Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Müzik

Rock'n Roll efsanesi aramızdan ayrıldı

Johnny B. Goode yetim kaldı..

Ersin Kılıç - 19.03.2017 13:34
Ersin Kılıç - 19.03.2017 14:34
1950'li yılların Amerika'sında ortaya çıkan ve kısa sürede büyük bir akıma dönüşen Rock'n Roll türünün en önemli isimlerinden, hatta kimine göre kurucusu olarakta tabir edeceğimiz Chuck Berry aramızdan ayrıldı.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

90 yıllık hayatına yüzlerce parça sığdıran ve 1984 yılında Grammy Ödülleri'nde "Hayat Boyu Başarı" ödülüne layık görülen Chuck Berry'nin bu türe kazandırdığı bir çok eser bulunuyor. Bu türe uzak olsanız dahi Back to the Future serisinde Marty McFly tarafından söylenen Johnny B.Goode'u eminim hepiniz duymuşsunuzdur.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Evinde ölü olarak bulunan Chuck Barry'nin ölüm nedeni hakkında henüz bir bilgi verilmezken, efsanenin ölümü ardından birçok ünlü sanatçıdan bu konuda mesajlar gelmeye başladı. Güle güle Rock'n Roll efsanesi...Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (5)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 20.03.2017 13:16 (0)
+70 kim ölürse ölsün pek üzülemiyorum... 90 yıl uzun bir süre, 900 yıl yaşıcak hali yok.Güle güle reis...Eserlerin yaşıcaktır
MK Okuru, 19.03.2017 14:24 (0)
şu şu yetim kaldı bilmem ne öksüz kaldı gibi klişe,saçma sapan ve yapmacık başlıkları bırakın da gerçekten içtenliğinizi belli eden başlıklar düşünün. Biraz kafa yorsanız cidden şu klişe sözlerden daha iyisini bulabilirsiniz.
MK Okuru, 19.03.2017 14:04 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.