Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Life is Feudal

Life is Feudal - Ön İnceleme

Minecraft ve Mount & Blade bir araya gelirse

Mücahit Coşkun - 19.09.2014 13:58
Mücahit Coşkun - 19.09.2014 12:36
Sandbox türünü sevenler oyunlarda hep bir eksik bulurlar. Life is Feudal projesinin yapımcısı bu eksikleri göz önüne alarak, yeni bir oyun oluşturmaya karar vermiş. Steam üzerinde yeni yeşil ışık yakılan (GreenLight) bu yapım hakkında birkaç detaydan bahsedeceğim.

Minecraft + Mount & Blade

Hikayemiz, fantastik öğeler içermeyen Orta Çağ’da geçiyor. Proje MMORPG olarak piyasaya sürülecek. Oyuncuların oluşturduğu harita üzerinde sürdüreceksiniz. Yani evleri,  köyleri, kaleleri oyuncular oluşturabilecek. Bu sayede kendi yerleşkelerinizi oluşturup yaşamınızı sürdürmeye çalışacaksınız.Projenin yapımcısının bazı eksiklikleri göz önüne alarak bu projeyi başlattığını söylemiştim. Yapımcı bazı Sandbox oyunlarını inceleyerek başlamış. Örneğin Minecraft oyunundaki gibi özgürsünüz. İstediğiniz yere binalar yapabilirsiniz. Mount and Blade serisindeki gibi düşmanlarınız ile savaşabilirsiniz. İsterseniz çukurlar kazar maden ararsınız, isterseniz arkadaşlarınız ile krallığınızı kurar savunmaya çalışırsınız. Tamamen hayal gücünüze dayandırılmış bir oyun.

Baltasını kapan beri gelsin

Savaşabildiğinizden söz etmiştim. Tabii ki Orta Çağ’da savaş, kesici aletler olmadan olmaz. Yapımcılar birçok silah çeşidi ekleyeceklerinden bahsetmişler. Kılıçlar, baltalar, yaylar, arbaletler… Silahlarınızı kullanarak diğer oyuncular ile serbestçe PvP yapabilirsiniz. Yani serbestçe dövüşebilirsiniz.Savaş olur da savaş taktiği olmaz mı? Yapımcılar bu ayrıntıyı da unutmamış tabii ki. Arkadaşlarınız ile beraber farklı taktikler uygulayabilirsiniz. Örneğin düz bir çizgi üzerinde durur gibi dizilebilirsiniz ya da üçgen şeklinde sıralanıp düşmanlarınıza saldırı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu taktiklerin daha da arttırılacağını düşünüyorum.

Savaşlarda, ‘Gerçekçi Darbe Sistemi’ olarak adlandırdıkları bir sistem kullanıyorlar. Yani karşınızdaki düşmanın neresine vurursanız (kolu, kafası, bacağı vs.) orası darbe alıyor. Vuruş animasyonları biraz kalitesiz gibi görünse de bence gayet güzel. Oyun bir bağımsız yapım olduğundan fazla bütçe ile hazırlanmıyor. İlerleyen zamanlarda bunların da geliştirilebileceğini düşünüyorum. Proje 3 yıldır devam ediyor ve çok yakında piyasaya sürülmesi planlanıyor.
yorumlar (19)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
berk.ongun, 22.09.2014 16:18 (0)
MK Okuru, 19.09.2014 20:18 (0)
Fikriyat güzel şuan steamde en çok satılan oyunlar listesine girdi
bile. Ancak fiyat tuzlu. 40 Dolar vermek için erken gibi duruyor.
Saçılacak param yok maalesef. Bekleyip karar vermek lazım. Yani oyunu
satın almıyorum ama listeye ekledim ... :)
MK Okuru, 19.09.2014 19:29 (0)
beyler bu oyun onlinemi yani arkadaşlarımızla birlikte kareket
edebilicekmiyiz yoksa sadece singlemi
MK Okuru, 19.09.2014 19:19 (0)
Oyun hoşuma gitti ama fiyat olarak pek hoşuma gittiği söylenemez :)
Seviye: 0
Zeroo, 19.09.2014 18:22 (0)
Güzel olacağa benziyor parasıda makul olur umarım,arma 3 gibi azıtmazlar,ve hilelere karşı korumalı olursa tadından yenmez zevkli olacağa benziyor
MK Okuru, 19.09.2014 17:41 (0)
Birazda Game Of Thrones katılmış sanki.Kendi kaleni kur kendi yerleşkeni kur savaş :)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.