Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Pillars of Eternity

Pillars of Eternity'den Türkçe desteği için açıklama geldi

Obsidian konu hakkindaki cevabını verdi

Hürcan Köse - 17.02.2017 10:26
Hürcan Köse - 17.02.2017 10:26
Geçtiğimiz yılların en popüler ve de aynı zamanda en başarılı rol yapma oyunlarının başında gelen Pillars of Eternity bildiğiniz üzere Türkçe dil desteğine sahip değil. Eh oldukça karmaşık bir sisteme ve iyi anlaşılması gereken bir hikayeye sahip olduğu için de Türkiye'deki büyük hayran kitlesi oyunun Türkçe dil desteğine sahip olmasını istiyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Okurlarımızdan Tolga, Obsidian ile iletişime geçip ilk oyun veya ikinci oyun için Türkçe dil desteği açısından herhangi bir çalışma olacak mı diye sorup gelen cevabı bizimle paylaştı. Paradox ile çalışan Obsidian, bunu yapmayı çok istediklerini ancak zaman ve bütçe sıkıntıları yüzünden henüz bu işe girişemediklerini söyledi. Eğer işler iyi gider de hem bütçe hem de zaman açısından 'bol' bir döneme girerlerse Pillars of Eternity için yerelleştirme çalışmalarına seve seve gireceklerini açıkladı.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Obsidian'ı seviyoruz. Hayran kitlesi ile sürekli etkileşim halinde olması, oyunları tam da ihtiyaç duyulan, özlenen tarzda çıkarması ve kimseyi üzmemesi onu küçük bir firma olsa da gözümüzde çok büyük yerlere çıkarmaya yetiyor.

yorumlar (7)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
yasard, 17.02.2017 11:07 (0)
arkadaşlar horizon zero dawn oyunun türkçe olması için kampanya balattım. imzalamak için :

https://www.change.org/p/guerrilla-games-horizon-zero-dawn-t%C3%BCrk%C3%A7e-olsun-get-the-horizon-zero-dawn-turkish?recruiter=35599570&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink
Seviye: 0
colinhasan, 20.02.2017 01:13 (0)
Türkçe yayınlanan oyunların satışları yüksek olmuyordur (wastland2 dc,divinty os, icewind dale, baldurs gate vs)
MK Okuru, 17.02.2017 14:01 (0)
zaman bütçe hikaye diğer dillere destek veriliyor ilk çıkar çıkmaz arapça bile oluyor bazı oyunlarda türkçe yok çeviri olayı konusunda türkçeye çeviriler daha kolay bana kalırsa diğer diller daha zor çeviri işi sorun istemediklerinden dolayı gerisi hikaye...
MK Okuru, 18.02.2017 04:44 (0)
son 10 senede çıkardığı bir tane kötü oyunu yok böyle firma az kaldı
MK Okuru, 17.02.2017 11:03 (0)
Donanım haberde Türkçe yama olarak yakında bu oyun için çalışmaya başlayacak arkadaşlar var. Ciddi bir çalışma olacak işin içinde para var. O yüzden kesin gelecek gözüyle bakabilirsiniz. Umarım firma da aynı şekilde yama yapmaz da bir witcher 3 vakası daha yaşanmaz.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.