Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > İnternet

İlk yerli arama motorumuzun detayları belli olmaya başladı

Ayrıca yerli eposta servisi de geliyor!

Onur Güner - 06.01.2017 21:55
Onur Güner - 06.01.2017 21:55
Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bir haber yapmış ve size Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın ilk yerli arama motorumuzun olacağı müjdesini verdiğini söylemiştik. Altyapısal olarak çalışmalara başlanan yerli arama motorumuz için yavaş yavaş detaylar gün yüzüne çıkıyor. Bakan Ahmet Arslan, NTV'de katıldığı bir programda bu detayları bizlere aktardı. Bakan'ın söylediğine göre ilk yerli arama motorumuz bütün aramalara tamamen kültürümüze ve değerlerimize uygun sonuçlar verecek. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı henüz arama motorumuzun ismini,teknolojisini, hangi servislerle çalışacağı veya genel sistemin nasıl işleyeceği konularında ise maalesef bir açıklama yapmadı.Ama Bakan Ahmet Arslan, yerli arama motorumuz dışında bir de yerli eposta servisimizin olacağı müjdesini verdi. Bakan'a göre Türkiye altyapısı ile yeni bir elektronik posta servisi geliştirilecek ve tamamen yerli olan bu eposta servisinin bütün verileri Türkiye'deki veri merkezlerinde saklanacak. Sizce yerli arama motoru ve eposta servisimiz nasıl olacak? Google gibi bir devi, hiç değilse ülkemizde geçebilir mi? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yorumlar (92)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 11.01.2017 23:03 (+1)
Bence prestij açısından faydası olur.yav ben anlamıyorum birşey yapılıyor veya yapılmaya çalışıyor,bazı insanlar niye kendi ülkelerinin yaptıgı şeyleri hemen hakir görüyolar ilginç.sonra biz bişey yapmadık oluyo bi çıksın bi bakalım hemen çok biliyolarmış gibi eleştirilmesini anlamıyorum.
Seviye: 4
durates, 07.01.2017 10:57 (-1)
Facebook gibi süper salak şeyler bile yapılırken abd halkı böyle yorumlar yapıyor muydu acaba? Ne kadar çok kendimize çelme takan bir milletiz. Onlar uzaydan gelmedi ya bak çine en dandik şeylerden nerelere geldi. Burada mesele bir yerden başlamak iyi kötü demeden sürekli üretmek geliştirmek toplam kalite formülünü uygulamak 2 günü birbirine eşit olmamak....
Seviye: 0
ders_vermeye_geldim, 16.03.2017 20:10 (0)
Muhalefetçi reisler için söylüyorum: Muhtemelen kastettikleri ailelerin rahatça çocuklarına kullandırabileceği müstehcen sonuçları filtreleyen bir arama motoru olacağını kastediyor. Bunun için ayrı bir çalışma yapılması gerekli, birçok arama motoru bu tarz hizmetleri zaten veriyor fakat en az ve gerçekten müstehcen sonuçları çıkartmak hala bir araştırma konusu. Devletimizi destekleyelim herşeye kötü gözle bakmayalım.
MK Okuru, 14.01.2017 07:35 (0)
"Bütün aramalarda tamamen kültürümüze ve değerlerimize uygun sonuçlar verecek" ne demek? Anlayan varsa lütfen bana da anlatsın.
MK Okuru, 09.01.2017 13:44 (0)
En baştan kaybetti bizi zaten. Sansürlü arama motoru mu olur. Ama destek için indirmek lazım. Başkası kazanacağına kendimiz kazanalım. Umarım bu sadece başlangıçtır. Gelecek teknolojide, onun için imam hatip sevdası yerine ileriyi düşünen okullar yapılsaydı şimdiye sağlam bir temel atmış olurduk.
MK Okuru, 16.01.2017 15:34 (0)
MK Okuru, 10.01.2017 19:03 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.