Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Resident Evil 7

Resident Evil VII - Ön İnceleme

Ünlü serideki radikal değişiklik ne gibi sonuçlar doğuracak

Hürcan Köse - 29.08.2016 14:43
Hürcan Köse - 29.08.2016 14:42
Oyun dünyasının en eski ve köklü serilerinden birisi olan Resident Evil'in bulunduğumuz güne kadar birçok kez değişikliğe uğradığına şahit olmuştuk. Ana karakterler değişti, mekanlar değişti, hikaye gidişatları değişti, düşmanlar, oynanış mekanikleri, kullanılan eşyalar ve daha birçok şey günümüze kadar türlü türlü değişimlere uğradı. Ancak hiç şüphesiz serinin bu güne kadar yaşadığı en büyük değişiklik serinin yedinci oyunu ile oldu.Capcom belli ki hayranların son birkaç oyundur dile getirdiği şikayeti dinlemiş. Resident Evil serisi özellikle de ilk üç oyunu ile oyun dünyasının en ürkütücü oyun serilerinden birisi olmuştur. Resident Evil 1'deki malikenin o dar koridorlarında mutantlardan kaçışımız, Resident Evil 2'nin sokaklarında zombi ordularına karşı mücadelemiz ve Resident Evil 3'te Nemesis'in polis karakolunun camından girip bizleri ölümüne korkuttuğu zamanlar. Seri dördüncü oyun ile beraber ilk radikal değişikliğini yaşamıştı. Her ne kadar başarılı bir oyun olarak görülse de dördüncü oyun serinin saf aksiyon bazlı oyun yapısına attığı ilk adımdı. Leon S. Kennedy uçan tekmeler atıyor, patlayıcı silahlarla koca koca mutantları deviriyor ve pek alışılmadık zombi türlerine karşı yaşam mücadelesi veriyordu. Güzel bir oyun muydu? Kesinlikle öyleydi. Peki güzel bir Resident Evil oyunu muydu? Evet. Ama güzel bir korku oyunu muydu? Alakası bile yoktu. Daha sonrasında gelen Resident Evil 5 ve 6 da dördün yolundan gitti ve saf aksiyon oynanış yapısıyla karşımıza çıktı. En azından dördüncü oyunda bulunan gotik atmosfer etkisini iyice kaybetmişti.2014 yılında Konami'nin yayımladığı yeni Silent Hill oyunu için bir demo niteliği taşıyan P.T. mükemmel bir başarı yakalamıştı. Daha sonrasında Hideo Kojima ve Konami'nin yaşadığı ayrılık neticesinde yeni Silent Hill'in yapımına son verildi. Capcom belli ki bunu bir fırsat olarak gördü ve Konami'nin yapamadığını yapmaya koyuldu. İnsanlar artık gerçek bir korku oyunu istiyordu. Üstelik bunu alışık oldukları serilerin yeniden canlandırılması ile istiyordu. Capcom da 'neden olmasın?' dedi ve işe koyuldu. Duyurulduğu güne kadar sır gibi saklanan Resident Evil VII hem duyuruldu hem de beraberinde direkt olarak PlayStation 4'te oynanabilen bir demo yayınladı. Ben de oynadım, hatta demonun bir incelemesini de yaptım. Resident Evil VII gerçekten güzel bir oyun olabilir. Şimdilik oyun hakkında neler biliyoruz, gelin bir derleyelim.

yorumlar (25)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 29.08.2016 20:19 (0)
neden devamlı VII yazıyorsunuz, 7 yazmak zor mu? capcom firması görsellik olsun diye reklam amaçlı VII yazmış olabilirler ama 7 yazmanız daha doğru bence.

------------------------------------

Sevgili okur, bu tür romen rakamlı durumlarda yapımcı firma oyunu ne diye sunarsa biz de öyle yazmaya özen gösteriyoruz. Mesela Hideo Kojima beşinci oyunu özellikle Metal Gear Solid V olarak duyurdu. Oyunu MGS 5 olarak kabul etmiyordu. Mesela genellikle Final Fantasy oyunlarını da büyük harflerle FINAL FANTASY XV şeklinde yazarız. Bu tamamen yapımcı firmaların isim seçimi ile alakalı. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir, ilgine teşekkürler.

Hürcan.
MK Okuru, 31.08.2016 00:40 (0)
MK Okuru, 31.08.2016 08:47 (0)
Capcom iyice batırmıştı. En son revelation 2 yi oynadıgımda samimi söylüyorum o kadar iğrençti ki aldım cdyi kırıp attım. Benim için gerçek re ps1de çıkan serilerdir geriye kalan 4ten sonrası sıradan aksiyon oyunu. Bakalım bu son oyun biraz umut verdi açıkçası. Umarım balon çıkmaz.
MK Okuru, 31.08.2016 14:02 (0)
Demoyu iki kez bitirdim. Gerçekten de mükemmeldi. Silent Hill atmosferi var. Bu da beni çok mutlu etti. Ayrıca oyunun güzel kısmı, yalnızlık hissi. Biraz multiplayer'dan uzak kalmak iyidir.
MK Okuru, 31.08.2016 00:34 (0)
hürcan sen kıvırcık saçlı,dövmeli ve sarı kedisi olan gotik çocukmusun?teşekkürler.

-----------------------

Evet sevgili okur o ben oluyorum.
MK Okuru, 31.08.2016 00:23 (0)
Edindiğim bilgiye göre oyun bölüm bölüm olacak ve her bölümde duruma göre iki karakterden birini yöneteceğiz. Ethan ya da Mia. Ethan, Mia'yı arayacak ve işin aksiyon şahsı olacak. Mia'yı kontrol ettiğimizde Mia ise işin kaç-saklan şahsı olacak. Sonuçta hikaye ikisini bu şekilde bir araya getirecek.
MK Okuru, 29.08.2016 23:39 (0)
Madem öyle ana hikaye ye bir final yapsalarmış, ama tahminim ana hikayeye konuyu başlayacaklar;ya kafamızda kalan bir kaç soru işareti gidecek yada kafayı yiyecez


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.