Ana Sayfa   PC   PS3   PS4   X360   Wii   iOS   PSP   PS Vita   DS   3DS   Röportaj   Teknoloji   Makale   Anket       MK TV      
 

Surgeon Simulator 2013 > İnceleme

Mert Günhan - 19.04.2013 15:22:00

Surgeon Simulator 2013

Tıp fakültesine giremediyseniz üzülmeyin!

Surgeon Simulator 2013, yani Türkçe’si “Cerrah Simülatörü 2013” olacak,  en büyük eğlencem oldu diyebilirim.

Nigel Burke isimli kesinlikle cerrah olmayan bir adamı canlandırdığınız Surgeon Simulator 2013’te, vakit kaybetmeden ve hastaya zarar vermeden bir açık kalp ameliyatı gerçekleştirmeye çalışıyoruz ve bunu yaparken özellikle zarar vermeme kısmında çok eğleniyoruz.

Öncelikle ortada çok basit fakat inanılmaz potansiyelli bir fikir var. Aslında dediğinizi duyar gibiyim , “Bir ameliyat oyunu nasıl eğlenceli olabilir?” eğer amaç ameliyat değilse gayet eğlenceli olabilir.Aslında bunu eğlenceli ve komik yapan şey oyunun mekanikleri. Q,W,E,R ve Space tuşlarıyla Nigel’ın beş parmağını ayrı ayrı kontrol ediyoruz, fare ile ise kolumuzu yukarı aşağı kaldırıp çeviriyoruz, bu kadar küçük bir kontrol mekanizması dünya kadar eğlence yaratıyor, ilginç değil mi?

Ameliyat masamızda çeşitli araç gereçler var, hastamızın ise bekleyen bir kalp ameliyatı, tıp ile ilgili hiçbir şey bilmeyenler için eğlence tam bu noktada başlıyor, göğüs kafesini nasıl kırıp kalbe ulaşacaksınız? Ya da ameliyatı gerçekleştirmek için gerçekten göğüs kafesini kırmaya gerek var mı? Çekiç mi yoksa testere mi? Belki otomatik testere daha çok işinize yarar?Yöntemleriniz ne olursa olsun, yapmanız gereken minimal kan kaybı ile kalp naklini gerçekleştirmek ve bunu hastayı kaybetmeden yapmak. İşte asıl zorluk burada başlıyor.
Ben ne kadar denersem deneyeyim bir türlü kalp naklini gerçekleştiremedim, yani yeni kalbi yerine koyduğum zaman damarları nasıl dikeceğimi (ya da dikmem gerekip gerekmediğini) bilmiyorum fakat yine de denerken çok eğleniyorum.


surgeon studios 2013 pc simülasyon bossa studios steam


Önceki
Sonraki
MK Okuru
 
 
 
#21 MK Okuru, 25.02.2014 20:07 (0) - Alıntı yap
eşyayı nası tutcaz bılen solesin bugun indirdim 15dk surdu
hıcde kasmıyo oyun cok güzelKİMLİK KARTI
76
Grafik: 70
Ses: 75
Oynanış: 80
75
Okur Puanı: (14 Kişi)
Puanın:
                                         

Yapımcı: Bossa Studios

Yayıncı: Steam

Türü: Simülasyon

Çoklu Oyuncu: Yok

Platform: PC

Artılar: Çok güzel bir fikir güzel ve sade bir şekilde uygulanmış, deli eğlenceli, gülmekten yerlere yatabiliyorsunuz
Eksiler: Sadece kalp nakli ameliyatı yapabiliyorsunuz, bazı platformlarda manasız kasabiliyor,