Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Pinball Arcade

Pinball Arcade (PS4) (İnceleme) - İnceleme

Nostalji, nostalji

Hakan Bozdemir - 30.01.2014 15:12
Hakan Bozdemir - 15.01.2014 17:07
İlk olarak mobil platforma çıkış yapmış olan ve daha sonra her tarafa yayılmış Pinball Arcade yeni nesile de el atmış bulundu. Bildiğiniz gibi PlayStation 4 üzerinde oynayacak şimdilik pek fazla oyun bulunmuyor ve bizlerde böyle oyunlara kalıyoruz. İlgisini çekenlerin ve nostaljik zaman geçirmek isteyenlerin seveceği ve zorlanacağı bir yapım olmuş kendisi.1980'ler yeni nesilde
FarSight Studios tarafından geliştirilmiş olan Pinball Arcade yeni içerikler sunmanın yanı sıra bizleri geçmişe götürüyor. Zen Pinball 2’den sonra PlayStation 4 üzerine gelmiş olan ikinci Pinball oyunu Pinball Arcade bir masayı sizlere ücretsiz olarak sunuyor. 1996 yılında tasarlanmış olan Tales of the Arabian Nights masasına ücretsiz olarak sahip oluyorsunuz ve diğer masalar için belirli bir ücret ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Pinball Arcade’in bizlere böyle bir fırsat sunuyor olması gerçekten güzel diyebilmek mümkün. Denedikten sonra satın almaya karar vermek daha da kolaylaşıyor ve bu sırada oyunu da oynamış oluyoruz. Ben de bu bilgiye sahip olduğum için oyuna Tales of Arabian Nights masası ile başlamıştım. Yapılması gerekenleri okuduktan sonra kendinizi oyuna bırakıyorsunuz ve iki tuş ile masayı kontrol etmeye başlıyorsunuz.Her şeyin bir sırası var tabii

Sesler ve görsellik normal bir gözle bakıldığında çok güzel gözüküyor fakat oyun esnasında gözleri çok fazla yoruyor. Bir yandan topu, bir yandan kolları, bir yandan da sol üstte skor tablosunda gerçekleşen olayları takip etmek oyunu oynayan kişiyi biraz zorluyor. Tabii bir de görevlerin sırasını takip ederek onları tamamlamaya çalışmak var işin içinde. Oyuna başlamadan önce kılavuzları okuyun ve neyi takip etmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Oyundan çok vaktiniz burada geçiyor zaten.

Pinball Arcade içerisinde bayağı bir masa var fakat PlayStation 4 sürümünde şimdilik sadece yarısı bulunuyor. 1979’lara dayanan masaları oynamak yeni nesil için pek keyifli durum olmasa da nostalji yapmayı sevenler için iyi bir durum. Yeni neslin gücünü henüz göremediğimiz şu günlerde Pinball Arcade’i de arşivine katmak isteyenler olacaktır elbet. Grafiksel açıdan değerlendirmek gerekirse eğer oyunu bu kısmı atlamayı tercih ederim. Günümüz grafiklerinin aynısı ile karşı karşıya kalıyoruz.Pinball Arcade’in deneme sürümünü indirip PlayStation 4 üzerinde denemenizi isterim ve tavsiye ederim fakat oyunu almanızı pek de önermem. Sonuçta bu oyun PC’de de var, mobilde de var ve her yerde var. Niye gidip ücret ödeyerek PlayStation 4 için Pinball Arcade alasınız ki? Arcade oyun sevenlerin haricindeki oyuncular için güzel bir seçenek olmadığı açık bir durum.
70
61
Okur Puanı: (9Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: FarSight Studios - FarSight Studios
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Arcade

-Anıları tazelemek için birebir
-Fiyatının biraz pahalı olması, yeni nesil ile pek bir bağlantısının bulunmaması
yorumlar (4)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 1
mertvontrier, 18.01.2014 05:48 (0)
Bana göre en iyisi Addiction Pinball. İki masa olmasına
rağmen çok sürükleyiciydi. Keşke konsollara çıksa. Pinball
Arcade alışamadağım bir oyun oldu. Kollar arasındaki mesafe
çok fazla. Sürekli boşluktan düşüyor top. Refleks hareket
çıkarmanız lazım. Kamera açıları da çok kısıtlı.
Seviye: 1
aytac.mercan, 18.01.2014 02:08 (0)
PC sürümü bende var gayet iyi bir oyun ama PS4 platformunda
satın almanızı önermem.
MK Okuru, 15.01.2014 19:01 (0)
Marioda istiyoruz sony Marioda lütfen oyunlar çok güzel gidiyor knack pinball çok iyisiniz ya bu
grafikler devrim olmuş Herkül'de bekliyoruz sora hugoda emeği geçen herkeze teşekkürler,,,,,,,sony
konsolu yaparken kafanız iyimiydi be abi-----------------


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.