Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 - İnceleme

Seriyi değiştiren oyun şimdi PlayStation 4'te

Hürcan Köse - 11.10.2016 13:20
Hürcan Köse - 11.10.2016 13:19
Bu incelemeye başlamadan önce aslında kafamda şu soru vardı; "Yahu tamam, Resident Evil 4 incelemesi yapayım da, inceleyecek neyi kaldı ki bu oyunun?" Kalmış demek ki, çünkü CAPCOM oyunu bir kez daha, yeni bir platforma çıkarma kararı aldı ve biz de oyunu aldık, ufak da olsa bir inceleme yapalım dedik.


Öncelikle, oyunun bu yeni versiyonunun klasik Resident Evil 4'ten genel anlamda hiçbir farkı yok. Tahmin edebileceğiniz üzere sadece oyun yüksek çözünürlüklü hale getirildi, bazı karakterler detaylandırıldı ve 60 FPS'ye sabitlendi. Onun dışında her şey, her oyun modu, her karakter ve her kostüm aynı. Hiçbir fark yok. Gamecube'dan beri oyun artık kaç platforma çıktı bilemiyorum ancak PlayStation 4 versiyonu bile oyunu daha önce defalarca bitirmeme rağmen yine ilk günkü heyecanla oynamamı sağladı.Resident Evil 4 işte böyle bir ikilem yaratmıştı benim için. Hem klasik Resident Evil oynanışını bozuyor, hem korkutucu atmosferi yok ediyor, hem de seriyi aksiyon bazlı bir oyun yapısına sokuyordu. İlk çıktığında burun kıvırsam da daha sonra oynayınca aslında ne kadar güzel bir oyun olduğunu anlamıştım elbette. Hele ki bir de Resident Evil 5'in o iğrenç (kendi fikrim elbette), kavruk ve sıkıcı atmosferinden sonra Resident Evil 4 nimet gibiydi. Gelen gerçekten gideni aratmıştı. Daha sonra çıkan Resident Evil 6 ile de seri iyice sıkıcı bir hollywood filmine dönüşmüştü. Elbette güzel bir oyundu ancak bir Resident Evil mıydı? Kesinlikle hayır.

O yüzden denize düşen yılana sarılır edasıyla Resident Evil 4'ü son güzel Resident Evil oyunu olarak bağrıma bastım ve onu olduğu gibi kabullenmeye karar verdim. Resident Evil 4'ün yeni PlayStation 4 versiyonu da orijinal oyundaki artıların ve eksilerin hepsine sahip. Bu yüzden de sitemizde daha önce yayınlanmış 'birçok' Resident Evil 4 incelemesi de hala geçerliliğini korumakta.


90
85
Okur Puanı: (66Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Capcom - Capcom
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Aksiyon, Bulmaca, Macera

60 FPS ve 1080p değerinde akıcı oynanış.
Hala harika bir deneyim sunuyor.
Uygun fiyat
Bazı animasyonlar 30 FPS'de sınırlı kalmış.
Kaplamalar da geliştirilse çok daha iyi olurdu
yorumlar (23)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 05.11.2016 20:47 (0)
MK Okuru, 11.10.2016 21:30 (0)
MK Okuru, 11.10.2016 15:29 (0)
EN İYİ RESİDENT EVİL OYUNU ODA NİNTENDO BAŞINDA DURUP YAPTIRDIĞI İÇİN YOKSA RES 5/6 HALİ ORTADA HER PLATFORMA OYUN YAPILIRSA SONU MGS5 GİBİ OLUR SON OLARA SENİ UNUTMAYACAĞIZ SHİNJİ MİKAMİ TEŞEKKÜRLER.
MK Okuru, 12.10.2016 10:24 (0)
Bence Resident Evil 6 güzeldi Hürcan.En azından tekrardan klasik hırlayan, ısıran, boş ve anlamsız yüz ifadeleriyle üzerimize koşan o klasik zombileri öldürmek çok iyiydi.Leon 'nun senaryosunda gerçek bir RE oynadığımı hissettim açıkçası :).

---------------------------------

Elbette, haklısın. Ben de o açıdan sevmiştim. Zaten Leon'un campaign görevleri de güzeldi ancak oyunun geri kalanında uçan tekme ile zombi öldürmek çok canımı sıkmıştı :(

Hürcan.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.