Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Pro Evolution Soccer 2017

PES 2017 duyuruldu! İlk Bilgiler geldi!

Vurdu gol oldu!

Ersin Kılıç - 25.05.2016 17:11
Ersin Kılıç - 25.05.2016 17:11
Her yıl olduğu gibi bu sene de PES ve FIFA serisinin yeni oyunları ile karşılaşacağız. Futbol denildiğinde akla ilk gelen bu iki yapımdan biri olan Pro Evolution Soccer'ın 2017 sürümü ise bugün duyuruldu. Konami resmi açıklamayı yapmamış olsa da açılan internet sitesinde oyuna ait ilk görüntü ve bilgiler bulunuyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ve Xbox 360 için geliştirilen yapım, önceki nesle oranla büyük değişikliklere sahip olacak. Bu sözlere alışık olduğunuzu biliyoruz tabi ki. Ama her sene olduğu gibi bu sene de PES'e ait umutlarımız var ve gelen ilk bilgilere baktığımızda oynajışta yine köklü değişikliklere gidilmiş.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Oyunun öne çıkan yenilikleri farklı başlıklar altında sıralanmış. Bu yeniliklere bakacak olur isek;Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Gerçekçi Dokunuş ve Doğal Futbolcu Hareketleri: Her oyuncunun top kontrolü farklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu farklılığın bulunduğunuz pozisyon ve topu kontrol etme şeklinize göre değişeceği belirtilmiş. Bunun yanı sıra sürekli eleştirilen futbolcu animasyon ve hareketlerinde de önemli değişikliklere gidilecek.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Keskin Paslar: gerçekçi kontrol ve geliştirilen top fiziği ile birlikte PES 2017'deki pas sisteminin yenilendiği, topun hızı ve yönüne göre değişiklik göstereceği belirtilmiş. Doğru seçim ve zamanlama ile en öldürücü pasları yeni oyunda atabileceğiz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Kaleci: Hareket ve animasyon açısından geliştirilen kaleciler, PES tarihindeki en iyi performansı yeni oyunda gösterecek. Gol olduğunda en iyi hissiyat ve geri dönüşe ulaşılacağı belirtiliyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Takım Kontrolü ve Geliştirilmiş Taktikler: Takımın atak ve defans mentalitesini oyuncular çok rahat bir şekilde kontrol edebilecek. Tabi basit olsa da bu kontrolü sağlarken dikkatli olmamız gerekiyor. Yapacağımız ufak hatalar, top kayıplarına ve karşı atağa imkan sağlayacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Köşe Vuruşları: Adam adama markaj ya da bölge kontrolü gibi taktiklerin geliştirildiği gibi atak tarafında ise çok daha spesifik bir kontrol imkanı sağlanacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Yapay Zeka: Konami yapay zeka konusunda oldukça iddialı. Futbol oyunlarında ilk defa yapay zekanın nasıl oynadığınızı çözebileceği belirtilmiş. PES 2017'deki yapay zeka sisteminin futbol oyunlarını büyük ölçüde değiştireceği gibi iddialı açıklamalar görüyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Bu yenilikler dışında tabi ki oyunun görsel anlamda da iddialı olduğunu görüyoruz. Görsel anlamda PES 2017'nin büyük bir ilerleme kaydettiğini not düşen yapım ekibi Fox Engine'in gücü sayesinde hem futbolcular, hem atmosfer hem de seyirci anlamında oyunun bir bütün olarak karşımıza çıkacağını dile getirmişler.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Evet gördüğünüz gibi PES serisi bu sene de oldukça iddialı açıklamalar ile karşımıza çıkıyor. Oynanış dinamikleri konusunda her sene sistemi değiştiren yapım ekibinin artık iskelet bir sisteme ihtiyaç duyduğu ve bu sağlam iskelet üzerine her sene ekleyerek gitmeleri gerektiğini anlamaları gerekiyor. Umarız bu sene oynanış anlamında bu altyapıyı başarılı bir şekilde kurarlar ve biz futbol severler de keyifli bir oyun ile karşılaşırız.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (123)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 31.05.2016 01:18 (0)
Pes Hersene Aynı Şeyleri Söylüyor Ama Yinede Fiyasko Pes 2013'den Sonra Fifaya Geçtim Şimdiye Kadar Neden Denememişim Dedirtti.. Öyle Yürüyerek Gidip Gol Atmak Yok Pasları Akıllıca Yapmanız Gerekiyor Şut Atmayı Bilmeniz Gerekiyor Fifa Bana Daha Gerçekci Geliyor İnşallah Bu Sefer Fark Yaratır Pes..
MK Okuru, 01.06.2016 00:48 (0)
Re-skin futbol oyunlarına para bayılan hıyarları gördükçe futboldan tiksiniyorum. Fifa pes farketmez her sene 2 side sizi ...lemez. Aldığı paraya bakar.
MK Okuru, 27.05.2016 18:27 (0)
FİFA EKSİLER

Zor top kontrolü( el çok yoruluyor)
Yapay zeka kötü özellikle defans
Penaltı çabuk oluyor
Zırt pırt düşen çarpışan oyuncular
Oyun çok bölünüyor
Oyun zorluğu dengesizliği
Oyunun buglarının olması(14 de orta kafa gol– 15 yürüyerek defans geçme 16 da kalecilerin her topa çıkması yumruk vur
MK Okuru, 05.06.2016 01:28 (0)
Geçen senede aynı şeyi demişlerdi. Daha keskin paslar, daha gerçekçi hareketler, daha gerçekçi yapay zeka. Herkes oyunun yine aynı olacağını biliyor.
Seviye: 5
RolanD, 04.06.2016 23:17 (0)
#ripfifa şaka şaka pes'in daha 40 fırın ekmek yemesi lazım fifa frostbite'a geçerek zaten çok çok önde olduğu yarışta bi depar daha attı.Pes'in sıradan her sene vaatleri işte...
MK Okuru, 04.06.2016 21:43 (0)
istediğin kadar bas grafikleri.
Oynanabilirlik olmadığı sürüce asla fifanın rakibi olamaz.Her sene aynı tas aynı hamam.
MK Okuru, 04.06.2016 02:46 (0)
Fazla paranız yoksa pes çok zenginseniz fifa pes 80 lira civarı fifa 180 lira. (pc için diyorum)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.