Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sinema

Merlin'in Kazanı > Sinema > Logan

Logan'da neden "after-credits" sahnesi yoktu?

Yönetmen açıklıyor

Hürcan Köse - 06.03.2017 08:46
Hürcan Köse - 06.03.2017 09:45
Uzun zamandır beklediğimiz yeni Wolverine filmi Logan, geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve birçoğumuz çoktan izledi, yorumladı, hatta filmi öve öve bitiremedi. Zaten film de gişede 85.3 milyon dolar hasılatı ile sağlam bir başarı yakaladığını kanıtladı.

Aslında Logan'ı sevmemizin başlıca sebebi de filmin, Marvel etiketi taşıyan diğer süper kahraman filmlerinden çok daha farklı ve gerçekçi bir yapıya sahip olmasıydı. Eh bunu da sağlayan 20th Century Fox ve filmin yönetmeni James Mangold oldu.Ancak filmi izlediyseniz fark etmişsinizdir. Genellikle Marvel etiketi taşıyan tüm filmlerde olan "after-credits" sahnesi Logan'da yoktu. Hatta bazılarınızın sinema salonunda o uzun puntoların geçişini sırf o belki de 10 saniyelik sahne için beklediğinizi tahmin edebiliyorum. Ancak Logan'da öyle bir sahne yoktu. Peki sebebi neydi? Yönetmen James Mangold açıklıyor:

"Farklı bir film ile ortaya çıkmamızın tek yolu onu farklı bir şekilde yapmaktı. Bu yüzden de şunu söylerken oldukça fanatik bir tutum sergiliyordum, Eğer diğer filmler bunu bu şekilde yapıyorsa, biz tam tersini yapmalıyız.' Eğer normalde bir cameo ya da after-credits sahnesi varsa biz bunu yapmıyoruz. Bunu yaparsak Logan'ı makineden her zaman aynı şekilde çıkan bir başka ürüne çevirmiş oluruz ve hangi türde olursa olsun, en iyi filmler böyle yapılmaz."Bir after-credits sahnesi yerine film başlamadan önce gösterilen fragmanlar sırasında araya serpiştirilmiş bir Deadpool 2 fragmanı hayranları karşıladı. Her ne kadar Türkiye'deki sinemalarda gösterilmemiş olsa da YouTube'dan izleme fırsatını yakalayabildik. Bu linke tıklayarak Deadpool 2 haberimize gidebilirsiniz.
yorumlar (10)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 20.03.2017 00:09 (0)
Biz filmden önce deadpool 2 fragmanını izleyebildik. Hatta fragmanda bir yerde logan afişi açıkça görülüyordu :)
MK Okuru, 07.03.2017 07:55 (0)
After credits sahneleri marvel etiketi olan her film koymuyor. Sadece marvel studios yapımı filmlerde var o sahneler.. Fox un yaptığı marvel uyarlamalarında yok.
MK Okuru, 07.03.2017 16:56 (0)
*** Spoiler değil ***
Filmin adını sevmedim konusunu da sevmedim bunu izleyipte güzel film diyenin...Ne kadar yapmacık insanlarsiniz yok adamantiyum yok Wolverine.

ama filmi daha özlemedim 😂
MK Okuru, 06.03.2017 13:40 (0)
Kardeşim filme daha gitmedik Allah tan okumadım insan Spoiler diye yazar başlığa
Seviye: 3
ozan86, 06.03.2017 11:08 (0)
Kesinlikle ilk iki filmden daha güzeldi neden?

Film daha bir simulate tarzda olmuş.

Umarım bu çizgi romanlardan uyarlanan filmlerde bu "daha gerçekçilik" modası yayılmaz.

Evet çok güzel oluyor, kaliteyi arttırıyor fakat böyle kahramanların fantastik hareketler yapamaması bir burukluk yaratıyor


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.