Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda'da P2P sistem kullanacak

Lagfest'e hoş mu geliyoruz?

Furkan Sakoğlu - 03.03.2017 15:35
Furkan Sakoğlu - 03.03.2017 16:35
RPG dünyasının en sağlam serilerinden biri olan Mass Effect, ilk üç oyunu ile özellikle hikaye anlamında ciddi sayıda hayran sahibi olmuş, satış rakamları ile hem BioWare'in, hem de Electronic Arts'ın yüzünü bir hayli güldürmüştü. Serininin 4. oyununda bizleri en yakın komşu galaksimiz olan Andromeda'ya davet eden yeni Mass Effect, bizlere ilk üç oyundan bağımsız bir senaryo ve yepyeni bir oyun deneyimi sunacak gibi gözüküyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Bugün ise DICE'dan oyunun çoklu oyuncu mod'u ile ilgili kötü bir haber geldi. Yapımcılardan Fernando Melo, Twitter'dan gelen çoklu oyuncu mod'unun nasıl çalışacağı sorusuna Peer 2 Peer mantığını esas alacağını söyleyerek bizleri nispeten üzdü. P2P sistemde merkezi bir sunucu yerine oyuncular kendi bilgisayarlarını sunucu haline getiriyor ve çoklu oyuncu mod'unda iken oyuncular birbirlerine bağlanarak oyunu oynuyor. Ancak oyuncu bağlantıları yeteri kadar güçlü olamadığı için oyun içerisinde yüksek gecikme ve lag gibi sorunlar baş gösterebiliyor.
yorumlar (8)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
OyunMeraklısı311, 07.03.2017 20:17 (0)
P2W olsaydı hiç çekilmezdi.

F2P olsaydı TF2 gibi olurdu askerlerden zırhlar, kiyafetler, şallar, şapkalar fışkırırdı. Eğer oyun ünlüyse de bir VELET saldırısı olur ve oyun GG WP olurdu.

P2P olursa adil olur, en iyisi olur. Emeği olan kazanır.
MK Okuru, 06.03.2017 02:23 (0)
MK Okuru, 04.03.2017 21:17 (0)
mass effectde multiplayer dediğin de pastanın üstündeki krema gibi oluyor . Multiplayer olmasa bile olur
MK Okuru, 04.03.2017 11:46 (0)
FOR HONOR da ayni sistemi kullanyor ama onunla ilgili haberler de nedense bundan hic bahsetmemissiniz.FOR HONOR soyle guzel boyle guzel ubisoftun size verdigi basma kalip ifadeler. Kaldi ki bu oyun hikaye odakli; P2P olsa ne dedicated olsa ne ama FOR HONOR icin P2p Bazen zulume donusebiliyor.
MK Okuru, 03.03.2017 23:24 (0)
p2p sistemini for honor oyunununda kullandığını duymuştum...acaba yapımcılar neden bu modele döndü bir sormak lazım..yani şimdi almanyadaki adam 50 mb ile bağlanırken ben burada 20 mb ile bağlanıyorsam bu onların herzaman avantajlı olacağı anlamına gelirki oyuncuları dengelemek adına mı yapılıyor?
MK Okuru, 03.03.2017 17:24 (0)
Herkes p2p ye düşman ama bence dedic. serverdan daha iyi.Avrupanın herhangi bir yerinden bir oyuncuyla ölüm kalım mücadelesi verirken ben de 200 ping ama o servera yakın diye onda 30 ping olması hiç işime gelmiyor.Herkes de biraz lag olsun ve oyun adil olsun.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.