Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda'nın PC sürümünde 30 fps kilidi olmayacak

Tabi ki daha yüksek olacak

Ersin Kılıç - 09.11.2016 16:59
Ersin Kılıç - 09.11.2016 16:58
Mass Effect: Andromeda'nın yayınlanan son videosu ile birlikte oyun hakkında yeni bilgiler de gelmeye başladı. Game Informer'ın bu ayki kapağını süsleyen oyun hakkında yapılan yeni açıklamalar ise Mass Effect: Andromeda'nın PC ve konsol sürümleri arasındaki farkları ortaya çıkarıyor gibi.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bildiğiniz gibi bazı oyunlar konsol sürümü üzerinden geliştirildiği için malesef PC sürümüne 30 FPS kilidi ile geliyor. Bu konu üzerine değinen oyunun yapımcılarından biri olan Mac Walters ise yaptığı açıklama ile Mass Effect: Andromeda'nın 30 FPS kilidine takılmayacağını belirtmiş. PC versiyonunun yüksek bir frame oranına sahip olacağını belirten Walters, isim vermese de oyunun diğer platform çıkışlarında ise 30 FPS kilidinin olabileceğini sözlerine eklemiş.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Walters ayrıca oyunun PS4 Pro sürümünün diğer konsollara göre daha yüksek bir FPS oranında çalışacağını da dile getirmiş. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Açıkçası bu sözlerden anladığımız kadarıyla oyunun PC sürümü fps kilidine sahip olmadığı için, sahip olduğunuz donanıma göre bir FPS oranı ile karşımıza çıkacak. PS4 ve Xbox One sürümleri 30 FPS civarında seyrederken muhtemelen PS4 Pro sürümü ise diğer konsollara göre daha yüksek bir FPS oranına sahip olacaktır.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.yorumlar (8)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 10.11.2016 15:03 (0)
30 fpsde oyun gayette iyi oynanır.30 fpsde oyun çıkarma sebepleri;
Oyunun optimizasyondaki kötülüğünü saklama amaçlıdır yani üstün bir ekran kartı ile 30 fps kilidini aşamadığı zaman optimizasyondaki sorunu gizlemiş oluyorlar.Çünkü oyunun maksimum vereceği fps düşüktür.
Seviye: 5
warehouseman, 10.11.2016 12:26 (0)
Olmasın tabi PC farkı o zaten,30 fps istesek gider konsol alırız.
MK Okuru, 09.11.2016 21:18 (0)
Blog konseptiniz fazlasıyla güzel . Birgün oyunlarda fps ne kadar önemli bir kriter ? 30 fps günümüz şartlarında yetersiz mi sizin perspektifinizden okumak isterim . Zira 30 fps den aşağı düşmemek kaydıyla farklı kriterler daha önemli diye düşünüyorum
MK Okuru, 10.11.2016 09:37 (0)
olacağını kim dedi zaten yarın öbürgün şu olmayacak bu olmayacak diye haber yaparsınızsüper habercilik
MK Okuru, 10.11.2016 06:45 (0)
Sizin sayfanizda da paylasilmisti ps pro da mass efect ve horizon down 30 fps olucak diye
MK Okuru, 09.11.2016 22:36 (0)
Bir pc oyununa 30 fps kilidi koymak oyunculara küfür gibi birşey..

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.