruşları daha çok hasar alıyor ve yavaşça enerji kazanıyor. Bir bakıma Street Fighter 5'in V-Trigger sistemine ilham vermiş bir özellik olabilir. Street Fighter 3 serisinden bilinen parry,  (normal korunduğumuzda çabuk saldırı yapma fırsatı bulamayacağımız durumlarda saldırıyı son anda ileri yaparak savuşturup daha çabuk cevap verme fırsatı sağlar ve bu şekilde korunurken süper ve özel hareketler enerjimizi götürmez ayrıca havada korunma fırsatı sağlar)  hareketi de just defend olarak oyunda yerin alıyor. Just defend, SF 3'ün aksine rakipten gelen vuruşu son anda ileri yaparak değil, geri yaparak savuşturmaya yarıyor ve Garou'da bunu yaparak az miktarda enerji de kazanabiliyorsunuz. İleri ya da aşağı yaparak aynı anda güçlü ve güçsüz yumruğa bastığımızda karakterimiz bir hareketini yapıyormuş gibi yapıyor bu sayede rakibi kandırabilir ya da normal vuruşun hemen ardından yapıp fazladan vuruş imkanı kazanabiliriz ki yapması oldukça pratik gerektiriyor. Karakterlerin hareket listesi 2 boyutlu dövüş oyunu için oldukça tatminkar, kombo olanağını daha da artırmak için karakterler güçsüz yumruk ve tekmeye aynı anda basarak yarıda kesip başka bir hareketle devam edebildikleri özel harekete de sahip. Oyunda KOF serisindeki gibi kısa atlama, normal atlama ve bazı karakterlerde yüksek atlama mevcut, oyunda hem koşma hem de dash denilen ileri doğru hızlı ve kısa atılma hareketi mevcut bazı karakterler koşarken bazıları da dash yapabliyor. Oyun toplamda 14 karaktere sahip, bu görece düşük bir sayı olsa da her karakter çok iyi tasarlandığı için sayıdan çok kalite söz konusu.


yorumlar (15)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 6
curse, 10.12.2016 11:36 (0)
Rock howard neden 2D kof larda yok anlamış değilim.ayrıca B.janet i tekrar kof ta görmek güzel olur.
MK Okuru, 10.12.2016 11:59 (0)
Tam bir çöp hele ki bu çağda bunu oynamak nedir anlamiyorum.
Bunu beğenip assassıns creed watch dogs tom clancys gibi oyunlara laf edenlerde bir daha oyundan anliyorum demesin
Seviye: 2
Arcade Fire, 10.12.2016 09:35 (+2)
Merlin'in Kazanı ekibine incelememe sitelerinde yer verdiği için teşekkür ederim. Bir akşam can sıkıntısından yazmak geldi içimden, profesyonel bir inceleme yazarı değilim ama sevdiğim bir oyunu tanıtmak istedim.
MK Okuru, 10.12.2016 12:31 (0)
Terry bogarddan nefret eden biri olarak snknın bence en iyi dövus oyunu zamanının iyi oyunlarındandır oyun yapiminda sf3 serisinden ciddi anlamda etkilenilmistir.90 lı yılların en iyi 10 dövüş oyunu icerisinde ilk 7 oyun icinde rahatlıkla sayılabilir.
MK Okuru, 10.12.2016 10:43 (0)
Klasık bb+ bır oyınutlaka oynanması lazım vektoral degıl klasık cızım taraftarıyım o sebeble ınceleme ıcın tsekkurler


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.