Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
favori oyunlar

Favori oyunu bulunmamaktadır.
reklam
oyun sistemi

Oyun sistemi belirtilmemiştir.
reklam

kişisel bilgiler

Üyelik Tarihi: 06.09.2011

Mesaj Sayısı: 865

son yorumlar

Dirt 4 ilk tanıtım videosu ile duyuruldu!

26.01.2017 23:44

Son oyunu direksiyonu olmayanlar için işkence. Alırken çok mutluydum ama pişmanım. Minimap sırf oyun daha zor olsun diye iptal edilir mi yahu. Halbuki Dirt 1 ve Dirt 2'de simülasyondu ama işkence etmiyordu gereksiz yere. Beni kaybetti bu oyun serisi, yenisine de güvenle bakamam artık.

Project Scorpio'da VR'dan vaz mı geçildi?

25.01.2017 17:40

Adam gibi exclusive yapsınlar, adam gibi de görüntü versin yeter. Maceraya atılıp saçmalamaktan iyidir.

The Last of Us: Part 2'de "kişisel politikalar" olacak

25.01.2017 00:38

Kişisel politikaları anlıyorum. Ama oyunun bir "iyi" yani mutlu sonu bulunmalı. Her değişik karara rağmen yine de acı içinde bitecek bir senaryo görmek istemem. Eğer acı içinde bitecekse bu benim yanlış seçimlerimden dolayı olsun, senaryoyu yazanın sadistliğinden dolayı değil. Mass Effect'i düşünün. Son oyununun (ME3) dört farklı sonu vardı. İki kere oynadım ve iki farklı sonla karşılaştım. Oyun boyunca bir çok farklı seçim yapmak zorunda kaldım. Senaryo böyle olmalı. İlk Last of Us zaten mükemmeldi, umarım yenisinde bunu batırmazlar. "Hayat acıdır, illa birisi acı çekmek zorunda" anlayışı bazen çok zorlama kaçabiliyor.

Nioh'un Dark Souls'a göre nasıl bir farkı var?

19.01.2017 13:27

Dark Souls 3 oynadım ve hiç kalkan kullanmadım, bü yüzden kalkana mecburuz falan demeyin. Açın internetten üzerine zırh bile giymeden bir parça don ve tek kılıçla oyun bitiren tipleri görün. Adamlar bu halde boss kesiyor ama tek hasar almıyor. DS'nin bir ninja gaiden olmadığı doğru dövüş mekaniği açısından,ama zayıf falan değildir. Oynayanların çoğu silahların özel kombolarını yapmayı öğrenmez. Halbuki silaha ve kullanışa göre farklı kombolar var. Aynı silahın koşuyorken, yuvarlanıyorken, geri adım atarken farklı hareketleri vardır ve bunlar hafif ve ağır saldırıya göre değişir. Bu bir silahın 6 çeşit dövüş mekaniği olduğu gösterir ve çoğu zaman silahtan silaha değişir. En önemlisi kendinize güvendiğiniz an ölürsünüz. Bu bir çok oyuncuyu zaten kombo öğrenmeden pes ettirir. Ama DS size seçenek sunuyor. Eğer kalkan kullanmak istemiyorsanız kolaylıkla sağa sola kaçabilmeli ve yerde yuvarlanabilmelisiniz bunun için üzerinizdeki ağırlık toplam kaldırma kapasitenizin %70'inden az olmalı. Böyle yaparsanız silah kullanırken ceylan gibi sekersiniz. Yok, ben hem en ağır kalkanı, en sağlam zırhı giyicem ama hem de uçar gibi hareket edecem diyorsanız, yemez, kusura bakmayın. Oyun hantal falan değil, oyuncu hantaldır. Kombo yok diyen ise, nasıl desem, hırsız üstüne ekmek bıçağıyla koşan bakkal gibi davranıyordur.

Nioh'un Dark Souls'a göre nasıl bir farkı var?

18.01.2017 22:57

Dark Souls 3'ü 2 kere bitirmiş biri olarak şunu belirteyim, daha iyi oyun yaptığını söyleyen kişi büyük iddada bulunuyor demektir. Elbette olabilir, ama göreceğiz, DS çok zor bir rakip karşılaştırmak için.
puan verdiği oyunlar
en beğenilen yorumlar

Dirt Rally'ye yeni araçlar geliyor!

03.11.2015 13:30

Bu oyunun konsollara çıkmaması çok üzücü.

BAFTA Yılın Oyunları ödülleri açıklandı

09.04.2016 13:28

Witcher 3 ün hiçbir alanda birinci seçilmemesi araştırmanın inanılırlığını düşürüyor bana göre.

Quantum Break'in ilk inceleme puanları belli oldu!

02.04.2016 16:35

Aptallığın ilacı ölümdür derler ama fanboyluğun ilacı nedir bilemiyorum. Yarısı iyyi yarısı kötü puan vermiş, göreceli bir şey, ama oynamadığı oyunu insan nasıl yerin dibine sokmaya çalışır ki insan? Hem IGN 8 vermişken. Ben Brink gibi aptal bir oyuna yüksek puanlar verildiğini de gördüm. Oynamadan yorum yaparken çok uçmamalı.

The Witcher 3 birinci yılını kutluyor

21.05.2016 14:13

Resim harbi çok güzel.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.