Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > The Wolf Among Us - E03 - A Crooked Mile

The Wolf Among Us - E03 - A Crooked Mile (İnceleme) (PC) - İnceleme

Bazen yaptıklarını geri alamazsın

Mert Günhan - 12.04.2014 21:03
Mert Günhan - 12.04.2014 20:05

The Wolf Among Us 1.Bölüm İncelemesi


The Wolf Among Us 2.Bölüm İncelemesi

Hiç yaptıklarınızı geri almak istediniz mi? Kolay değil. Ne yaparsan yap, ne kadar pişman olursan ol, yaptığın şeyleri geri alamazsın, geçmişi değiştiremezsin. Sen ne kadar farklı olmaya çalışırsan çalış, aynaya baktığın zaman yaptığın şeyler gözlerinin önünde belirmeye devam eder.

Herkesin pişmanlıkları vardır, herkesin pişmanlıkları kendinedir. Fakat gerçekten kötü bir şey yaptıysanız, geceleri gözünüze uyku girmez, bir türlü sorumluluğunuzdan kaçamazsınız ve eğer birazcık vicdana sahipseniz, hayatınızın o noktasından sonra bazı şeyleri yoluna koymak için çabalarsınız.

Fables’ın ana karakteri Bigby Wolf’ta bizden farklı değil, Bigby Wolf kim ola? Fable ne ola? Diye soruyorsanız, cevabını bildiğiniz soruları sormayın derim. Eski masalları hatırlar mısınız? Hani şu iyilerin kazandığı, kötülerin ise hep kaybettiği masallar. İşte Bigby Wolf, o masallarda adını bolca duyduğunuz “Büyük kötü kurt” hani Kırmızı Başlıklı Kız’ı yemeye çalışan.Vertigo çizgi romanlarına aşinaysanız, Fables adını duymamış olmanız imkansız, işte The Wolf Among Us, Fables’ın ilk sayısından önce olanları anlatıyor. Kısa bir özet geçmem gerekirse, zamanında anavatanlarında yaşayan masal kahramanları, bir gün Adversary isimli gizemli bir düşman tarafından memleketlerinden sürülürler. Çok büyük bir savaş çıkar, Fable’lar ne kadar mücadele ederlerse etsinler bu savaşı kazanamayıp en sonunda kendilerini Adversary’nin bulamayacakları insanların dünyasına atarlar.

Tabii bu süreçte çoğu Fable, topraklarını, evini ve hatta sevdiklerini geride bırakır. İşte hikaye New York City’de Fable’ların bir arada yaşadığı Fabletown’da geçiyor. İnsanlara benzemek için glamour isimli bir büyü kullanan Fable’lar, gerçek dünyada hayatın beklediklerinden çok daha zorlu olduğu realitesi ile karşılaşırlar ve hepsi hayatta kalmak için kendilerini insanların dünyasında çeşitli işlerde çalışırken bulurlar.

Tabi bu kolay değildir. New York’un şartları, Fable’ların bazılarının binlerce yıllık düşmanlığını bir yana koymasını sağlasa bile, bazı önyargıları kırmak zaman alır.

İşte Bigby Wolf, bu önyargıların en büyük kurbanlarından biri. Kötü Kurt olduğu zamanlarda Kırmızı Başlıklı Kız’a ve üç küçük domuz kardeşe yaptıklarından dolayı hala sorumlu tutulan Bigby, Fabletown’ın şerifidir ve değiştiğini ispatlamak için sürekli olarak uğraşmaktadır. The Wolf Among Us, bu noktada bize Bigby ve Snow White’ın ön planda olduğu muhteşem bir hikaye anlatıyor.Telltale, artık klasik olarak oyunlarını 5 bölümde yayınlıyor. Biz bu sistemi seviyoruz, sanki bize daha uzun ömürlüymüş gibi geliyor. Her bölüm ise nereden baksanız bir iki saat sürüyor. Birkaç ayda bir çıkan dizi bölümü gibi oynuyoruz bu oyunları. Üstelik yaptığımız seçimler hikayeyi tamamen değiştiriyor ve bizlere bambaşka tecrübeler yaşatıyor.

Üçüncü bölümde, olaylar karışıyor. Faith ve Lily’nin cinayetlerini Fabletown’ın başkanı Ichobod Crane’in işlediği konusunda kanıtı olan Bigby, bu kanıtı artık Snow White’a götürmeli ve davayı çözmeli Peki ama her şey göründüğü gibi mi yoksa daha fazlası mı var? Bütün bunların cevabını üçüncü bölümde görüyoruz. Özellikle biraz hız ve heyecan bakımından yavan kalan 2.bölümden sonra Telltale tempoyu arttırıyor.

88
86
Okur Puanı: (10Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Telltale Games - Telltale Games
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Macera

Muhteşem görselliği, müzikleri ve sanat yönetimi ile The Wolf Among Us, 3.bölümüyle yine Fables'ın o ince Vertigo çizgisini ölümüne yakalamaya devam ediyor
Telltale ekibi bazen hikayeye öyle odaklanıyor ki "oynanış" kısmını unutuyor.
yorumlar (12)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 01.06.2014 09:59 (0)
14.04.2014 22:36:00 - MK Okuru demiş ki:
14.04.2014 13:07:00 - MK Okuru demiş ki:
Her oyunu aynı şekilde bölüm bölüm yapıp bölüm başını 15-
20$'dan satmaları bildiğin kazık.Nasıl? Bu neyin kafası? Oyunu aldınmı? Fiyatlarını
biliyormusun? Hay Allahım.. oksijen israfı yemin ediyorum..

neden bu kadar alınıyorsun ki cevap bile vermek zorunda değilsin parlamaya gerek yok.
MK Okuru, 14.04.2014 22:36 (0)
14.04.2014 13:07:00 - MK Okuru demiş ki:
Her oyunu aynı şekilde bölüm bölüm yapıp bölüm başını 15-
20$'dan satmaları bildiğin kazık.Nasıl? Bu neyin kafası? Oyunu aldınmı? Fiyatlarını
biliyormusun? Hay Allahım.. oksijen israfı yemin ediyorum..
Seviye: 1
GhostDog, 14.04.2014 19:32 (0)
5 bölüm bildiğiniz gibi tek oyun.tek oyunu 5 bölüm halinde
uzun bir süre içinde oynamak gerçekten güzel.bu oyun bitince
yeni bir 5 bölüm gelir umarım..
Seviye: 4
aslantarık, 14.04.2014 16:22 (0)
13.04.2014 02:23:00 - MK Okuru demiş ki:
telltale'in böyle bölüm bölüm devam oyunları çıkarıp kar elde
etme fikri yüzünden pek bu firmanın oyunlarını oynamıyorum.


Kardeş Telltalein yaptığı kar amacından değilde bence böyle
daha heyecanlı daha merak uyandırmak için yapılmış bir şey.
MK Okuru, 14.04.2014 13:07 (0)
Her oyunu aynı şekilde bölüm bölüm yapıp bölüm başını 15-
20$'dan satmaları bildiğin kazık.
MK Okuru, 13.04.2014 23:22 (0)
bu 5 bölüm olayı bence de iyi oluyor.sevdiğiniz dizinin yeni bölümünü bekler gibi bekliyorum.özellikle de telltale bölüm sonlarını o kadar güzel yapıyor ki acaba devamında ne olacak diye merak içerisinde kalıyorsunuz.tek kötü yanı ise bölümler arasını çok uzatıyorlar,1 aydan fazla olmamalı.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.