Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Resident Evil 7

Resident Evil 7 Demo - PC performansı nasıl?

Malikaneye bu sefer PC'de giriyoruz

Ersin Kılıç - 20.12.2016 08:52
Ersin Kılıç - 20.12.2016 08:51
180 derecelik dönüşü ile oldukça farklı bir kulvara yönelen Resident Evil serisinin yeni oyununun demosu bu sefer PC oyuncularının karşısına çıktı. işte biz de bu videomuzda sonunda PC platformu için demosu çıkan Resident Evil 7'nin grafiksel performansına bakıyoruz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Peki 2x GeForce1080 SLI ile test ettiğimiz oyun nasıl bir performans sergiliyor?

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Güncelleme: Merhaba arkadaşlar, Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Videoya gelen yorumlardan sonra tek kart üzerinden de testler yaptık. Tek kart üzerinde grafik ayarları maksimumdayken yine problemler ile karşılaştık. 1080p'de zaten akıcı oluyor oyun, yani videoda gösterdiğimiz gibi 40-50 FPS rahat görüyor. Biz burada oyunun 1080p, 2k ve 4k testlerini full ayarlarda yapıyoruz. Bizim 4K olarak açtığımız kısımlar ve yorumladığımız anları 1080p ile karıştıran dahi oluyor, karmaşanın ana sebebi de takip edememekten kaynaklanan bu karışıklık zaten. Ayrıca oyundaki en büyük problem HBAO+ ayarında. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bir oyunu full ayarlarda test ederken tüm ayarlar maksimuma çekiliyor. Yani hbao+ kısayım daha yüksek FPS alırım demiyoruz. Bu gibi ince ayarlamaları zaten kart odaklı videolarda dönem dönem ayrı ayrı çekiyoruz. Daha önce Witcher 3 ve Tomb Raider için çekmiştik örneğin. Zaten HBAO+ kapatırsanız kafadan 15-20 FPS arttığını göreceksinizdir.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Aynı zamanda internetten de araştırmalar yaptık. Tıpkı burada olan mesajlarda olduğu gibi oyunda optimizasyon sıkıntısı çeken ya da normal bir şekilde oynayan birçok kişi var. Demek ki kart ve sistem bileşenlerine göre karşılaşılan bir problem söz konusu. Bu da zaten optimizasyon sıkıntısına işaret eder.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Yapıcı yorumlarınız için çok teşekkürler. Oyun çıktığında çok daha detaylı testler yapacağız. (yüksek, orta ve düşük bilgisayarlarda test etmek gibi.)


yorumlar (51)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 16.02.2017 13:06 (0)
Seviye: 3
komikaze, 30.12.2016 20:12 (0)
Gözünüzü seveyim Mk.Şu şikayet butonu için bir neden scriptleyin.Bu ne adam rastgele şikayete basıyor.En azından bu eylemin sebebini açıklasın yada ufak bir soru seçenekli olabilir.
MK Okuru, 21.12.2016 09:47 (+1)
960 m ile neredeyse tüm ayarlar açık sabit 60 fps aldım 1080le daha kötü olması çok zor neden böyle bir sorun var acaba
MK Okuru, 24.12.2016 16:03 (0)
Aslında adamlara hak veriyorum madem o kadar para bayıl tüm efekleri ultrada açacak ama mümkün değil tr de herşey pahalı ucuz olsa okadarda umursamaz insan
MK Okuru, 21.12.2016 21:30 (-1)
geh pc pc ciler daha yeni mi oynadı.. ohooo biz konsolda çoktan oynayıp bitirdik demoyu.. geh pc pc..
MK Okuru, 22.12.2016 18:59 (0)
monitörün en iyi görüntüsü en yüksek çözünürlüğüdür sizin monitör 4k sanırsam 4k oyun akıcı şekilde oynamak için ultrada şu an ekran kartı yok bu yüzden keşke o sisteme 2k monitör alsaymışsınız ha desenizki çözünürlüğü düşürüp 2k yapayım bu sefer doğal görüntü bulanıklaşıp bozuluyor malesef

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.