Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > No Man's Sky

Sony, No Man's Sky'daki kafa karışıklığı için topu medyaya atıyor

Yav biz ne yaptık???

Hürcan Köse - 26.10.2016 10:56
Hürcan Köse - 26.10.2016 10:56
No Man's Sky herhalde şu anda Steam'in en düşük puanlı oyunu olabilir. Ya da en azından o oyunlardan birisidir. Bunun sebebi de yapımcı firmanın oyunu önceden çok değişik şekillerde tanıtıp, sözünü verdiği hiçbir şeyi oyunun final versiyonuna aktarmaması oldu. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

No Man's Sky'ın en büyük destekçilerinden birisi olan Sony, birçok panelde No Man's Sky'a yer vermiş Hello Games'in söylediği her şeyi desteklemişti. No Man's Sky büyük bir patlama yaratınca ve bu patlamanın sonunda da Hello Games ortadan kaybolunca oyunu Steam'den iade edip parasını alabilenler aldı, alamayanlar verdiği paranın üstüne güzel bir soğuk su içti.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Hadi Steam'de bir şekilde iade edilebildi de, PlayStation 4'te iade seçeneği yok. O oyuncular ne yapabilir ki? Pixelvulture adlı oyun basın sitesi bu sorunun cevabını bulmak adına oyunu PS Store'a iade edebilmek için bir iade denemesi yapıp Sony'ye mail atmış. Mail'de iade gerekçesi olarak şunları sunmuşlar:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

- Fragmanlarda ve röportajlarda defalarca gösterilmesine rağmen çoklu oyuncu modunun bulunmaması
- Oynanışın fragmanlara göre çok daha farklı olması
- Genel olarak yanlış reklam yapılmasıBunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Sony bu iade mailine neredeyse 14 gün sonra cevap vererek oyunun açıklamada bir kişilik olduğunu yazdıklarını, medyada çoklu oyuncu seçeneğine sahip olacakmış gibi resmedildiğini söylemiş. Sony'nin dediği gibi açıklamada bir kişilik yazıyor ve oyuncuların da bu açıklamaya dikkat ederek oyunu satın alıp indirdikleri düşünülürse bir iadenin söz konusu olamayacağını söylüyorlar. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Medyaya sahip olduğu bilgiyi kim verdi, bunu düşünmediler herhalde.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Sadece bahsi geçen site değil, birçok oyuncu da aynı problemle karşılaştı. Siz ne diyorsunuz? Burada suçlu oyunu yanlış tanıtanlar mı yoksa medya mı? Şu videoda da bir kişilik diyor herhalde :) Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (17)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 27.10.2016 15:20 (0)
adamlardaki rahatlığa bak be yok online olacak yok evrende zibilyon tane gezegen ve yaşam formu olacak diye kaş altından milyonlarca dolar vurgun yaptılar biz olsak hayatımızın geri kalanını parmaklıklar ardından dünyayı izlemek olurdu
MK Okuru, 28.10.2016 01:27 (0)
f2p olacak dedi dersiniz yapın f2p planetside2 gibi zaten oyun içi alınan eşyalar ile ihya olursunuz
Seviye: 4
durates, 27.10.2016 23:58 (0)
hiç şaşırmadım. Böyle olacağını biliyordum sadece ufak bir tereddütüm vardı o da oyunu görünce gitti!
MK Okuru, 27.10.2016 11:56 (0)
Acele giden ecele gider sözünü hiç duymamış mı bu oyunu çıktığı gibi alanlar :)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.