Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sinema

Merlin'in Kazanı > Sinema > Wheel of Time

Müjde! Zaman Çarkı'nın dizisi resmiyet kazandı

Game of Thrones'u sevmiş miydiniz?

Ersin Kılıç - 21.04.2017 00:08
Ersin Kılıç - 21.04.2017 00:07
Daha önce de fantastik eserleri televizyon ekranlarında görsekte Game of Thrones sonrasında bu türe daha da önem verildiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda birçok eserin televizyon adaptasyonları ile ilgili haberler geliyordu. işte bunlardan birisi de Wheel of Time, yan, Zaman Çarkı serisi olmuştu.

Hemen hemen bir yıl önce fantastik edebiyat rününün en iyi örneklerinden biri olan Zaman çarkı'nın dizisine dair önemli bir haber gelmişti. Kitabın yazarı Robert Jordon'ın eşi ve serinin haklarını elinde bulunduran Harriet McDougal, Wheel of Time serininin TV dizisinin çalışmalarına başlandığını müjdelemişti. "Wheel of Time hakkında heyecan verici bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yasal problemler giderildi. Wheel of Time'ın TV serisi geliyor." açıklaması yapıldıktan sonra resmi duyurunun yakında geleceği de rapor edilmişti. İşte bu resmi duyuru bugün geldi ve Wheel of Time'ın yapım aşamasında olduğu resmiyet kazandı. Sony Pictures, Red Eagle ve Radar Pictures gibi firmaların arkasında olduğu yapımın ne zaman hazır olacağı ve kadrosu ise henüz belli değil.

Robert Jordon tarafından ilk olarak 1990 yılında kaleme alınan The Eye of the World kitabı ile başlayan Zaman Çarkı, tam 14 kitaplık bir seriye dönüştü. Serinin yazarı olan Robert Jordon 2007 yılında hayatını kaybettikten sonra kendisinin yazıları ele alınarak kalan üç kitap Brandon Sanderson tarafından tamamlanmıştı.


yorumlar (25)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 23.04.2017 19:17 (0)
witcher seriside yapılıyordu o ne durumda ondan da bi haber verin
MK Okuru, 23.04.2017 01:58 (0)
Müjde! Zaman şeklinde yazmanızın sebebi sübliminal mesaj vermek mi acaba? Bilemiyorum bana çok garip geldi. Sanki Müjde Zaman ile bir ilgisi varmış gibi ???

---------

O kim?
Seviye: 6
Kuchiki Byakuya, 22.04.2017 00:47 (+1)
Fantastik kurgunun kralıdır.
Şunu söyleyeyim anlamaya çalışın.
Tolkien'i okudum ve hayranıydım. LoTR serisi, Hobbit, hatta Silmarillion. Ateş ve Ejderha'dan da okudum biraz (Game of Thrones'ın ana hikayesini içeren roman serisi)

Sonra Zaman Çarkı'nı duydum. "Hepsinden daha iyi" falan deniyordu, ciddiye almamıştım başlarken. 14+1(O numaralı kitap) toplamda 12500-13000 sayfa yani her cilt 800-1000 sayfa. Bu 15 kitaplık seriyi okuduktan sonra dehşet içinde şunu söyleyebilirim. Ne Tolkien'in LoTR, ne Ateş ve Ejderha bunun yanında beş para etmez!

Kötü yanı şu, seri öylesine tatmin edip hayran bırakıyor ki, daha iyi bir fantastik kurgu okuma ihtimalinin olmadığını anladığınızdan üzülüyorsunuz.

Zaman Çarkı'nın hakkını vererek dizi ya da filminin yapılması çok düşük bir ihtimal. Batıracaklar korkarım.
MK Okuru, 22.04.2017 13:39 (0)
İstemsizce şu lafı söyledim kendi kendime "S.çmayayım çarkına" :D
MK Okuru, 22.04.2017 11:43 (0)
Youtube'da bu yapımcıların hazırladığı 1. kitabın en başındaki prologue kısmı var... kimse ümitlenmesin bence :( rezalet tam olarak... şuna bakıp nolur seriye kötü demeyin... açın kitapları okuyun... harika bir seri kesinlikle.
MK Okuru, 22.04.2017 06:11 (0)
ben bunun 13.kitabını ararken eşimle tanıştım bu kitap sayesinde evlendik 😄
MK Okuru, 22.04.2017 06:10 (0)
ben bunun 13.kitabını ararken eşimle tanıştım bu kitap sayesinde evlendik 😄


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.