Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Video Oyunları.

MMO'ların kurtulması için ne gerekli?

Knight olmamak için...

Furkan Sakoğlu - 10.04.2017 15:26
Furkan Sakoğlu - 10.04.2017 15:25
Özellikle PC oyunculuğunun uzun bir süre lokomotifliğini üstlenen oyun türü MMO’lar ve özellikle MMORPG’ler, zamanında milyonlarca oyuncuyu çevirimiçi bir dünyada birleştiriyor, dolayısı ile de keyifli bir oyun deneyimi sunuyordu. Ancak son  yıllarda hem MMORPG türüne olan ilgi, hem de MMORPG’lerin sayısı giderek azalmaya başladı. Uzun yıllardır World of Warcraft’ın kral tahtına oturduğu tür, yavaş yavaş tarihe karışmaya başlamış gibi gözüküyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bizler de bugün, MMO türünü yeniden ayaklandırmak için gerekli olan yeniliklerden oluşan küçük bir galeri hazırladık. İşte nacizane düşüncelerimizle MMO türünü ayaklandırmak  için gereken adımlar:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

1. Para, para, para nereye kadar?

2000’lerin başını hatırlarsak MMORPG oyunları içerisinde satın alabileceğimiz içerikler oldukça sınırlıydı. F2P MMORPG’lerde satın alınabilen ürünler genellikle Premium gibi yalnızca yaptığımız işi hızlandıran içerikler olurken, P2P oyunlarda ise neredeyse ekstra satın alınabilecek hiçbir şey yoktu. Ancak zaman geçtikçe bu durum adeta tersine döndü ve oyun içerisindeki herşey satılmaya başlandı. MMO piyasasının yeniden canlanması için bu dengenin yeniden 2000’lerin başına dönmesi gerekiyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.yorumlar (66)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 20.04.2017 14:57 (0)
WoW ve FFXIV dışında hikayesi ile öne çıkan oyunlar:

1) Star Wars The Old Republic (Normalde burada durup çekip gitsem de olur ama devam edeyim. :D)
2) Guild Wars / Guild Wars 2
3) The Elder Scrolls Online
MK Okuru, 20.04.2017 10:40 (0)
knight online zero cıkarsalar eski sistem sıfırdan oynayalım bak sen user nasıl oluyor herkes geri doner o zaman..
Seviye: 0
grsl, 11.04.2017 15:15 (0)
şuna değinmekte gerek eski nesil mmorpglere çok aşinaydı ve yıllarca oynadık yeni nesil daha aperatif oyunlar oynamak istiyor zorluk onlar için olmamalı hardcore gamer olayı biz oyun dünyasını bıraktından sonra neredeyse tarihe karışıcak düzeyde fark etmişsinizdir ki yeni çıkan sadece çok az oyun zorluk seviyesi fazla darksouls nioh vs vs çok az oyun var ve onlarda bile oyunlardaki tempoyu arttırmalarından dolayı zorluk yine kolaylaşıyor darksouls 1de bir hareket yaparken boss yakaladımı bitiyordunuz resmen şimdi 2-3 4 hareket yapabiliyor kaçabiliyorsunuz bence daha kolay casual kitleyi hedef alıyor artık oyun yapımcıları ve haklıda mmorpg oyunlar ciddi zaman harcıyorlar evet biz zevkle oynadık ama artık zamanımız çok daha az ve oynamaya vakit bulamıyoruz bir çoğumuz hayatın zaman akışında oyun bile oynayamaz hale geldiğimiz zamanlar artık çok fazla popilarite haliyle azalması normal ve gün geçtikçe iyice azalıcaktır Sword art online gibi bir animede izleyenler bilir o tarz bir teknoloji ve mmorpg geldiği gün insanlar mmorpgden başka oyun oynamıyacaktır ve cidden mmorpg görevleri havaları wow dışında yıllardır ko oynamış biri olarak wowdan başka bir oyun beni sürüklemedi ko oynadığım yıllar sadece PK olayı için oynamışım wowda ise gerçekten çok güzel bir lore var ve sürükleyici ama zaman geçtikte ondada azalmaya başladı oyuncu sayısı bence mmorpg geri şahlanmasın ne kadar zevkli bir oyun türü olsada o kadarda kötü bir tür çünkü bir çok insan bu mmorpg oynarken iyice ihmalkar hale geliyor rekabet unsurlarından level kasmaktan çok uzun süre oynamaktan yada geçirmekten end game ulaşmaya çalışmaktan ailesine karşı kendine karşı bir çok şeyi ihmal etmeye başlıyor
MK Okuru, 18.04.2017 12:24 (0)
MMO'lar ilk çıktıkları zamanda gereksizdi, halen daha öyleler. Birbirinin aynı temalarda, aynı oynanışta oyunlar. Hemen hemen hepsinde oyuna fare keserek başlıyorsunuz. Küfürler havada uçuşuyor, ergen dolu.
MK Okuru, 15.04.2017 17:32 (0)
Eğer moba oyunlarından kurtulmak istiyorsanız mutlaka bi tr serverında oynayın,çok rahat kurtulacaksınız...

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.