Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Need for Speed: Underground 2

Need for Speed: Underground 2 - Ön İnceleme

Heyecanlı yarışlara ne zaman start verilecek?

Arda Gündüz - 03.06.2010 12:31
Arda Gündüz - 05.06.2004

Need For Speed: Underground oyununu neresinden överek başlasak yazıya acaba? Övmek yerine, oyunun bize yaşattıklarını kısaca belirtelim; yarış heyecanını ve hızı bizlere hissettirdi. Süper modifiye özellikleri ile farklı görünüşte arabalar yaratmamızı sağladı, lisanslı arabaları beğenimize sunması sayesinde, daha gerçekçi bir oyun oynama fırsatı verdi. Bunların hepsi, Underground potasında mükemmel bir biçimde birleştirildi. Tüm dünyada milyonlarca satan Underground için, bir devam oyunu beklememek olmazdı. Nitekim Electronic Arts da bizim gibi düşündü, yarış heyecanını ve hızı daha da katlamak için, Underground 2’nin yapımını duyurdu. Hakkındaki bilgileri vermek de bize düşüyor tabi ki.

Underground 2, ilk oyundaki tüm mükemmel özellikleri, daha da geliştirerek ve üzerine yeni özellikler katarak karşımıza çıkacak. İlk olarak oyunun geçtiği yeri belirtmek gerekirse, birbirine komşu olan, 5 bölgeden oluşan bir şehir içerisinde mücadele ediyoruz. Bu 5 bölgenin her biri, kendine has bir görünüşe ve yol şekline sahip. İlk oyundaki şehirden çok daha büyük bir şehirde Free Roaming olayı uygulanacak. Olayın özü, bu koca şehirde istediğimiz zaman istediğimiz bölgeye arabamızı sürebilecek, belki de alternatif yollar bile keşfedebileceğiz. Bunu oyun çıktığı zaman daha rahat görebilme şansımız olacak.

Büyük Şehir, Büyük Trafik

Şehir büyüdükçe, hayat şartları da zorlaşıyor tabii. Artık oyunda, gerçek zamanlı olarak gün/gece dönüşümlerine şahit olabileceğiz. Eğer yarışa akşama doğru başlıyorsak, gecenin çökmeye başladığını ve belki de yarış esnasında karanlık bir gökyüzünün altında yarışıyor olduğumuzu görebileceğiz. İlk Underground’da, tüm yarışlar gece gerçekleşiyordu, artık Underground 2’de gündüz yarışlarına da hazır olun. Hazır gündüz demişken, trafikten de sözetmek gerekiyor. Olaylar, gerçek zamanlı olarak işleyeceğinden, günün bazı saatlerinde trafik yoğun olurken, bazen de açık olabilecek. Eğer şanssızsak, gündüz vaktine denk gelen yarışlarda, ilk oyundakinden daha yoğun bir trafik ile boğuşmamız gerekebilecek. Ne yapalım, iyi yarışçı her şartta galip gelmeye çalışandır diyerek, arabalar ve mofidiyelerden bahsedelim.

Oyunda lisanslı olarak karşımıza 30 araba çıkacak. Arabalar, bizim hergün rastlayabileceğimiz tanıdık markaların üst düzey modellerinden oluşacaklar. Örneğin; Ford, Mazda, Nissan, Toyota, Wolkswagen, Subaru gibi arabaların yarış düzeyinde olan modellerine, oyun içerisinde rastlayabilmek mümkün olacak. Kesinleşmiş olan bazı araba modelleri de bulunuyor. Bunlar; Mazda RX-8, Nissan 350z, Lexus IS 300 ve Subaru WRX Sti. Bunların yanında, bir sürü fişek gibi araba bizi bekliyor. Bu mükemmel arabaların oyunda olmaları bir yana, onları istediğimiz gibi modifiye edebilme seçeneğine sahip olmamız, arabaları büyüleyici güzellikte makinelere çevirebilmemize olanak sağlıyor.

yorumlar (137)
MK Okuru
 
 
 
fruko9, 12.10.2008 17:53 (0)
Bence serinin en iyi oyunu bu oyun ve en sevdiğim yarış oyunudur..
1919, 11.12.2004 14:16 (0)
of ben bu oyunu istiyorum demoda SMS olayında dezavantaj sonra farklı kişiler OYNAYAMIYOR yani harika bir şey eğer bu oyun(demo değil)internette yükleniyorsa ve 45 dk falan sürüyosa haber verin
metinay, 11.11.2004 13:40 (0)
evet harika bir oyun orjinalini alan varmı yani gerçeğini ben aldımda
1919, 11.07.2004 14:13 (0)
benim underground1 de mitsubishi lanceri,Ford Focus ZX3ü,Nissan 350Zyi,Subaru Imprezayı,Toyota Suprayı,ve sayamadığım kadar arabayı açamıyorum.ne yapmalıyım?demoda lancer ve diğerleri açılır mı?
1919, 11.01.2004 14:02 (0)
1.de farkettiniz mi 45 beygirlik araba toyota celicanın hızına geliyor


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.