Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sinema

Merlin'in Kazanı > Sinema > Harry Potter and The Chamber of Secrets

Harry Potter'da Hagrid'i Robin Williams oynayabilirdi

Peki neden oynayamadı?

Hürcan Köse - 03.01.2017 10:55
Hürcan Köse - 03.01.2017 10:54
Harry Potter serisinin önemli karakterlerinden birisi olan Hagrid, hiç kuşkusuz serinin tüm hayranları tarafından sevilen, ponçik bir karakter. 2014 yılında kaybettiğimiz müthiş oyuncu Robin Williams'ın aslında Hagrid'i canlandırmayı çok fazla istediğini, ancak bir sebepten ötürü geri çevrildiğini biliyor muydunuz?Harry Potter filmlerinin oyuncularını seçmek ile görevli olan Janet Hirshenson, Huffington Post'a verdiği röportajda Robin Williams'ın Hagrid'i oynamayı çok istediğini ancak rolün yalnızca İngilizler'e özel olduğunu öğrenince geri çevrildiğini söyledi. Hagrid bu haliyle de zaten çok güzel ama bir de Robin Williams tarafından oynansaydı çok daha ilginç olmaz mıydı? Ki zaten Hagrid'in de hali hazırda ne kadar İngilizler'i anımsatıyor olduğu da tartışılır.

Basit bir ırk sorunu sebebiyle Robin Williams'ı unutulmaz rollerden birinde görme şansını şu kadarcık şansla kaçırmışısız. Kendisini çok özledik :')


yorumlar (16)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 03.01.2017 11:17 (0)
Saçma sapan bir nedenmiş. Sanki ingilizlere özel bir hikaye anlatılıyor. Hayal dünyasına ait bir hikayeyi canlandıracak oyuncular için ırkçılık yapılması nasıl bir kafa yapısıdır anlamak güç.
Seviye: 3
unseen, 03.01.2017 20:09 (0)
Bence olmazdı. Neden? Çünkü Hagrid iri cüsseli ve sert görünümlü biri olması gerekiyor, Robin Williams'ın gözlerinde hep o sevecen bakış olduğu için karaktere yakışmayacaktı. Ben böyle düşünüyorum.
MK Okuru, 04.01.2017 12:15 (0)
J.k rowlingin isteği diye okumuştum biryerde sadece ingiliz oyuncuların oynatılması. Biraz empatiyle gayet mantıklı bir istek bence.biz de bi filmimizde sadece türkleri oynatmak isteyebiliriz normaldir. Zaten serideki oyuncular sağlam Hagridi de severiz. Benim için hiç sorun değil açıkçası
Seviye: 1
suleiman the magnificent, 04.01.2017 11:41 (0)
Ulan kimsede dememiş, Hagrid'i oynayan Robbie Coltrane zaten İngiliz değil ki.İskoç adam.
Seviye: 2
Silmak, 04.01.2017 05:41 (0)
saçma ve ırkçı bir karar olmuş, seride hagrid zaten yarı dev, adam istese de ingiliz olamaz. ha demişlerse eğer bizim yarı devimiz bile ingiliz olmalı, o zaman çifte kavrulmuş saçmalamışlar.
Seviye: 1
Uniquean, 03.01.2017 18:39 (0)
MK Okuru, 03.01.2017 18:29 (0)
rowling'in film sinemaya uyarlanabilmesi için tüm oyuncuların ingiliz olma isteği varmış.(sadece Hp de)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.