Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲
haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim'de vampirlikten nasıl kurtulursunuz? (Rehber)

It's a gift...and a curse!

Murat Halilbeyoğlu - 19.11.2011 15:25
Murat Halilbeyoğlu - 19.11.2011 15:09
Skyrim çıkalı bir haftayı geçti ve siz şimdiden pek çok konuda uzman sahibi olmayı başardınız. Bir ya da bir kaç ejderha öldürdünüz, yeni dostlar ve düşmanlar edindiniz, belki fraksiyonlardan bir tanesine katıldınız ve pek çok değişik yaratıkla mücadele ettiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Peki bu yaratıklar arasında vampirler var mıydı?Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Henüz onlarla karşılamamış oyuncular, ne mutlu sizlere çünkü onlarla mücadeleye girenlerin pek çoğunun başına gelen vampirlik laneti tam bir bela niteliğinde. Skyrim dünyasında hastalık olarak görülen Vampirism'den kurtulmak da hiç kolay değil.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Geceleri yalnız başınıza dolaşıp, hiç kimseden sevgi görmeden bu oyun nasıl oynanır diye düşünüyorsanız işte size çözüm. Hadi gelin sevgili dostlarım sizin o soluk teninizi ve kirli kanınızı iyileştirelim.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Vampirken nelere dikkat etmeli, nasıl beslenmeli:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- İlk önce bu hastalığı ne zaman kaptığınızı tam olarak anlayın. Eğer hastalığı kapalı 3 günden fazla olmamışsa zaten çok bir sorununuz yok. Basit bir "Cure Disease" tarzı iksir ile bu lanetten hemen kurtulabiliyorsunuz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- İksir bulmak için zamanınız yoksa o zaman Whiterun Dragonsreach'in dışında bulunan Shrine to Talos'u aktif ederek de bu lanetten kurtulabilirsiniz. Bunun yanında karakterinizdeki diğer hastalıkları da geçecektir.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Öte yandan vampir olduğunuzu epey sonra öğrendiyseniz o zaman dikkat etmeniz gereken şey hastalığın hangi aşamada olduğudur. Eğer Stage 4 bir vampirseniz o zaman kimseyle konuşmaya çalışmayın çünkü sizi gördükleri yerde saldıracaklardır. Kan ihtiyacınızı da gece herkes uyurken NPC'lerden tedarik edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tıpkı Oblivion'daki gibi uyuyan bir NPC ile etkileşime girmeniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.- Ancak oldu ya, Stage 4 vampirken bir NPC'ler ile karşılaşmak zorunda kaldınız, o zaman denize düşen yılana sarılır misali bu hastalığın avantajlarından yararlanın ve Embrace of Shadows ile Vampire Seduction özelliklerini kullanmaya başlayın. İlki sizi görünmez yaparken ikincisi karşınızdaki kişiyi sakinleştirip size saldırmasını engelleyecektir.    
    
- Öte yandan, hastalığın ilk aşamasına (Stage 1) ulaşmışsanız o zaman normal iksirler de sizi etkilemeyecektir.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Sıkıldım artık, insan olayım diyenlere:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

-  Vampirlik görevi için yapmanız gereken şey herhangi bir barmen veya han sahibi ile dedikodu yapmanız. Bir şekilde bu dedikodulardan, Morthal'daki Falion'ın vampiler üzerine çalıştığını öğreneceksiniz.(OLASI SPOILER) Zaten Morthal'da vampirler ile ilgili bir görev de var. Eğer bu görevi aldıysanız o zaman Falion ile karşılamanız büyük olasılık.(SPOILER BİTTİ)Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Morthal'a gidin ve Falion'u bulun. Kendisi küçük kasabada Robe giyen tek adam olduğunda tespit etmesi kolay. Onunla tedavi hakkında konuşun.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Falion size Black Soul Gem bulmanız gerektiğini söyleyecek. Aslına bakarsanız kendisinde de bir tane mevcut ve satılık. Ya da dilerseniz ondan çalabilirsiniz. İyileşmeden önce bu taşın içini doldurmalısınız. Nasıl mı?Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Black Soul Gem'lerin içini doldurmak için gözünüze herhangi bir insanı kesitirin, ona önce Soul Trap büyüsü yapın ve sonrasında öldürün. Öldüreceğiniz insan herhangi birisi olabilir ancak mümkün olduğunca ıssızlarda dolaşan insanları seçin.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Elbette herkes Soul Trap büyüsü ile doğmadı, dolayısı ile çoğunuz önce bu büyüyü edinmek zorundasınız. Bu büyü neredeyse bütün büyü satıcılarında bulunuyor. College of Winterhold veya Whiterun'a gidip dükkanlardan temin edebilirsiniz. Oldu ya yetenekleriniz bu büyü için yeterli seviyede değil, o zaman büyünün kendisi yerine scroll'unu alın. Jarl'ın Court Mage'inde bu scroll'u bulabilirsiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Büyüyü edinip avınızı seçin. Önce üstüne Soul Trap büyüsünü atın ve onu olabildiğince çabuk öldürün. Bu şekilde Black Soul Gem'i doldurun ve Falion'a dönün o da ayinin son kısmını başlatsın ve siz de vampirlik hastalığından kurtulun.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Ancak bizden size tavsiye, hazır artık bu lanetten nasıl kurtulacağınızı biliyorken birazcık vampirliğin tadını çıkartın, sıkılınca yukarıdaki göreve başlayabilirsiniz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Hepinize geçmiş olsun.
yorumlar (121)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 17.04.2017 19:01 (0)
kardeş ben bunları yapmıştım ama yanlıslıkla gene vampire oldum serenayla konusurken yanlıslıkla oldu neyse gene kurtulmaya çalışıyom ama olmuyo falion da konusmada çıkmıyo setstagede işe yaramıo ne bok yicem ben oyunu bitirmeye hazırlanıyodum (dawnguard bitti orginal biticek).
MK Okuru, 03.04.2017 15:49 (0)
eger bu ise yaramıyorsa hastalıgınız ilerlemiştir bu kodu giriniz setstage eafd5 10
MK Okuru, 16.02.2017 22:05 (0)
MK Okuru, 14.02.2017 15:58 (0)
arkdaşlar uyuyanı nasıl bulcaz eve giriyom dalıyorlar dışarıda dalıyorlar taktik stage 4 üm 1 e insem kurtulması basitte 1e nasıl incem taktik
MK Okuru, 15.01.2017 23:30 (0)
MK Okuru, 19.06.2016 15:44 (0)
Size saldırmamaları için öncelikle uyuyan birinin kanını içmelisiniz. Vampir gücünüz azalıcak ve size saldırmayacaklar. Ondan sonra barmenle konuşup görevi alabilirsiniz.
MK Okuru, 12.02.2016 19:47 (0)
MK Okuru, 30.06.2015 23:13 (0)
4.seviye oldugun için saldırıyo kardeş başka sitelerde çözümleri
var bende 4.seviye degilim nası yapıcagımı bilmiyom
MK Okuru, 18.06.2015 02:48 (0)
MK Okuru, 15.03.2015 10:21 (0)
Ben bir vampirim evet inanması zor ama öyle...Hikayeyeyi
anlatsam uzun dersiniz.Konsey bir vampir tarafından uzun
zaman önce ısırılmıştım.14 yaşında ısırıldım ve hesabıma göre
şuan 18 yaşındayım.Ama 14 yaşında gibiyim...Aynada sadece
kıyafetlerim görünüyor ben değil...Yani nasıl kurtulurum :((((
MK Okuru, 29.01.2015 20:13 (0)
NPC neki , birde failin bile saldiriyo talosuda etkinlestirdim geçmedi ,
yardim istiyom, stage maçta olduğunu nerden anlicaz
MK Okuru, 29.01.2015 20:08 (0)
MK Okuru, 29.01.2015 17:33 (0)
MK Okuru, 17.12.2014 16:21 (0)
28.06.2014 12:33:00 - MK Okuru demiş ki:
07.04.2014 14:17:00 - MK Okuru demiş ki:
Ben bir vampirim evet inanması zor ama öyle...Hikayeyeyi
anlatsam uzun dersiniz.Konsey bir vampir tarafından uzun
zaman önce ısırılmıştım.14 yaşında ısırıldım ve hesabıma göre
şuan 18 yaşındayım.Ama 14 yaşında gibiyim...Aynada sadece
kıyafetlerim görünüyor ben değil...Yani nasıl kurtulurum :((

Yukarıdaki yazıda yapılanları aynen
uygulayın. Eğer sorun çözülmezse bizzat yardım ederim.

he öyledir

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.