Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > SuperCar Challenge

SuperCar Challenge - Ön İnceleme

Araba cennetinde hız!!!

Ertunga Gündüz - 03.06.2010 12:31
Ertunga Gündüz - 03.08.2009
Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda piyasaya, Ferrari Challenge (FC) adında yeni bir yarış oyunu girmişti. Sadece Ferrari’lerden kurulu olması ve oldukça kaliteli bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkması, ciddi bir beğeni toplamasını sağlamıştı. Ayrıca X360 için raflardaki yerini almamış, PS3 platformunda piyasaya sürülmüştü. Arcade yarışların basit, simülasyonlarında gerçekçi yapısından hoşlanmayanlar için oldukça değerli bir yapımdı. Farklı yarış arabalarının olmaması da, ne yazık ki FC için büyük bir dezavantaj oluşturdu. Ferrari fanları (Tifosi) için belki bulunmaz Hint kumaşıydı; fakat çok çeşitli araçlardan oluşan yarışları sevenler için biraz sıkıcıydı. Aradan geçen 1 yılın ardından yapımcı ekip, bu sefer herkese hitap eden SuperCar Challenge (SC) isimli proje çıkageldi,.

Asfaltı eritme zamanı…

SuperCar Challenge, FC’nin devamı niteliğinde, ama en büyük farkı ise artık tek bir marka değil, tanınan birçok büyük marka SC’de yerini alacak. Bunlar için de Ferrari başta olmak üzere Aston Martin, Mercedes, Lamborghini, McLaren F1, Bugatti, Zonda gibi hız dünyasının önde gelen isimlerini kullanabileceğiz. Oyun bu konuda 40 farklı markayı bir araya getiriyor ve heyecanlı bir yarış serüveninin içine sokmayı hedefliyor. Yapımcı ekibinde yer alan Dave Thompson, bunun önemli bir unsur olduğunu; çünkü FC’de başlarından geçenleri yaşamak istemediklerini, artık daha geniş kitlelere hitap eden bir yarış oyunu yapmak istedikleri için, birçok markayı bir araya getirdiklerini söylüyor. Bu sayede FC’de olduğu gibi sürekli aynı marka arabayla yarışarak, kolay sıkılma ihtimalini ortadan kaldırıyorlar.

"Oyunda geliştirilen en dikkat çekici kısım aydınlatma; artık pistler çok daha canlı ve gerçekçi bir görünümde."

SC, yine yarı arcade yarı simülasyon olacak. Bu konuda X360’ın hit yapımlarından Project Gotham Racing’e oldukça benzeyeceğini söyleyebiliriz. Tabii ki simülasyon yönü bir Gran Turismo serisi kadar da ağır olmayacak. Ayrıca oynayan kişilerin rahat etmesi için bu sistem, isteyenin arcade isteyenin ise simülasyon seçebileceği türden olacak. Böyle bir durumda da yapay zeka (AI) oldukça başarılı bir şekilde işleyecek.
yorumlar
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 08.05.2009 22:59 (0)
MK Okuru, 08.05.2009 15:57 (0)
HYaha özel konsol yine yazmıs birde x360 fanı değilim ama artık kabul edin xbox'ta daha cok exc. var [:D]
MK Okuru, 08.05.2009 10:59 (0)
Haber başlığını görünce, yıllar önce PC için Supercar Street Challenge adlı oyunun devamı mı diye baktım değilmiş, yıllar öncesinin yarış oyunu zengini PC şimdilerde teselliyi züğürtlükte bulmuş.
MK Okuru, 08.05.2009 00:06 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.