Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > PlayStation 4

PlayStation 4'ün 4.50 güncellemesi geliyor: Tüm detaylar burada

Harici HDD desteği, Boost modu ve daha fazlası

Hürcan Köse - 09.03.2017 09:57
Hürcan Köse - 09.03.2017 10:56
Sasuke kod adlı yeni PlayStation 4 güncellemesi konsollarımızı 4.50 versiyonuna taşıyor ve yepyeni özellikleri beraberinde getiriyor. Yeni güncellemenin getireceği harici hard disk gibi özelliklerden daha önce yaptığımız haberlerde bahsetmiştik. Bugün bölgelere göre dağıtılmaya başlanacak olan yeni güncelleme konsollarımıza başka hangi özellikleri getiriyor bir bakalım. Bilgilere direkt olarak PS Blog'dan, resmi kaynağından eriştik.

Harici HDD desteği
Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Artık USB 3.0 destekli bir harici HDD'yi PlayStation 4 sisteminize bağlayabilir ve PS4 oyunlarınız ile uygulamalarınızı indirip bu depolama alanında saklayabilirsiniz. Daha fazla depolama alanı demek, artık oyunları silmemize gerek yok demek. Yapmanız gereken tek şey Ayarlar'a gidip Cihazlar kısmına girmek ve USB Depolama Cihazları'nı seçmek. Burada format seçeneği çıkacak. Formatlayıp yeni depolama alanınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanacağınız HDD, USB 3.0 destekli ve 250 GB ile 8 TB arası bir boyutta olmalıdır. Depolama bölgesinde HDD'ye taşımak istediğiniz oyunları seçip dilediğiniz gibi taşıyabilirsiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

PS VR geliştirildiBunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Güncellemeden önce PS VR kullanırken PlayStation 4'ün ana ekranına gittiğinizde çözünürlüğün düşük olduğunu ve gözünüzü yorduğunu fark etmişsinizdir. Bu güncelleme ile çözünürlük iyileştiriliyor ve göze daha hoş görünen bir menü ile karşılaşıyoruz. Ayrıca eğer Sinematik Mod'da PS VR cihazınızın ekran boyutu küçük ya da orta ise, bu modda görüntülediğiniz içeriğin kare hızı 90 Hz'den 120 Hz'e çıkıyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Artık PS VR'da Blu-ray filmlerinizi izleyebiliyorsunuz.

Uzaktan Oynatma için sesli sohbet özelliği geldi
Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

PC, Mac veya Xperia cihazlarında Uzaktan Oynatma özelliğini kullanırken artık sesli sohbet gerektiren partilere katılabilecek ve evinizde olduğu gibi bir mikrofon yardımı ile sohbete katılabileceksiniz. Araçlar sekmesinden mikrofonunuzu açıp kapatabilirsiniz.

Telefondan bağlandığınızda arkadaşlarınız tarafından görüleceksiniz
Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Artık PlayStation'ın sohbet programı gibi uygulamaları kullanırken arkadaşlarınızın listesinde "Telefonda" olarak görülebileceksiniz. Sohbet ve iletişim bir kademe daha kolaylaştırılıyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Özelleştirilebilir arka plan resmi ve profil rengiBunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Artık oyunlarda çektiğiniz ekran görüntülerini PS4 ana ekranınızın arka planı olarak kaydedebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra artık profil sayfanızın ana rengini de değiştirebileceksiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Kayıtlı Veri Kısayolu
Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Güncellemeden önce bir oyuna ait olan kayıt dosyalarınızı çevrimiçi alana yüklemek veya alandan indirmek için Ayarlar'a gidip menüden menüye girmeniz gerekiyordu. Yeni güncelleme ile oyunun üzerine gelip OPTIONS tuşuna bastığınızda direkt olarak bu menünün kısayoluna ulaşabileceksiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

GIF desteği

Artık ShareFactory GIF'lerini sosyal paylaşım alanında paylaşabileceksiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Boost modu (Yalnızca PS4 Pro için geçerli)Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

PS4 Pro çıktığından beri birçok oyun Pro güncellemesi aldı ve hem görsel, hem de kare hızı açısından geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıktı. Ancak bazı oyunlara bu güncellemeler gelmedi. PS4 Pro'ya gelen yeni Boost modu ile Pro güncellemesi almamış oyunları daha iyi bir performans ile oynayabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda gözle görülebilir FPS artışı sağlayan bu yeni mod 30 Hz değerindeki oyunların çoğunu 60 Hz'e çıkarabiliyor.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Oynadığınız oyuna göre artırılmış işlemci hızı da daha kısa yükleme sürelerine sahip olmanızı sağlayabilir. Ancak Boost modunun her oyuna uygun olmadığını, bazı istisnai yapımlarda çalışmayabileceğini de unutmayın. Ayarlar'a gidip Sistem sekmesine girdiğinizde Boost modunu görebilirsiniz. Tik atıp aktifleştirdiğinizde oyunlarınız artık artırılmış bir performans ile çalışmaya başlayacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

PlayStation 4'ün 4.50 güncellemesi ile gelen en önemli yenilikler bunlardı. Bunların yanı sıra telefonlarımızda bulunan PlayStation uygulamalarına da ufak tefek güncellemeler getirildi. Kullandıkça yeni özelliklere hemen aşina olabileceksiniz. Yeni güncelleme bugün sistemlerimizde olacak. Çıkış zamanı bölgelere göre tarih ve saat farklılıkları açısından değişiklik gösterebilir. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Düzenleme:
Yeni güncelleme sistemlere düşmeye başladı. Kontrol etmekte fayda var :)

yorumlar (18)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 09.03.2017 19:25 (0)
Dikkat ederseniz hep Ak Parti döneminde oluyor böyle güzel şeyler arkadaşlar :)
MK Okuru, 09.03.2017 11:16 (0)
MK Okuru, 10.03.2017 10:37 (0)
MK Okuru, 10.03.2017 08:29 (0)
harici hdd ye attigimiz oyunlarinizi farkli makinalarda oynaya bikiyomuyuz acaba ?
MK Okuru, 09.03.2017 18:40 (0)
Boost modu gayet başarılı ... call of duty ghosts, aw ve bops3 de yükleme süresi ve fps artışı bariz belli oluyor. witcher 3^te hızlandı...
MK Okuru, 09.03.2017 17:47 (0)
ps4 pro da guncellemeyi yaptim,fakat guncellemeden sonra kesinlikle internete baglanmiyor.yahu sony bir iside sorunsuz yap.nasil caponsunuz oglum siz?
MK Okuru, 09.03.2017 15:34 (0)
Sevgili admin, Şimdi harici hdd ye attık oyunu, oradan oynayabilecekmiyiz,yoksa geri sabit hdd ye mi yüklememiz lazım, eğer harici hdd den oynayabiliyorsak oyun performansında, loadinglerde herhangi bir olumsuz değişme oluyormu, birde harici hddye oyun atmak ps4'ün kırılması için zemin oluştururmu?

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.