Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic - Ön İnceleme

Cumhuriyet'ten yeni haberler var!

Özgür Yıldız - 03.06.2010 12:31
Özgür Yıldız - 04.12.2009
Coruscant yanıyordu, Jedi Tapınağı'na saldıran Sith'ler, Jedi şövalyeleri tarafından durdurulmaya çalışılıyordu... Eğer siz de Old Republic için yayınlanan fragmanını izlemediyseniz ve Star Wars sevenlerdenseniz, bu yazıyı okumadan fragmanı bir izleyin. Eminim izledikten sonra yazıdan daha çok zevk alacaksınız.

Olaylar Coruscant'ın düşüşü ve Jedi Tapınağı'nın Sith'lerin ele geçirmesiyle başlıyor. Bundan sonra Jedi'lar ve Sith'ler arasında bir ateşkes imzalanıyor. Star Wars: The Old Republic işte bu hareketli dönemde geçiyor. Daha önceki ön bakış yazımızda, yapımdaki sınıflar ve oynanışla ilgili genel bilgiler vermiştik. Bu yazıda ise yeni çıkan bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Gerçekçi animasyonlar ve dinamik özellikler

BioWare her seferinde The Old Republic'teki dövüş sisteminin daha dinamik ve sinematik gözükeceğini söylemekten bıkmamış durumda. Son dönem MMO'ların dövüş animasyonlarından çok daha güzel olacağını tekrar edip duruyorlar. Oyunun son görüntüleri de bunu doğrular nitelikte. Hala Role Playing öğelerini hissedebiliyoruz. Action Bar'a odaklanmamız da zor değil. En güzel tarafı ise ışın kılıcı dövüşlerinin artık gerçekten Star Wars gibi hissettirecek olması. Mesela Sith Warrior sınıfıyla oynarsak, Action Point yaratmak için iki ana savurma atağımız var. Bu Action Point'ler sonrasında, daha fazla zarar veren etkileyici saldırılar yapmamıza izin veriyor. Örneğin Force Charge, Sith'i hedefine doğru fırlatıp arka arkaya saldırılarda bulunmanızı sağlıyor. Ranged hedeflere göre çok uygun bir saldırı biçimi Force Charge. Birden çok düşmanla uğraşırken ise “Smash” özelliğini kullanıp, düşmanlarınızı geriye itmenizi sağlayabileceksiniz. Tabii ki Sith'seniz gücü kullanıp, düşmanlarınızı boğazlarından sıkarak havaya kaldırabileceksiniz. Bu tür animasyonlar genel olarak güzel görüntü veriyorlar. Özellikle animasyonların birbirini takip etmesi sizi kesinlikle kendinizden geçirecek gibi duruyor.Her şey aksiyon değildir!

Oyundaki diyalog sistemi, daha önceki BioWare oyunlarıyla benzeşiyor. Belli cümleler seçmektense, farklı tonlamalarla diyalogu sürdürüp değişik sonuçlara varabileceğiz. Bu değişik sonuçlar yapımın ilerleyişine büyük ölçüde etkide bulunacak. Merak edilen diğer bir soru ise yapımdaki çoklu oyuncu diyalogları. NPC'lerle iki kişinin diyalog yapması sırasında, bu kişi sıralaması rastgele yapılacak. Buradaki problem ise bazı diyalog bölümlerinin diğerlerine göre daha belirleyici olması ve rastgele seçimin burada problemler yaratması gözüküyor. Henüz bu konu tam olarak bilinmiyor, ama BioWare halen bunun üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Sonuç olarak karşımızda etkileyici bir MMORPG oyunu var. RPG kısmı hakkında problem olacağını sanmıyorum, çünkü işin arkasında BioWare gibi bir RPG devi var. MMO kısmında ise şirket verdiği sözleri yerine getirmiş gibi gözüküyor. Dövüş konusunda BioWare bizi şaşırtıyor. Kısacası bizi bekleyen oyun beklentilerimizin ötesinde olacağa benziyor. Star Wars hayranları biraz daha sabretsin, ışın kılıçlarını bekletsinler. Sabır genç Padawan’lar!
yorumlar (5)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
TheRocketman, 10.09.2014 18:29 (0)
Tüm Star Wars oyunlarının kronolojik bir sıralaması var mı en
baştan başlayalım ;)
MK Okuru, 12.08.2009 14:23 (0)
Ne savaş ayı yaw bu oyun MMorg mi olacak şimdi yoksa normal mi benonu anlamdım ayrıca olacaksa aylık ücreti var mı acaba?
MK Okuru, 12.07.2009 14:46 (0)
Yıldız Savaşlarının senaryosunu ilk olarak A Takımı'ndan Savaş Ay yazmıştı. Georghe Lucas, Savaş Ay'dan senaryoyu çalmıştır. Yani kendi insanımızın hakkının yendiğini görünce cidden dayanamıyorum, düşündükçe çılgına dönüyorum, sinirden ne yapacağımı bilmiyorum. Kahretsin aklımdasın ve sen bunun farkındasın gibi bir durumun içindeyim. Savaş Ay'a destek kampanyası düzenlemek istiyorum ne yapmalıyım?


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.