Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > No Man's Sky

No Man's Sky - Ön İnceleme

Sizce bu evrende yalnız mıyız?

Alperen Yüksel - 11.07.2015 20:03
Alperen Yüksel - 11.07.2015 20:03
Sizce bu evrende yalnız mıyız? Hala süren çalışmalar ile bu sorunun yanıtı bulunmaya çalışırken, diğerbir yandan ise bu soru ile birçok yapıt hayat buldu. Bu yapıtlarda kullanılan mekan ise tabi ki uzay oldu. Uzayda tahminen milyarlarca galaksi bulunmaktadır. Galaksilerin içinde tahminen milyonlarca sistemler, gezegenler ve astroitler yer alır. Peki, bahsettiğimiz bu galaksiler arasında yolculuk yapmak ister misiniz?Video oyun sektöründe tekrar kendini gösteren uzay mekanı, tekrar eski popülerliğine geri dönüyor gibi... Geçtiğimiz yıldan itibaren geliştirilen ve bunların birçoğunun bağımsız yapımcılar tarafından geliştirilen uzay temalı oyunlara bir yenisi daha ekleniyor: No Man’s Sky! Joe Danger isimli oyununu unutabilen var mı? İlk olarak 2010 yılında piyasaya çıkan Joe Danger, o sıralar durgun olan platform yarış türü oyununa öncülük etmiş ve kendine hayran bırakmıştı.

Muhteşem atmosferi ile eğlence kaynağı olan oyun, büyük firmaların da ilgi odağı olmuş ve hiç küçümsenmeyecek notlar almışlardı. Kim geliştirmişti peki bu oyunu? Aslında 2009 yılında kurulan ve sessiz sedasız oyun geliştiren İngiltere tabanlı oyun geliştiricisi olan Hello Games’idi. Kadrosu küçük olan bu ekipte; Criterion Games, Electronic Arts ve Kuju Entertainment gibi ünlü oyun firmalarından ayrılan ünlü isimler bulunuyor.
yorumlar (31)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 2
bortozol, 11.07.2015 22:22 (-2)
Allah bi tek insani yaratmiştır , ve o oyalansin diye bu kadar gezegen vardir . keşfedelim bakalım diye. hayvanlar da insanlarin hizmetinde , insanlar faydanlansin diye yaratılmıştır . şimdi mantık gayet basit .

Simdi koskoca allah sittin sene gdip göremeyecegimiz yerlere niye boşa hayvan kosun. yazık günah . ne işe yarar onlar orda , bize faydasi yoksa. Müsriflik olur ki Allah asla ve kat a müsrif diyildir . Bu yüzden oyun hiç gerçekçi değil bi deli saçmasi . ben böyle oyunlar oynamam zaten . Ayrica dinazorlarin nesli bilimsel olarak 46 milyon küsür bin yıl önce tükenmiştir , şimdi bizden başka kafir yoksa kim oynayip bunlarla yeniden yaratmaya çalışmıştır ?

ZAten bazı şeyleri önce görmek hissetmek gerekir . Bu oyun bu hissiyati vermekte zorlanir çünkü biz burda bunu hissedemeyiz ,imkansiz bişey çünkü öyle bi teknoloji zaten yok . çık bakalım uzaya helikopterle nooluyo . tamam hadi çıkarsin , gel bakalim şimdi geri , nası gelcen ? hah yanarsin cayır cayır Allah yakar adamı yerini yurdunu terkedeni yakarım diye , kül kül olur öyle düşersin , bu yüzden kül olmadan kul olmanin kıymetini bilin ve bu oyundan uzak durun .


Ayrica şunu da soruyorum , mesela bak bu bi elma , bu da bi kalem , şimdi nasil oluyo bunlar kendi kendine mi oldu ! ? ataistler hadi bunu da açıklayın!!?
MK Okuru, 20.01.2016 02:13 (0)
2 3 yil once starbound cikmisti benzer sinirsiz evren mantigiyla ama hic tutmadi hatta betadan bile hala cikamadi insallah bununda kaderri ayni olmaz
MK Okuru, 12.07.2015 02:17 (-1)
valla biz kendi ülkemizde yanlız degiliz yobazlar ve örümcek beyinliler var insanlar dışında
MK Okuru, 13.07.2015 02:52 (0)
Bu evrende yanlız değiliz. Nasıl radyo dalgalarını çıplak gözle göremeyip olduğunu biliyorsak milyonlarca yıl ileride olan uzaylılarda farklı teknolojiler, elementler kullanıyor görünmüyor ama biliniyor.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.